|
||
Най-страстните зодиакални двойки: виж ги в галерията долу
Галерия: Най-страстните зодиакални двойки
►►►Трите черти на прекрасните отношения

Получаваш SMS един ден, след като сте се целунали/срещнали за първи път: Хей, мацка, как се чувстваш след толкова водка? Снощи ми беше приятно. Какво ще кажеш да го повторим? Ходи ли ти се на кино? Ако искаш, да те взема в 6?
Това, което се изкушаваш да отговориш: В 6 ми е удобно, до тогава!
Това, което е най-добре да отговориш: Супер, но вече имам планове. Хайде да го отложим за понеделник? Адски ми се гледа новия „Шрек“.
Ето защо: Може да искаш да го видиш повече от всичко в момента и да послушаш импулса си да задълбочиш нещата веднага... но по-добре си остави един ден, ей така, за всеки случай. Ще ти се наложи да положиш малко усилие и воля, разбира се. Всеизвестен факт е, че мъжете имат навика да избързват с връзките и после често се шашкат, точно когато и ти преминеш на тяхната вълна. Целта е малко да понамалиш темпото. Не е правилно от непознат да се превърне в твоя обект номер едно за един ден, нали така?
Съветът на Cosmo не е да забравиш спонтанността си, ако тя е част от характера ти, просто е хубаво да умееш да се предпазваш от нейните странични ефекти.
Едната правилна стратегия е да му отговориш, че на теб също ти е било приятно (разбира се, само ако наистина е така) и да му предложиш да преместите плановете си за следващата седмица. Мъжете освен това имат нужда от лекичко поощряване. Изисква се доста кураж да поканиш готина мацка на среща, така че няма причина веднага да охладиш ентусиазма му, особено, ако наистина ти харесва. Важното е, ако вече имаш лични ангажименти с приятелите, семейството или колегите си, да бъдеш вярна на себе си. Все пак, колкото и сладък да е, този мъж е в живота ти едва от един ден, не е нужно да преобръщаш всичките си планове заради него... Най-добрият вариант за този SMS сценарий е да му покажеш, че не си постоянно на разположение, но едновременно с това да не го откажеш от себе си с прекалената си недостъпност.

Получаваш SMS в петък вечер, след като му даде номера си на купон преди це-е-ели две седмици: Здрасти, секси, как си? Искаш ли да излезем да пийнем нещо?
Това, което се изкушаваш да отговориш: Супер, кажи кога и къде, там съм!
Това, което е най-добре да отговориш: Нищо. Извинявай, но кой е това?
Ето защо: Имал е предостатъчно време да се обади или да пише по-рано. По някаква причина обаче той е бил толкова „ужасно зает“, че не е имал възможност да отдели за теб 15,2 секунди за един SMS до момента, в който не му се е приискала малко женска компания. И със съобщение като това освен всичко той едва ли не ти навира в очите, че не може да направи дори минимално усилие, за да се свърже с теб през седмицата и да ти организира нормална среща. Вместо това, което заслужава мацка като теб, въпросният тип ти отделя ролята на момичето, което заслужава едва едно прекалено закъсняло предложение в последния момент... Пичът едва ли осъзнава, че ти не си от този тип жени, които ще се състезават за среща с него – ти струваш много повече от това! Покажи му го!
Недей да му бъдеш на разположение, защото с абсолютно нищо не го е заслужил. За да му дадеш шанс, той трябва доста повече да се потруди, защото само така ще разбере с каква мацка си има работа. Ако избереш да му отговориш с „Кой е това?“, той ще схване и самата истина - доста е самонадеяно да си вярва, че е единственият, който те кани на срещи...
Сблъскала си се с бившия на улицата и малко след това получаваш SMS от него: Изглеждаш още по-страхотно. Липсваш ми... Искаш ли да се видим на кафе някой път?
Това, което се изкушаваш да отговориш: В зависимост от начина, по който сте скъсали, можеш да се спреш на нещо окуражително, учтиво, или пък просто безгрижно.
Това, което е най-добре да отговориш: Отново зависи от начина, по който сте се разделили – ти ли го остави, или той теб (при това с разбито сърце)? Помисли добре, простичкият отговор: „Не, благодаря“ може да бъде достатъчно обезкуражаващ, както и липсата на такъв.
Ето защо: Много е лесно просто така да изпратиш един SMS. Доста повече смелост се изисква да изразиш нещата лице в лице. Ако наистина му липсваш и иска да се видите, трябва да положи повече усилия и ако наистина има нужда от това, бъди сигурна, че ще го направи.
Разбира се, че не само ти, а и егото ти ще получите огромна наслада от това негово действие, но това все пак не е основание за отговор. Ако не му отговориш, вероятно и двамата ще се измъчвате, но това е най-добрият начин да го накараш да осмисли колко сериозно е отношението му към теб. Ако е достатъчно искрен, ще положи нужните усилия да осъществи желанието си. Ако повторно ти изпрати SMS например, може да му отговориш, че е по-подходящо да обсъдите нещата лично.
Подай му спасителния пояс, само ако това те устройва. Не го прави, ако краят на връзката ви е бил ужасен, а и си се справяла с болката дълго време. Ако решиш, че той вече не те интересува, най-добре му благодари за милите думи, напиши му, че той също изглежда добре и остави нещата такива, каквито са.

