Кейт Уинслет разказва как едва не е умряла на снимачната площадка на продължението на "Аватар".
19 знаменитости, които са се снимали голи за рекламни кампании, виж в галерията по-долу:
Галерия: 19 знаменитости, които са се снимали голи за...
►►► Кейт Уинслет след „Титаник“: Чувствах се преследвана
Звездата от "Титаник" даде ново интервю за западното списание "Observer", в което сподели подробности за снимките на продължението на "Аватар".
По думите на актрисата, немалка част от сцените са заснети под вода, за които 45-годишната Уинслет коментира: „Това е просто прекрасно. Умът ти се изключва. Не можеш да мислиш за нищо, просто гледаш мехурчетата пред себе си... Първите ми думи, когато се върнах на повърхността, бяха - Мъртва ли съм? - Да, мислех, че съм умрял след 7 минути под водата".
Не може да не се отбележи, че Кейт е била на курс по фрийдайвинг, за да се подготви специално за ролята си в новия филм на Джеймс Камерън.
„Беше страхотно, бях много горда от себе си и вероятно никога повече няма да мога да го направя. Всичко това се случи след четири седмици интензивни тренировки, но ми хареса“, казва актрисата.
Припомняме, че в предишно интервю Кейт призна, че не е знаела, че е счупила рекорда на Том Круз за заснемане на подводна сцена. (Той прекара едва 6 минути под вода в сцена на Mission Impossible: Outcast Tribe).
Дългоочакваното продължение на филма „Аватар“ се подготвя почти 11 години, а премиерата вече е планирана за декември 2022 година.