Ако той мълчи, как да го накараш да говори

Виж как да се научиш да четеш неговите мисли и желания!

 
 

Колко пъти ти се е искало да можеш да четеш мислите на мъжа си? Дори след всичките години, в които сте заедно още не знаеш какво се случва в главата му.

Въртите се в кръга на ежедневието и вечер като си легнете, сте толкова уморени, че нямате сили дори да си поговорите.

Ето няколко експертни съвета как да разкриеш тайните на съпружеския живот и да прочетеш мислите на мъжа си.

За какво му е „мъжката пещера“?

Жените мислим, че знаем за какво му е на мъжа да се крие в своята си стая, но дали е така? Хоган Хилинг, експерт по психология обяснява, че „мъжката пещера“ е еквивалент на женския дневник.

Мъжете не искат да избягат от семейния живот и бащинските отговорности, но имат нужда да си починат от тях и да останат малко насаме. Майките също имат нужда от почивка. Татковците обаче нямат проблем да се скрият в своята си стая, за разлика от майките, които изпитват вина, че изоставят децата, макар и за малко.

Психиатърът доктор Джон Дъфи разказва, че много съпрузи се оплакват от постоянното внимание, с което ги засипват, щом се приберат у дома. „Просто искаме малко лично време и място, за да сме напълно адекватни, когато сме със семейството“, казва той.

Идеалната жена за мъжете от всяка зодия!

Нека таткото бъде татко (така, както той иска)

Поправяла ли си мъжа си как да се държи с децата? Преобличала ли си децата, след като той ги е облякъл за детска градина? По думите на Хилинг бащите искат да помагат, но често им се правят забележки, дават им се прекалено подробни напътствия, или откровено им се присмиват. Обикновено това се дължи на неспособността на жената да приеме факта, че бащите се грижат за децата по различен начин.

„Съпругът ти просто иска да чуе „Благодаря, че облече децата“, а не „И как може да ги облечеш така““, обяснява Хилинг. „Един съпруг се оплака, че каквото и да направи, все не го е направил, както жена му иска. А ако не помага, жена му пак е недоволна.“

Доктор Дъфи отбелязва, че повечето от днешните татковци са доста прогресивно настроени и не смятат, че смяната на пелените и храненето на детето е женска работа. Някои дори трябва да се борят с жена си, за да имат по-активна роля в отглеждането на детето.

Какво в действителност мисли съпругът ти за бащинството?

Та какво си мисли мъжът ти, когато се карате за отглеждането на децата? Според Хилинг е нещо такова: „Аз отглеждам децата като мъж. Просто е различно, но не е грешно. Трябва да ме остави да го правя по моя си начин, стига детето да не пострада. Какво като панталонът не се връзва с якето? Детето нали е облечено? За мен е по-важно да общувам и да се забавлявам с детето, не да чистя къщата, или да се притеснявам за родителския си имидж.“

Какво искат да чуят мъжете за себе си като родители?

„Искаме положителни мнения“, казва Дъфи. „Колкото и да се правим, егото ни е крехко, затова бъдете мили. Ако сме сбъркали, или го правим грешно, ще започнем да се оправдаваме и ще стане разправия. Кажете ни нещата, които правим добре. Истината е, че полагаме много усилия.“

Любимите секс пози на всяка зодия!

Как да накараш мъжа си да говори?

Хиляди съпруги по света са съгласни, че това е един от основните брачни въпроси. Защо мъжете не говорят много?

Доктор Дъфи обяснява, че мъжете обикновено говорят по-малко и обикновено не са толкова емоционални, защото така е било прието. С малко ръчкане, насърчителни думи, че е нужен и полезен и с малко любопитство, повечето мъже ще се отпуснат и ще покажат поне малко емоции.

** Как да накараш мъжа си да говори малко повече?

Попитай го как е. Приеми отговора му, независимо дали ти харесва, или не. Ако ти каже, че е раздразнен, не го приемай лично. Вместо да се разстройваш, го питай защо е така. След като се излее, изкажи съчувствие и го прегърни.

И мъжете по принцип, и специалистите, са съгласни, че всичко опира до признание. Ако съпругата каже колко харесва нещо, което мъжът ѝ е направил за детето, той ще бъде вечно неин. Мъжът иска да знае, че жена му го цени и уважава. Ако види, че това, че е добър баща, му носи други облаги, той ще продължи да бъде. Колкото по-добре се разбират родителите, толкова по-добре и за децата.