|
||
По-скоро, това означава, че връзката не е приключела нормално и тя просто не може да продължи без да сложи точка. Втората причина – тя е обидена и иска да му го върне. Типично е за жена, която смята, че са я зарязали несправедливо, да иска да си върне мерзавеца, само за да му отмъсти и тя да го зареже. Трети вариант е тя просто да му е станала добра приятела. Четвъртият случай е най-тежък. Нарича се „бивша жена“. Сложна работа!

ИНСТРУКЦИИ ЗА ОТСТРАНЯВАНЕ НА "ВЛЮБЕНАТА БИВШАТА"
Най-лошото, което можеш да направиш е да се сприятелиш с нея. Тя е способна да ти стане приятелка, после ще си намери и гадже, за да можете да излизате „семейно“. Докато един ден не я намериш в леглото със своя любим и ще се чудите как допуснахте да се случи. Единственото, което можеш да направиш е да го заставиш да сложи точка.

Най-важното е да не се опитваш да разговаряш с бившата му насаме. Ще я съжалиш. Ще решиш, че тя е прекрасно момиче, просто е сгрешила в любовта. Ще ти се прииска да я прегърнеш и утешиш. Това е манипулация, от която следва ситуацията описана по-горе.
ИНСТРУКЦИИ ЗА ОТСТРАНЯВАНЕТО НА "ОБИДЕНАТА БИВША"
Важно е още в самото начало да разбереш, че твоята полвинка не и е нужна. Тя не планува да „заживеят щастливо завинаги“. Тя иска да си отмъсти. Тя го ненавижда, както и теб, въпреки че си се появила в живота му след раздялата им. A ако тя ви мрази, вие имате право да започнете военни действия. Така е честно – око за око, зъб за зъб. И така, основния й проблем - чувства се унижена. Твоята задача е да изключиш съжалението и да го доубиеш.
Най-лесно ще го направиш, ако я допуснеш в кръга на приятелите си. Предложи приятелство, кани на гости. Покани приятелите си на гости заедно с техните половинки. Нека тостовете са в чест на вашата любов, погледнете с недобре прикрито съжаление към бившата. Колкото по активна си ти, толкова тя ще се опитва да привлече вниманието му и ще му отправя жални погледи. Ако имаш приятелки, които твърдо вярват в неприкосновеността на любовните връзки, задължително покани и тях. Те ще гледат с презрение към нея. И да, разбира се, трябва да им разкажеш всичко и да ги помолиш за подкрепа. Няма нищо по-унизително от това да си в компанията на жени, готови да те направят на пух и прах. Бившата ще избяга с подвита опашка. За да я убедиш да дойде отново, прошепни под секрет, че имаш приятел, който е нямал приятелка досега, а много иска да се запознае с така невероятна особа.
ИНСТРУКЦИИ ЗА ОТСТРАНЯВАНЕТО НА „ПРОСТО ПРИЯТЕЛКАТА“

Приятелството между бивши гаджета съществува. И има опастност, докато се опитваш да разрушиш приятелството им и да разкараш въпросната, да загубиш собствената си половинка. Но ако тези предупреждения не те разколебават – действай.
Твоята задача - сприятели се нея и стой възможно най-близо.
В никакъв случай не се конкорирай с нея, не се опитвай да заприличаш на нея и не допускай тя да забележи, че се опитваш да правиш тези неща. Факт е, че това което са имали не може да се замени, но то е минало. Половинката ти гледа на нея като приятелка, не се конкорирай с това. Към теб има друго отношение, защото ти си специалната жена, тази която обича.
Станете най-добри приятелки. Прекарай с нея възможно най-много време – ходете на кино, по магазините, пийте кафе, запишете се при една и съща маникюристка, четете заедно книги. Започнете общо хоби. Направи така, че на нея да не и остава време да общува с твоето гадже, нека общува с теб. Пробвай да изградите искрено приятелство - това е важно. Има два варианта да се развият събитията: първия – вие наистина да се сприятелите и ти да забравиш за ревността си. Втория – ти все така я обработваш, за да бъде тя твоя приятелка, а не негова и в правилния момент прекратяваш приятелството. Тя е смачкана.
ИНСТРУКЦИИ ЗА ОТСТРАНЯВАНЕТО НА "БИВШАТА ЖЕНА"
Много важен въпрос е детето. Ако те нямат общо дете, действай смело по някой от по-горе изброените методи. Ако имат – примири се! Бившата няма да изчезне, докато детето не порасне. А ако изчезне, това е лошо за теб. Това означава, че партньорът ти е ненадежден и е готов да се откаже дори и от децата си. За какво ти е такъв мъж? Ако бившата идеално добре умее да манипулира половинката ви, с помощта на железния аргумент „аз съм майка“ е съвсем друго нещо. В този случай може и да се бориш, но въпросът е дали войната ще си заслужава жертвите. На теб ще ти се наложи да свикваш с новата роля на баща на своя възлюбен. Несъмнено ще трябва да се откажеш от уикендите за двама, на кино ще ходите само на анимации и във вашия дом ще се появи допълнителен комплект учебници. И комплект деца.
Но пък тази ситуация ти дава възможност да се представиш като добрата фея. За което ти е необходимо бившата да възстанови личния си живот. Помогни и с децата и същевременно я запознай с някой свестен свободен мъж. Кой знае, може и да ти провърви?
