В интервю за The Hollywood Reporter Алекса Деми разкрива, че след втория сезон на Euphoria е имала нужда от пауза, защото трудно е успяла да се откъсне от Мади Перес. Актрисата признава, че без да го осъзнава е практикувала своеобразна форма на method acting, потапяйки се изцяло в живота и емоциите на героинята. По думите ѝ това преживяване я е накарало да осъзнае колко силно една роля може да повлияе на личния живот на актьора.
Method acting моментите идват несъзнателно за Алекса. Актрисата е била толкова потопена в света на Мади, че е започнала да губи границата между собствената си личност и героинята.
Именно затова след края на снимките е почувствала нужда да се отдръпне и да си даде време да се възстанови емоционално.