| ||
8 неща, които ти пречат да си щастлива - в галерията долу
Галерия: 8 неща, които ти пречат да си щастлива
►►►5 стъпки към бързо възстановяване след раздяла

Тази снимка я е правил бившият ти. 150 харесвания.
Денят, в който се научих как се прави наденица (буквално, бях в готварски курс с тогавашния ми партньор), би трябвало да е чудесен спомен за момиче, като мен, от Уисконсин. Но тази нощ беше и краят на най-дългата ми връзка. (Оказа се, че месото и подправките се смесват по-добре, отколкото аз и той някога ще успеем).
Повече от три години по-късно Facebook ми сервира „на този ден“ спомен от случая, все едно имам нужда от напомняне как сексуалната ми наденица мина от една към нула.
Защо същата социална мрежа, която ми предлага приятелство на колега от бъдещата работа, която още не съм започнала, не схваща, че по-добре да счупя телефона си в стената, отколкото да видя тази снимка? Цялата тази негативна енергия, която идва след като си била на крилете на ендорфина и рязко се срутваш надолу, е като удар в лицето.
Заклевам се, не съм кисела…просто съм, ами, права. Проучвания показват, че хора, които се сблъскват във Facebook с бившите си, по-трудно продължават напред от тези, които не се. Логиката подсказва, че същото се случва и когато ти се появяваш на стената на бившия.
Дразнещо е и сериозно вреди на настроението ти. А за хора, лекуващи се от травматична раздяла, може да е още по-лошо, казва терапевтът Рейчъл Райт от Ню Йорк. Тя кара клиентите си да носят снимки на бившите си и да ги хвърлят в боклука с нейна помощ, за да продължат напред. „Но ако след това социалната медия извади тези спомени и им ги навре в лицето, представяш ли си колко предизвикателно е това“?
Алгоритъмът никога не може да знае цялата история между двама души. За мое щастие имам приятелка, която е наясно с технологиите и ми показа как да филтрирам спомени по хора, дати – или да ги изключа. (Натисни memories, след това настрой известията на none. Пак заповядай).
Дори и след това отказах носталгията да ме залива. (Познавам много, които не могат да кажат същото, и не ви обвинявам). Отписах се от Facebook и се включих в приложение за запознанства. Сега съм сгодена за второто момче, с което се запознах там. Добре, признавам: Не всеки алгоритъм е чудовище.
С кои мъже НЕ трябва да се срещаш според хороскопа ти - разбери от галерията долу
Галерия: С кои мъже НЕ трябва да се срещаш...
Спомен от миналото, който не е добре дошъл

Преди 3 години. Like от мама и три приятелки
„Един ден ми се появи снимка от пътуване преди девет години с бивше гадже, което ми разби сърцето. Почувствах същата болка.“
Меган, 32
„След като годежът ми приключи, видях мемори на мен и бившия ми годеник на годишно събитие, на което повече нямаше да присъствам. Опитах се да бъда позитивна, но тази снимка ме накара да се разплача.“
Алисън, 42
„Няма нищо по-гадно от това да отворя Facebook и да видя снимка от деня на развода ми. Дрехите, с които съм. Барът, в който седим с група приятелки… донесе ми внезапна мъка и спомен за страха, който изпитвах в този момент от живота си.“
Шелби, 28
