|
||
Или си срещнала някой неустоимо секси и не можеш да останеш на разстояние... Или ако не си правила секс от дълго време... В противен случай - никога... Някои се смеят на този анекдот, други мрънкат с несъгласие, а психологът Рене Лий обяснява защо една жена всъщност може да изневери.
Кой е най-неверният знак от зодиака, виж в галерията по-долу:
Галерия: Кой е най-неверният знак от зодиака
►►► Изневярата: причини и следствия
1. Тя е в сериозен и труден преходен период
„Ако една жена завърши нещо, което й е отнело твърде много сили и енергия и след това преминава на друг етап, загуби родител или връзката й се премине рязко на ново ниво, тя е по-интроспективна от обикновено“, обяснява Лий.

"Дори да се случи нещо, за което е мечтала - например наближава сватба или дипломиране - тази промяна все още предизвиква объркване и я кара да мисли за мястото си в живота. Тя се притеснява от самия факт, че животът се променя и затова може да има импулсивно желание да намери някой, който да я отклони от тези преживявания".
2. Чувства се недооценена
Всички сме минавали през това: може би ти се е случвало да организираш грандиозен празник за всички негови роднини и приятели или да направите сериозен ремонт, или си получила повишение, а твоята половинка е допуснал непростима грешка: не е признал и отбелязал твоя принос и заслуги.
„Жената трябва да се чувства, че партньорът й я забелязва, гордее се с постиженията й и оценява това, което тя прави, така че когато не го получи у дома, това води до чувство на разочарование, неудовлетвореност, тревожност и депресия“, казва Лий.

И тогава жената отива да търси подкрепа другаде. "Когато сте заедно ден след ден, може да бъде трудно: да погледнеш ситуацията отвън и да обърнеш внимание на нещата, които са наистина важни за партньора ти". Чувството, че съпругът ти ти се възхищава, се износва с времето, следователно, веднага щом една жена срещне някой, който запалва искрата, която й липсваше вкъщи, тя го бърка с емоционалната близост и проблемът вече е налице.
3. Чувства, че връзката е към своя край
„Когато една жена има тежкото чувство, че връзката върви към приключването й (без значение кой е виновен за това), тя често започва да търси някой, който да запълни празнотата, за да смекчи удара от загубата... Ако тя самата е инициатор на предстоящата пауза, тогава тя може да използва тази тактика като пробен момент: да изследва ситуацията и да види дали може да премине през нея" - казва Лий.
4. Радостта е отлетяла някъде

...Но не е толкова лесно - просто да зарежеш всичко... „Ако не се смееш, значи не го обичаш. Смехът е един от ключовите елементи в отношенията, който често се пренебрегва... Когато всичко, което остава в една връзка, е основано на стрес и ежедневие, жената се чувства нещастна. Ако тя има колега или приятел, с когото й е забавно и интересно да прекарва време, тя изведнъж си спомня какво е пропуска в настоящата си връзка и изпитва силно изкушение да върне радостта в живота си" - обяснява Лий.
5. Скучно й е в спалнята
Не само за мъжете е важен интимният живот. Жената трябва да се чувства желана! В противен случай тя започва да усеща сексуален вакуум. Сега има достатъчно книги и филми, които са пълни с явни сцени, а приятелите споделят помежду си подробностите за интимните си срещи. Тя сравнява това, което има с това, което очевидно изпитва останалата част от света - и се пита какво е пропуснала и от какво е лишена. „Лесно е да се види какво не е наред с сексуалния живот на някого. Поправянето на ситуацията е много по -трудно... И жените се изкушават да търсят сексуално удовлетворение другаде, с някой, който е по-освободен" - заключва Лий.
