Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Ное 28, 2014 11:15 pm

Отговори на тема  [ 176 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща
 Вашите топ 5 любими книги на всички времена и защо. 
Автор Съобщение

Мнение Вашите топ 5 любими книги на всички времена и защо.
А ето ги и моите:
1. "Майсторът и Маргарита", Михаил Булгаков - невероятни образи и стил
2. "Хиперион", Дан Симънс - най-трогателните истории на света
3. "Мадам Бовари" - за самотата в дългата връзка
5. "Престъпление и наказание", Достоевски - за човешките дилеми

Чет Апр 13, 2006 12:19 am Профил

Мнение 
1.Воля - Митко Стоянов Горчивкин - По заглавието си личи защо.

Останалите 4-ри си разделят 2,3,4 и 5 място :)

Богат-Беден - Ъруин Шоу
Просяк-Крадец - Ъруин Шоу
Шогун - Джеймс Клавел
Всички книги на Артър Хейли

Чет Апр 13, 2006 12:34 am Профил

Мнение 
Da6terq na sadbata na Isabel Aliende
Ka6tata na duhovete na sa6tata avtorka
1984 na George Orwell
Triumfalnata arka na Remark
I , razbira se, Pipi Dalgoto 4orap4e na Astrid Lindgren

Pro4ela sam tlkova mn knigi prez jivota si, no te zi sa mi ostanali nai na sarce!

Изображение

Чет Апр 13, 2006 1:03 am Профил
Аватар

Мнение 
The Godfather-" Кръстникът"-Марио Пузо
Граф Монте Кристо-Александър Дюма
Нюйоркски светски хроники-Лорън Уайзбъргър
Стивън кинг-"То..."
Артър Хейли-"Колела"
Също така и всякакви
любовни романи и детски приказки

Чет Апр 13, 2006 8:16 am Профил
Site Admin
Аватар

Мнение 
Преобладаващо ще са на Нора Робъртс,какво да направя като я обичам...

1. Нора Робъртс - Дързост и Мечти Чела съм я поне 10 пъти и я знам наизуст,но я обожавам!

2. Нора Робъртс и цялата трилогия Прослава в смъртта,Безсмъртие в смъртта и Вярност в смъртта Супер оплетени убийства,смесени с любовна история,любимото ми! :D

3. Нора Робъртс - Фатално привличане Страхотна любовна история,обожавам ги!

4. Дан Браун - Шестото клеймо Просто се чете на един дъх.

5. Tahar Ben Jelloun - L'Auberge des pauvres Това е една много емоционална книга,в която фактите са представени такива каквито са,без излишни заобикалки...чела съм я на френски,мисля,че няма превод на български,тази книга ме накара много да се замисля за ценностите си,за нещата,които ме правят щастлива,гениална е!

Чет Апр 13, 2006 9:47 am Профил WWW

Мнение 
Нощем с белите коне - Павел Вежинов
Талев - всичките му книги
Дан Браун - всичките му книги
Андерсен - Сянката - новела е, както и всиките приказки - писах дипломна за тях няма как
Елин Пелин - всичко
То май написах авторите ма какво да направя не мога да ги степенувам по книги само :oops: :P

Чет Апр 13, 2006 10:23 am Профил
Аватар

Мнение 
"Alhimikut"( zaradi me4tatelnostta, koqto me oblva ot tazi kniga :D ) i "Veronika re6ava da umre" na Paulo Coelho ( tuk nqkoi 6te kaje kolko e banalen Paulo, no za men ne e :D )

"Damata s kameliite"-Duma-sin ( prosto obi4am istorii za frenski kurtizanki ot 18-19 vek :wink: )

"No6t v Lisabon" Remark ( otnovo tretira edin ot liubimite mi siujeti- ukrivaneto na evreite prez vtorata svetovna voina)

"Bel Ami"( dokude 6te stignat ambiciite na edin mlad 4ovek) i "Edin Jivot"(tujna istoriq za jivota) na Maupassant

Harevam mnogo o6te:(ne moga da izbera samo 1 sred tqh :lol: )

"Don Kihot" na Servantes, ""Pticite umirat sami", "Iliuzii" na Richard Bah, "Manon Lesko" na Abat Prevo, "Kralica Margo", "Zadnata ku6ta" ot Ane Frank, razkazite na Elin Pelin i ostanalite 6 knigi na Paulo Coelho, izdadeni v Bg.

