След като преживя успешна химиотерапия, Кейт Мидълтън насочи общественото си влияние и благотворителни дейности към това да помага на хора с рак.
Двамата с принц Уилям поканиха 16-годишната Лиз, от Харогейт, Англия, която мечтае да стане фотограф. През януари момичето е диагностицирано с рядка форма на агресивен рак (дезмопластичен малък кръглоклетъчен тумор), който ѝ дава между шест месеца и три години живот, според информацията на BBC.
Лиз имаше възможността да снима в замъка Уиндзор – една от мечтите ѝ. „Беше удоволствие да се запознаем с Лиз в Уиндзор днес. Талантливата млада фотографка ни вдъхнови с креативността си и даде сила и на двама ни с Кейт“, написа Уилям в социалните мрежи.
В началото на септември Кейт обяви, че е завършила лечението си с химиотерапия. През март стана ясно, че са открили раково образувание на херцогинята на Кеймбридж и принцеса на Уелс. Това бе причината през по-голямата част от годината тя да отмени публичните си ангажименти и да се фокусира върху възстановяването си.
Сега Кейт се опитва да дава надежда на други хора с подобна съдба и да бъде за пример.
Вижте повече
Ракът не изглежда така. Кейт Мидълтън отново на прицел
Принцесата е критикувана, защото новото ѝ видео изглеждало фалшиво.