Защо обичаме лошите момчета [плюс тест]

Разрошена коса, нагло поведение, навикът да изглежда феноменално секси с тясна тениска и протрити дънки...ммм. Ново изследване потвърждава, че сме програмирани да искаме да разкъсаме момчета, които изглеждат по този начин.

 

Разрошена коса, нагло поведение, навикът да изглежда феноменално секси с тясна тениска и протрити дънки...ммм. Ново изследване потвърждава, че сме програмирани да искаме да разкъсаме момчета, които изглеждат по този начин.

Зодията ти влияе на любовните взаимоотношения, виж как в галерията долу:

Галерия: Кои характеристики на зодията те правят кофти гадже

Виж всички снимки

Един поглед и сме паднали в мрежата 

Когато лошо момче влезе в стаята, алармата ни се включва. Няма значение дали са в претъпкан клуб или на служебна среща, жените могат да разберат от един поглед – да прочетат по изражението на лицето и позата на тялото му, че той е дявол отвътре. И, оoo, да, нямаме нищо против да ни измъчва колкото си иска. Знаем, че не е нужно да ти обясняваме – вероятно вече си попадала в мрежите на поне едно лошо и адски секси момче. Но едно ново изследване на Университета на Британска Колумбия ни впечатли. В проучване с 1000 участника жените оценили „имиджът лошо момче“ като най-съблазнителен и привлекателен – много по-неустоим от този на усмихнатите и услужливи момчета. Доказателството за това е, че сме склонни да обърнем повече внимание на мъжа, който ни предлага да разкъса дрехите ни със зъби пред този, който се държи така, сякаш ще ни донесе закуска в леглото с няколко рози.

Какво кара жените да полудяват по тези мъже? Намусеното изражение, отпуснатите рамене и насоченият надолу поглед – нещата, които моментално впечатляват жените – са всички визуални намеци, че един мъж е бунтар или авантюрист, обяснява авторката на изследването д-р Джесика Трейси. „Жените хлътват по мъже, които изглеждат така, сякаш не се страхуват да вървят срещу течението, защото смятат, че това поведение ги прави по-мъжествени“, казва д-р Джийн Туендж. Можем да благодарим – или да виним – нашите прадеди за това. Те първи са забелязали, че тези типове ще направят каквото е необходимо, за да ги защитят от опасност и да сложат храната на масата, дори и ако това означава да убият други пещерняци. Затова, въпреки че интуицията ни подсказва, че с ще си навлечем неприятности с този тип, ние момичетата инстинктивно не можем да устоим на изкушението да си поиграем с огъня...наистина горещ огън.

►►►8 причини никога да не излизаш с лоши момчета

Животински инстинкт

В природата ни е заложено да приемаме тези опасни момчета като предизвикателство. Колкото по-труднодостъпни са, толкова по-страстно става преследването ни – можеш да го наричаш тръпката от преследването. Не подценявай и фактора усмивка. Според невропсихиатрите, колкото по-рядко се усмихва един мъж, толкова повече копнеем да го направи.

Мозъкът ни е програмиран да получава обратна връзка от лицата на хората (това е свързано с инстинкта ни да задържим усмивката върху лицето на дете) и когато получим позитивна реакция, в мозъка ни се отделя хормонът на доброто настроение допамин. Но когато не се получи, ставаме напрегнати и започваме да се стараем повече. Поради тази причина, когато най-после успееш да накараш намусеното лошо момче да се усмихне, се чувстваш 10 пъти по-добре, отколкото ако той го беше направил по стандартния начин. Това чувство може да доведе до пристрастяване.

Какъв е твоят индекс за лоши момчета?

Да, те са интересни и секси и карат определени части от тялото ти да изтръпват от вълнение, но дали са толкова подходящи и за дълги връзки? Мислим, че знаеш отговора. Докато лошите момчета имат място в личния ти живот и докато се обвързваш с типове, чиято единствена сериозна връзка е тази с коженото им яке или с колата им, ще страдаш от тежки любовни мъки. Виж къде грешиш.

