Например базовите дънки и небрежен топ могат да бъдат готино допълнени с масивни гривни за двете ръце. Но една вечерна рокля ще изглежда страхотно с дълга огърлица или обици във формата на капки. С помощта на бижутата всяка визия ще изглежда малко по-различно.
Трябва обаче да знаеш и как да носите бижута. За това има определени правила на етикета. Разбира се, много инфлуенсъри и герои на уличния стил умишлено ги нарушават (и заслужава да се отбележи, че го правят със стил). Все пак си струва да знаеш основните „заповеди“, когато посегнеш към любимото си бижу.
Събрахме за теб пет основни „забрани“ (да се чете: правила, които се нарушават от почти всички модни икони) от категорията на бижутата.
Не №1: Да носиш пръстени на всеки пръст

В днешно време модните инфлуенсъри се придържат към едно просто правило, наречено „колкото повече, толкова по-добре“. И това се отнася за почти всичко: те излизат с две чанти наведнъж, стилизират визията с две ризи, а също така носят пръстени на всеки пръст. Последното, между другото, нарушава всички правила на бижутерския етикет. Според правилата всяко момиче може да носи не повече от два пръстена на една ръка.
Не №2. Да комбинираш злато и сребро с обикновени бижута

Друго правило,
което всички нарушаваме, е комбинирането
на ювелирни изделия с бижута. Ако следваш
етикета, не е редно да носиш златни
верижки с герданче с шарени мъниста и
не трябва да окачвате модерни пластмасови
висулки на платинени обици. Разбира се,
правилото може да бъде пренебрегнато
(със стил),
но си струва да знаеш за него.
Не №3: Да носиш гривна с часовник

Ако преди 20 години часовникът беше функционален аксесоар, без който почти никой не излизаше, сега той се смята за показател за статус и финансово положение в обществото. Много инфлуенсъри и герои на уличния стил носят часовници, придружени с няколко гривни. И това, както се оказа, противоречи на всички правила на етикета. Според него на лявата ръка трябва да се носи часовник, а на дясната – златни и сребърни гривни.
Не №4. Да комбинираш сребро и злато

Сребро или злато? Дилема,
пред която определено се е сблъсквало
всяко момиче. Наскоро модни инфлуенсъри
решиха да се противопоставят на правилата
и доказаха, че двата благородни метала
стоят добре един до друг. Правилата
обаче са си правила. Експертите по етикет
на бижутата казват, че не трябва да
смесваш злато и сребро на светски вечерни
събития.
Не №5. Да носиш гривна и пръстен на едната ръка

Почти сме сигурни, че колекцията ти от бижута включва много гривни и пръстени. И сме също толкова сигурни, че ги носиш неправилно. Как? На едната си ръка. Според правилата на модния етикет при бижутата едното украшение трябва да е на дясната ръка, а второто – на лявата. Разбира се, ако погледнеш снимките на звездите, ще забележиш, че всяка втора нарушава това правило.