Имаше ера, в която Селена Гомес „притежаваше“ Instagram. Всяка снимка, която споделяше, се превръщаше в иконичен момент, събираш милиони харесвания за отрицателно време, а това беше момент, в който Instagram беше свободен от инфлуенсъри. Всички помним снимката ѝ, на която пие Coca-Cola с брандиран текст от песента ѝ Me & the Rhythm.
Оттогава мина много време, но присъствието на Селена онлайн, както и връзката ѝ с Джъстин Бийбър, продължават да бъдат обсъждани.
През последния месец в интернет пространството за пръв път се усеща положителна вълна към Хейли Бийбър, която дълги години търпеше критики и откровен онлайн хейт. Сега тя се радва на семейството си с Джъстин, успешния си бизнес и красиви модни корици и кампании. Селена от своя страна в момента е обсъждана по негативен начин, тъй като публичните ѝ изяви с Бени Бланко често са определяни за странни и неуместни.
Сега Гомес сподели селфи в огледалото, на което е по бельо, носи диоптрични очила, а филтърът навява на 2016 година, когато всички си падахме по тази естетика. Това напомни на много хора как само с един пост Селена може отново да покори интернет и са припомни каква суперзвезда е.
Но постът даде и повод на много хора да си помислят, че тя търси внимание, защото Хейли най-накрая се радва на такова. Някои коментиращи сметнаха, че това е директно копиране на Хейли, влизайки в стария наратив, в който феновете търсят коя копира стила/репликите/лайфстайла на другата.
Вижте повече
„Аз не съм модел“: Селена Гомес обяснява за отслабването си
Килограмите на певицата отново станаха тема на дискусии, но тя не смята да се оправдава. Селена напомни, че здравето е по-важно от стандартите за красота.