10 неща, в които жените са по-добри от мъжете

Ние в Cosmo обичаме мъжете. Но се сблъскахме с куп любопитни изследвания, които доказват невероятните ни умения, които при тях... ами, липсват.

 
 

Ние в Cosmo обичаме мъжете. Но се сблъскахме с куп любопитни изследвания, които доказват невероятните ни умения, които при тях... ами, липсват. Тук събрахме любимите ни. Хайде малко да се погрижим за егото си.

С какво привличаш мъжете според хороскопа ти, виж в галерията по-долу:

Галерия: С какво привличаш мъжете според хороскопа ти

Виж всички снимки

1. СТАВАМЕ ВСЕ ПО-КРАСИВИ. 

Оказва се, че в процеса на еволюция, жените ставаме все по-красиви. Междувременно мъжете си остават същите. След като проследявали 2 000 души в продължение на 4 десетилетия учените установили, че привлекателните мацки имат 16 пъти повече деца от жените средна хубост, както и че за красивите хора е 36% по-вероятно да имат дъщеря като първородно бебе. Всички тези прекрасни дъщерички означават много повече хубавици, отколкото в миналите поколения. 

2. ПО-ЧЕСТО ОЦЕЛЯВАМЕ В АВТОМОБИЛНИ КАТАСТРОФИ. 

Тъжно, но факт: има 77% по-голяма вероятност мъжете да загинат в автомобилна катастрофа от нас. Момчета, май трябва да ни слушате, когато ви повтаряме да си слагате предпазните колани!

►►►50 неща, които ще улеснят живота ти

3. ПОВЕЧЕ НИ БИВА ДА СЕ СПРАВЯМЕ С ТРУДНОСТИТЕ. 

Анкета, проведена сред 2000 души, сочи, че ние сме далеч по-склонни да говорим за проблемите си от противоположния пол. 53% от мацките си говорим с приятелки, когато сме под стрес, докато процентът при мъжете е едва 29. 

4. ЗАДЪРЖАМЕ СЕ ПОВЕЧЕ НА РАБОТА. 

Опа-а-а, оказва се, че 80% от тези, изгубили работата си от декември 2007-ма са... мъже. Вероятната причина е, че кризата удари най-силно типично мъжките сфери като строителство и финанси. Това наистина е гадно, но може би дойде моментът повече момчета да станат медицински сестри и учители. 

5. ПО-ЧЕСТО ЗАВЪРШВАМЕ ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ. 

Всички знаем, че приемът на жени във висшите учебни заведения е по-висок от мъжкия. Оказа се обаче, че освен това те по-рядко се дипломират и завършват. При момчетата дори е по-често срещано явление да учат по-дълго от 5 години... 

6. ХРАНИМ СЕ ПО-ЗДРАВОСЛОВНО.

Според анкета, проведена сред 14 000 души, ние момичета консумираме далеч по-здравословна храна. Докато представителите на противоположния пол обичат да хапват предимно полуфабрикати и червено месо, ние пълним чиниите си с повече плодове и зеленчуци. Наистина звучи очевидно, но заради честите ядове с шоколадовите ни пристрастявания, просто трябваше да ти посочим това предимство.

7. ИМАМЕ ПО-СИЛНА ИМУННА СИСТЕМА. 

Не е чудно защо се държат като бебета, когато имат една нищо и никаква хрема – жените просто наистина имат по-силна имунна система. Ако в тялото ни се случват разни малки вътрешни борби, ние имаме своето скрито оръжие: естрогенът. Той ни помага в борбата с инфекциите. Причината е, че естрогенът си въздейства с ензима, който често е на първите редици в борбата с вирусите и бактериите.

8. ЖИВЕЕМ ПО-ДЪЛГО. 

85 процента от хората, достигнали над 100-годишна възраст в света, са жени. Мацки, на всичкото отгоре ние по принцип живеем от пет до 10 години по-дълго.

9. ПО-ДОБРИ МЕНИДЖЪРИ СМЕ, ОСОБЕНО ПРИ ТЕЗИ ИКОНОМИЧЕСКИ УСЛОВИЯ. 

Това е малко противоречиво, но доста експерти са уверени, че жените са по-добри началници, защото повече ни бива като слушатели, ментори, справяме се с повече задачи наведнъж и по-лесно намираме решения на проблемите от момчетата. В момента икономиката е подчинена на услугите, така че служителите се налага да бъдат доста по-мотивирани. Жените комуникираме по-добре и проявяваме повече проницателност, когато се налага да задействаме страстта на служителите си.

10. ОБЩУВАМЕ ПО-ЛЕСНО. 

Вече е научно доказано, че жените могат да „обработят“ повече думи от мъжкия пол. Момчетата могат да се справят с приблизително 7 000 думи дневно в сравнение с женските 20 000. Учените открили, че тази характеристика би могла да започне още в ембрионален стадий и е по-скоро биологическа, отколкото социална.