Режисьорката на „Петдесет нюанса сиво“ разкри защо не е работила по следващата част

Причината е в отношенията й с авторката на поредицата.

Саманта Тейлър-Джонсън пренесе на екран връзката между Крисчън Грей и Анастейжа, но не се завърна в режисьорския стол за втората част от филмовата поредица. Покрай промотирането на новия сериал под нейната режисура 'Gypsy' Сам сподели причината за еднократната й работа по екранизацията на романите.

Галерия: Героите на Дисни с участие в „50 нюанса...

Виж всички снимки

Досега се смяташе, че това се дължи на неразбирателства с авторката на книгите Е. Л. Джеймс. Относно „Петдесет нюанса сиво“ Тейлър-Джонсън сега потвърждава пред 'Hollywood Reporter' : „Той се представи добре в бокс офиса, но не се отрази благоприятно на отношенията ми с Ерика“.

Сам споделя още, че с Джеймс са имали различни виждания за филма, което направило снимачния процес труден. Едно от разминаванията било в това, че докато писателката искала сексуалните сцени да са по-изразени, режисьорката предпочитала да подходи към тях по-деликатно.

►►► 8 филмови секс сцени, неприложими в реалността

На въпроса дали ми избрала да режисира лентата отново, Саманта отговаря: „Разбира се, че не бих. Това би било лудост.“ Тейлър-Джоунс споделя още, че след края на снимките на „Петдесет нюанса сиво“ не е получавала веднага много предложения, но новият проект по нейни думи е „секси психологически трилър с красива визия“. В сериала 'Gypsy' Наоми Уотс ще играе терапевт, въвлечен в живота на своите клиенти.

Заинтригувана ли си вече? Сериите ще бъдат излъчени от 'Netflix' с премиерна дата 30 юни.