Елизабет II можеше да се похвали с истинска съкровищница. В кофчежето ѝ имаше много бижута. Най-скъпата от всички, тиарата Oriental Circlet, се оценява на приблизително 8,18 милиона долара, според Woman & Home.
Но изненадващо, кралицата никога не я е носила. Защо? Тиарата е проектирана от пра-пра-дядото на Елизабет принц Алберт в средата на 19 век като подарък за съпругата му, кралица Виктория.
Ok, last bets for tonight #StateBanquetBling:
— Tesouras&Tiaras (@TesourasTiaras) November 22, 2022
The Delhi Durbar Tiara or The Oriental Circlet for Camilla.
The Lotus Flower Tiara or Queen Mary's Fringe Tiara for Kate. pic.twitter.com/S2gIIUUS6w
Първоначално тиарата е била украсена с 2600 диаманта, но малко по-късно е намалена по размер. Както е обичайно в кралските семейства, по-късно тиарата е наследена от кралица Александра, след това преминава към кралица Мери, от нея към кралица Елизабет, докато накрая стига до Елизабет II.
Както беше известно, Елизабет II не носеше тиара. Експерти твърдят, че това се дължи на стойността на бижутата, които тя е наследила. Истински музеен експонат! Последната кралска особа, видяна да носи тази тиара, е била кралицата майка.
Вижте повече
Историята се заплита... Порицанието е налице
Британската телевизия съобщи имената на онези, които са спекулирали с цвета на кожата на принц Арчи: по-рано, поради „грешка в превода“, те бяха посочени в холандската...