7 кралски особи и техните тайни за перфектен външен вид

2 от 8

КРАЛИЦА ЕЛИЗАБЕТ I: По време на нейното царуване, на козметиците им е било забранено да практикуват, тъй като се е смятало, че блокират добрата енергия (?!). За зла беда, на мода е била бледата кожа и всички вредни средства за постигането й (включително силно отровен арсеник). Просто хората тогава не са били наясно за пагубното действие на този минерал. Самата Елизабет I постоянно е носела бял грим, за да поддържа статуса си на „Девствената кралица“. Най-таченият продукт бил „белило“, приготвено от бяло олово и оцет. Челото пък трябвало да изглежда възможно най-широко, затова кралицата, както и другите благородници бръснели горната линия на косата си.


Свързани статии