Чешкият фотограф Павел Дудек споделя своите пътешествия из България, отпечатани в неговите спомени и изложбата „Печат за спомен“/ A Keepsake Stamp

На 19 юли в 19:00ч. в градина Кристал ще бъде официалното откриване на двуезичната изложба „Печат за спомен“/ A Keepsake stamp на чешкия фотограф Павел Дудек.
Изложбата е посветена на България. В нея ще откриеш някои от най-любопитните места в България, заложени в картата със стоте национални обекта, представени през призмата на чужденеца.
Фотографии на Павел, често могат да бъдат срещнати в най-популярното издание за пътешественици – Lonely Planet. Неведнъж бива публикуван в различни туристически сайтове, пътеводители, научно-популярни издания и дори сайтове за храна.
Павел е пътешественик. Той използва всяка възможност да опознае нови места из целия свят. Понесен на крилете на любовта, за пръв път идва в България през 2014г. Въпреки че мотивацията му да посети страната ни е момиче, той бива безвъзвратно погълнат от магията на България. Малко по-късно получава книжка за печати от 100-те национални обекта, поставяйки началото на неговата българска фото-приказка.
Днес, Павел може да се похвали с над 80 печата във „вълшебната си книжка“, превърнала се в символ на любовта му към родината ни. Той е горд носител на сребърна значка и не спира да величае красотите на привидно чуждата за него страна, чрез магичните си фотографии.
Посредством своята изложба, чешкият авантюрист споделя вдъхновението си със света и ни напомня за великолепието на страната ни. Даш ни и по някоя свежа идея за пътешествие през уикенда.
Развълнувана ли си? Потопи се в света на приключенеца, като посетиш изложбата на открито между 19 юли и 2 август и последваш неговата Facebook страницата Pavel Dudek Photography и Instagram профил @007trabantos
Изложбата е част от културния календар на Столична община и инициативата „Галерии на открито“ на дирекция „Култура”.