1 С колко лоши момчета си се срещала?

а С нито един.

б С няколко.

в С повече от трима.

г Изгубих им бройката.

2 В какъв период обикновено наричаш момчето, с което излизаш, гадже?

А След като сме спали заедно няколко пъти

б След няколко месеца

в След няколко месеца... но никога пред него.

►►►Как да се сбогуваш с лошото момче завинаги

3 С какъв вид лошо момче обикновено излизаш?

а Като д-р Дерек Шепърд от Анатомията на Грей. Той не се страхува да нарушава правилата, но има някакви граници, когато става въпрос за чувствата ми.

б Някой като Деймън Салваторе от Дневниците на вампира. Знам, че ще завърши трагично, но не мога да му устоя.

4 Представяш най-малко едно от последните три момчета, с които излизаш, на родителите си.

а Да.

б Не.

5 Как завършват обикновено връзките ти?

а Аз го оставям.

б Той просто спира да ми се обажда.

в Той ме оставя.

6 Какво не би направила никога с гаджето си?

а Да го заведа на вечеря с родителите ми.

б Да го заведа на сватба.

в Няма такова нещо. Приятно ми е да ме придружава навсякъде.

7 Как обикновено си уговаряш среща с момче?

а Определяме часа и мястото чрез телефонно обаждане или sms.
б Обикновено чакаме до предния ден, за да решим нещо.

в Не правим планове. Когато се видим тогава.

8 Когато не си се чувала от известно време с него, се чувстваш...

а разтроена.

б бясна.

в заинтригувана.

Точки

Ако твоят индекс за лоши момчета показва: от 0 до 4

Имаш нисък индекс, което означава, че ясно виждаш неизбежната опасност да бъдеш с някои от тези момчета. Това, което вероятно ще се случи е някой от тези горещи момчета да те изгори и това да ти стане обица на ухото. Но ако не търсиш дълга връзка в момента, не игнорирай краткотрайните ползи на това да бъдеш с този вид мъже. Лошото момче е като парче шоколад. Знаеш, че не е полезно, но все посягаш към него, защото може да ти осигури внезапен прилив на удоволствие. Флиртът с лошо момче може да те накара да се чувстваш жива за момента. И ако си готова за истински романс, имай предвид, че някои от най-вълнуващите „добри момчета“ имат частица от лошите момчета в себе си.

Ако твоят индекс за лоши момчета показва: от 5 до 9

Твоят индекс показва, че усещаш очарованието на това колко секси могат да бъдат лошите момчета, но и разочарованието на това колко несериозни могат да станат.

Повечето лоши момчета ти обръщат голямо внимание в началото, но в края постъпват много егоистично и безотговорно. Ти си наясно с особеностите на характера им, можеш да ги разпознаваш и да им устоиш. Когато настоящата ти тръпка започва да те разочарова, значи е време да го пуснеш в безсрочен отпуск и да започнеш да търсиш някой по-стабилен.

Ако твоят индекс за лоши момчета показва: от 10 до 14

Тези цифри показват, че трябва да стоиш настрана от лошите момчета. Да, те са забавни, но е време да се замислиш защо толкова много си падаш по тях. Искаш мъжа до теб да доминира или търсиш удоволствия без да мислиш за бъдещето? Ако не преосмислиш поведението си накрая ще се чувстваш разбита. Ако си на 20, тогава вероятно ще им се наситиш след няколко години. Ако си на 30, преоцени това, което искаш от една връзка. Ако си търсиш сериозен партньор, трябва да пребориш импулса си да спиш с лоши момчета.

Точки: 1 а-0, б-0, в-1, г-2; 2 а-1, б-0, в-2; 3 а-0, б-1; 4 а-0, б-1; 5 а-0, б-2, в-1; 6 а-1, б-2, в-0; 7 а-0, б-1, в-2; 8 а-1, б-0, в-2