Селин Дион: „Не съм победила болестта, но се опитвам да я приема“

Певицата позира топлес за корицата на лъскаво списание и говори за борбата си със синдрома на скованост на мускулите

от

Селин Дион, която се бори със синдрома на скованите мускули, позира за корицата на новия брой на френския Vogue. На кадрите 55-годишната певица позира топлес в обемна бяла риза и къси панталонки, а в интервю за списанието тя разказа за борбата си с болестта.

Според Селин тя работи всеки ден, за да „приеме“ състоянието си и постоянно се учи да го „управлява“. „Справям се добре, но има още много работа за вършене. Уча се да го приемам помалко всеки ден. На терапия съм пет дни в седмицата. Трябва да се науча да живея с това сега и спрях да си задавам въпроси“, каза тя.

© Getty Images
"Не съм победила болестта, защото тя все още е в мен и винаги ще бъде. Надявам се, че ще намерим чудотворен начин да я излекуваме чрез научни изследвания, но засега трябва да се науча да живея с нея."

"В началото се запитах: Защо аз? Как се случи това? Какво направих? Моя ли е грешката? Животът не ти дава никакви отговори. Просто трябва да го преодолееш. Реших да работя върху това с цялото си тяло и душа, от главата до петите, заедно с медицинския екип искам да се почувствам възможно най-добре, да видя Айфеловата кула отново.

© Getty Images

Тя каза и дали някога ще се върне на сцената. „Не мога да отговоря на този въпрос, защото четири години си казвах, че няма да се върна, че не мога да го приема и да кажа: „Да, след четири месеца.“ Не знам... Тялото ще ми подскаже.“

"Славата ме накара никога да не искам да се отказвам от нищо. Родена съм да общувам на сцената, с гласа си – и с моите фенове."

Селин Дион разказа и за отношението си към красотата. "Много съм горда, че на 55-годишна възраст ме карат да разкрия тайните на моята красота. Но какво е красотата? Красотата си ти, красотата съм аз, тя е това, което е вътре в нас, това са нашите мечти, това е днешният ден. Красотата е това, което съществува около нас. Има хора, които я виждат, и такива, които я наблюдават. Днес аз съм жена, която се чувства силна и гледа напред към бъдещето.
Селин наскоро направи първата си публична изява от три месеца: тя се появи на 66-ите награди „Грами“, провели се в Лос Анджелис. Певицата излезе на сцената на Crypto.com Arena, за да обяви победителя в категорията „Албум на годината“, която самата тя получи за първи път преди 27 години. Тази година честта се падна на Тейлър Суифт.
В края на миналата година Селин Дион беше диагностицирана със Синдром на скования човек (SPR). Както каза сестра ѝ, Селин губи контрол над мускулите си, но отказва да използва инвалидна количка, а също така наистина иска да се върне на сцената. Тя се опитва да направи всичко, за да стане това възможно.

Премахнаха Селин Дион от списъка с "най-великите певици"

Вижте повече

Премахнаха Селин Дион от списъка с "най-великите певици"

Кой влезе в рейтинга на авторитетната класация?