Получаваш SMS, след като преди време имахте планове за среща, но той така и не се обади: Извинявай, бях на ергенско парти на приятел. Какво ще кажеш да наваксаме следващата седмица?
Това, което се изкушаваш да отговориш: Не, мерси. Тъпак!
Това, което е най-добре да отговориш: Нищо.
Ето защо: Той не уважава нито теб, нито времето ти, така че не заслужава втори шанс. Не заслужава да изгубиш дори няколко секунди от времето си, за да му отговаряш. Да те предупреди, че му е изникнало нещо непредвидено, би му коствало едва петнадесет секунди в крайна сметка...
Болезнената истина е, че този мъж явно не си пада достатъчно по теб.
Ако при това разкритие продължаваш да се чудиш защо все пак ти е писал, отговорът е съвсем простичък – от куртоазия. Сама знаеш, че ако искаш да се видиш с някого, едва ли ще пропуснеш тази възможност или ако все пак нещо непредвидено се случи, ще побързаш да предупредиш, за да не си затвориш вратичката за следваща среща.
Затова в подобна ситуация най-доброто, което можеш да направиш, е да изтриеш номера му и да забравиш, че съществува.
Получаваш SMS в неделя сутрин, 2:23, от момчето, с което може да се каже, че сте излизали: Къде е най-готината мацка? Търся те навсякъде. Искам да те видя! Имам нужда да те видя! Може ли да ти дойда на гости?
Това, което се изкушаваш да отговориш: Знаеш къде живея...
Това, което е най-добре да отговориш: Нищо в момента, но сутринта можеш да му пратиш едно хапливо: „Как ти е главата днес?“ Само при положение, че вече не се е обадил да се извини за 43-те пропуснати повиквания...
Ето защо: Едва ли вярваш, че някой, който ти пише по това време на денонощието, е в трезво състояние или въобще с всичкия си... Може наистина да мисли това,което ти е написал, но се запитай дали би ти изпратил подобно съобщение във вторник следобед, например? Лесно е да си очарователен и дързък, когато си солидно подкрепен с водки...
Внимавай със среднощните SMS-и. Обикновено са породени от доста похотливи мисли... Наистина ли искаш да се виждате, при положение че е бил навън до това време, изреченията му се оплитат, походката му е малко странна и на зиг-заг и излъчва силен аромат на цигари и алкохол? Колкото и много да ти се прави секс, просто не си заслужава, не мислиш ли?
Получаваш SMS в 6:35 вечерта в единствената ти свободна вечер и точно в момента, в който си приготвяш нещо за ядене и си оставила да се дърпа последният епизод на „Бягство от затвора“: Какво ще кажеш довечера да се видим?
Това, което се изкушаваш да отговориш: Не ми се излиза особено, а на теб?
Това, което е най-добре да отговориш: Точно си сготвих, хайде да го отложим за другата седмица?
Ето защо: Ако той наистина иска да те види, ще помисли да ти остави повече от час, за да се приготвиш. Все пак си готина, заета, общителна и страхотна мацка, която си има достатъчно много ангажименти, за да бъде претупана в последния момент.
Само гаджетата и близките могат да си позволят толкова кратко предупреждение, особено, ако е чрез съобщение. Най-умно би било учтиво да откажеш поканата и да бъдеш честна спрямо него за това, че имаш нужда от повече време. Ако достатъчно го интересуваш, ще си вземе бележка от намека ти. Времето ти е ценно и той трябва да разбере, че ако избираш да го губиш с него, значи е голям късметлия! Наистина е трудно да откажеш, когато имаш желание да го видиш, но той трябва да знае, че имаш нужда от повече време, за да подредиш ангажиментите си и ако заслужава вниманието ти, ще схване.
Момчета, отворете си добре очите и запомнете поне основните правила на SMS общуването!
Когато ви изпращаме свръхдълги SMS-и, в които ви изливаме най-съкровените си чувства , не е подходящо да отговаряте с кратки фразички като „И аз“ или „Супер“... Направо си е влудяващо, ако трябва да сме честни!
Стига да не искате да изглеждате като некултурни и неграмотни чифтокопитни, по-добре използвайте книжовен правилен български език (поне доколкото латиницата го позволява).
Когато изпращаме SMS, ние очакваме отговор. Не е нужно да е на мига, но поне в близкия час...
SMS-ът не е подходящо средство за късане с някого, извинение или покана за среща. Да, най-лесно е, но изглежда небрежно, а и неискрено.
Ако си служите с предвидими съобщения, е хубаво преди това да проверявате какво сте написали. Ако напишете и нещо лигавичко, може да ви донесе още бонус червени точки.
