Знаеш за онези проекти в стил "капсула на времето", при които всеки поставя писмо/предмет в някакъв контейнер и след това напълно забравя за него, докато години по-късно бъде изкопано? Е, кралица Елизабет II донякъде е създала подобна капсула приживе, освен че в нейната версия тя очевидно е избрала да напише строго секретно писмо до жителите на Сидни, Австралия (или поне така се твърди), а не писмо до себе си. Но да не се отклоняваме! Твърди се, че покойната кралица е написала строго секретно писмо, което ще остане запечатано до 2085 г., пише New York Post.
Монархът, който почина миналия четвъртък
на 96-годишна възраст, е написала писмото
през 1986 г., за да отпразнува реставрацията
през тази година на момориала на кралица
Виктория в Сидни, паметник, който
първоначално е построен през 1898 г. и
почита диамантения юбилей на прабабата
на Елизабет, кралица Виктория. Въпреки
че какво точно се съдържа в писмото все още не
е известно, не би било пресилено да се
мисли, че то благодари на жителите на
града за спасяването на сградата, след
като тя беше почти съборена в полза на обществен паркинг.
Припомняме: през 1986 г. малайзийска компания подписа 99-годишен договор за наем на сградата до 2085 г., което е - да, позна! - същата година, когато писмото на кралицата трябва да бъде отворено и да стане публично достояние. Може би в писмото тя ще поиска лизинговият договор да бъде продължен, така че сградата да остане в безопасност? Само можем да предполагаме!
Въпреки че няма да разберем, докато писмото най-накрая не бъде отворено, има конкретни инструкции, адресирани до лорд-кмета на Сидни, които гласят: „В подходящ ден, избран от Вас през 2085 г. сл. Хр., бихте ли отворили този плик и предали на гражданите на Сидни моето послание към тях."
Вижте повече
Дворецът публикува последния официален портрет на кралица Елизабет II
Щастлива усмивка в навечерието на погребението.
Според 7News Australia, дори личният персонал на кралицата не знае какво крие съдържанието на писмото, тъй като бележката е скрита в стъклена витрина в зона с ограничен достъп, разположена на върха на сградата на кралица Виктория.
Междувременно, след смъртта на кралицата миналия четвъртък, операта в Сидни беше осветена, за да отдаде почит на най-дълго управлявалия монарх на Обединеното кралство. Скоро след това страната провъзгласи крал Чарлз III за най-новия си държавен глава от повече от 70 години.