Наоми Кембъл призна, че и до днес се сблъсква с расовата дискриминация в модната индустрия.
Лимитирано бельо от Наоми Кембъл: виж го в галерията долу
Галерия: Лимитирано бельо от Наоми Кембъл
►►►Наоми иска да има дете, дори до нея да няма мъж
Наоми неведнъж се е сблъсквала с проява на расизъм към нея и други тъмнокожи модели във фешън индустрията.
Но въпреки че в последните години хората станаха много по-толерантни, моделът признава, че все още продължава да търпи негативи заради цвета на кожата си доста често. В интервю тя разказа, че наскоро се е снимала в рекламна кампания, но една азиатска страна (коя - моделът не уточни) я отстранила заради цвета на кожата й.
„Това ме шокира, но не се предавам“, казва Наоми.

Кембъл също добави, че се е отказала да участва в ревютата на Седмица на модата в Париж, защото в много от модните къщи няма етнически разнообразни модели.
„Това е неправилно послание. Трябва да има расово разнообразие“, коментира Наоми.
Преди 6 години звездата направи кампания The Diversity Coalition (“Коалиция на разнообразието“), която беше насочена към увеличаването на броя на тънкокожи модели в света на модата.
Заедно с Иман и моделът Бетан Хардисън, тя написа открито писмо, адресирано към ръководните органи в модната индустрия в Ню Йорк, Париж, Лондон и Милано, заявявайки, че много от големите модни къщи игнорират тъмнокожите модели.
Стратегията й проработи: в следващите години, в рамките на Седмица на модата по целия свят се появиха тъмнокожи модели с 40% повече от преди.
Наоми остана очарована от резултата, но е категорична, че борбата с това не е приключила.
„Много съм горда и щастлива. Следващата стъпка ще е тази, при която тези модели ще получават толкова, колкото и другите. Това трябва да се случи“, заключи тя.