Искаш повишение? Можеш да го получиш веднага!

Работиш неуморно от сутрин до вечер, но това не те води по никакъв начин към мечтаното от теб повишение. Какво правиш?

 
 

Работиш неуморно от сутрин до вечер, но това не те води по никакъв начин към мечтаното от теб повишение. Какво правиш?

►►►6 начина да намериш мечтаната работа

Пробвай с преговори.

Знаеш, че всички успешни преговори започват с ясни условия, затова трябва да знаеш добре към какво се стремиш и да го кажеш ясно. Това не означава да си наперена, агресивна и нахална. По-добре е да изтъкнеш качествата си и да покажеш, че си готова да поемеш повече отговорности, както и че си изпълнила – а дори и надминала – очакванията на фирменото ръководство от сегашната ти позиция.

Точното време

Най-подходящият момент да поискаш повишение е в края на годината, когато се раздават бонусите (или около годишното събрание на фирмата, когато се прави отчет за постигнатото). Ако пропуснеш този момент, поискай среща с началника си и след това обясни, че искаш да обсъдите бъдещето ти в компанията в удобно за него/нея време. Сега е точно този момент!

Разпределяй задачите

Колкото и добре да се справяш, вършейки по няколко неща едновременно, си наясно, че не си застрахована от грешки, ако се нагърбиш с прекалено много работа. Просто се примири с факта, че не знаеш всичко и не можеш да свършиш всичко сама. Помни, че няма как да вдъхновиш екипа си да работи добре, ако служителите ти усещат, че не им вярваш. Така че се научи да разпределяш задачите, особено ако ръководиш отдел или отговаряш за даден проект. Добрият мениджър трябва да умее да разпределя задачите, за да покаже на хората си, че им гласува доверие, а и защото по този начин се учи да взима отговорни решения, спрямо възможностите на екипа си.

►►►Имаш ли нужда от генерална промяна?

Как да покажеш, че си инициативна?

Записвай си

Шефовете ти не очакват непременно да даваш идеи на всяко събрание, но можеш да правиш доста по-полезни неща от това да блееш безцелно в тавана, докато оперативката свърши. Води си записки – отбелязвай по-важните неща, по които се дискутира. Ръководителите ти ще са доволни по-късно да разберат, че си обърнала внимание на тяхно мнение или позиция по дадена тема.

Веднъж в месеца си дай време – встрани от рутинните си задължения – за да се запознаеш с новостите в областта, в която работиш.