Както „die hard“ феновете на Еуфория знаят, Мади Перес е комплексна героиня, която изразява доста интересна емоционална дълбочина. Освен, че е невероятно красива (разбира се, все пак е изиграна от Алекса Деми!), тя е водена от силната си любов и желание да бъде обичана, валидирана, но това през цялото време се бие със себеуважението ѝ, което я прави здраво стъпила на земята.
В началото на сериала Мади е тийнейджър, а всеки млад човек провежда сложната борба със себе си, която изгражда ценностната му система, самочувствието му, възгледите му за живота. В третия сезон Мади е голям човек, който вече действа от място на преработени (или не чак толкова) травми. Последният сезон търпи множество критики, защото руши голяма част от изградените арки и дълбочина на сложните си герои. Мади все пак печели симпатиите най-много сред останалите.
Въпреки своите лични слабости, г-ца Перес през всички сезони е демонстрирала своята независимост, желание за развиване на потенциал, лоялност и издигането на приятелството във висша ценност. Под фасадата на „гадно момиче“, всъщност е едно голямо сърце, което би направило всичко за близките си, каквото и да ѝ коства. Неслучайно Мади е любимка на публиката на сериала. Ето няколко важни неща, на които героинята ни научи през годините.
Спри да се молиш за внимание. Ако някой не вижда стойността ти, това е негово ограничение, не твое.
Няма нужда да впечатляваш никого. Просто трябва да бъдеш себе си и това е най-голямата ти сила.
Увереността винаги работи и никой не знае дали тя е истинска, или не. Затова винаги бъди уверена.
Да си тръгнеш от токсичната ситуация боли, но да останеш ще боли повече. Трябва да се научиш да пускаш нещата, които не ти носят щастие.
Не се страхувай да поискаш нещо, което смяташ, че заслужаваш. Може да получиш възможност на мига. Ако не опиташ, няма да разбереш.
Вижте повече
Euphoria се завърна, но актьорите вече не се нуждаят от шоуто
Край ли е това? „Euphoria“ изглежда остарял на фона на звездния си каст.