Чет Апр 13, 2006 10:50 am Профил WWW
Мнение 
1. почти всичко на тери пратчет(знаете, че съм почитателка на фентъзито, а и този човек има много интересен начин на мислене и странен стил)

2."алиса в страната на чудесата " и "алиса в огледалния свят"-изкилиферчено и на пръв поглед безсмислено-точно като за мен :wink:

3."пътеводител на галактическия стопаждия"-това си е направо класика-изключително сложна за четене книга(аз съм руса-за мен всичко е сложно 8) ,но това е сложно и за останалите хора :lol: :lol: :lol: )хем се занимава с разни филосовски проблеми, хем е написана с чуство за хумор

4.на четвърто място слагам заедно "колелото на времето","властелинът на пръстените","белгариад"малореон"-нищо, че са общо околко 20 книги :lol: -смятам, че доста си приличат всичките,много мащабни,страшно интересни -обсебващи са!!!

5.детските книжки-"без дом","чичотомовата колиба","ласи" и т.н.-вечно ме карат да се замисля и да съм благодарна за тоооолкова много работи...

ПП-то моето май стана "вашите топ 20 най-велики книги"...а като се има предвид, че още не съм се заела със "сериозните" книги...(и май няма да стане-не искам да се заемам с тях, че да не взема и аз да стана сериозна...

:lol: ) :lol: :lol:

Чет Апр 13, 2006 2:31 pm

Мнение 
heehh ami ne mi se smeite no az kato bqh dete se vlubih v poredicata :Meri Popinz" :P
drugite sa
Lavina-Blaga Dimitrova
Vlastelina na prustenite-Tolkin
Lolita-Vladimir Nabokov
Zamukut na shapkarq-3te 4asti

Чет Апр 13, 2006 2:53 pm Профил

Мнение 
1. "Птиците умират сами" :)
2. "11 минути", "Захир", "Край река Пиедра седнах и заплаках", "Демонът и сеньорита Прим" ...абе всичко на Куелю!!! Vliubeni_Sulzi, не си му единствената почитателка... :P
3. "Емил от Льонеберя" :lol:
4. Всички книги на Агата Кристи, заради уникалната психика на героя и Поаро 8)
5. "Пътят към София" :)

Чет Апр 13, 2006 5:54 pm Профил ICQ
Аватар

Мнение 
1. "Шестото клеймо" и "Шифърът на Леонардо" на Дан Браун, ако прочета и другите книги на този автор, със сигурност и те ще ми станат любими! невероятни са!
2. "10 малки негърчета" и всички останали на Агата Кристи - обожавам да чета криминални!
3. "Лолита"- Владимир Набоков, чудесна книга, написана с много стил!
4. "11 минути" и "Вероника решава да умре" на Паулу Коелю. Сега ще започвам да чета "Алхимикът"
5. Всички модерни романи, начело с "В ада брюнетки няма", "Вечеря за двама", "Мъжеядката".

Чет Апр 13, 2006 6:12 pm Профил
Мнение 
ketinka написа:
heehh ami ne mi se smeite no az kato bqh dete se vlubih v poredicata :Meri Popinz" :P

и аз обожавам мери попинс!!!!!
много я обичам-всъщност съм я включила в "детските книжки",макар че всички детски книжки са много по- мъдри от книгите за възрастни :wink:

Чет Апр 13, 2006 6:24 pm
Аватар

Мнение 
Eto gi i moite
1.Iris Iohansen-Vihreniqt tancior
2.Iris Iohsnsen-vihrenata godenica
3.Virdjiniq henli-Lydetina
4.Djoana Lindzi-Sreburniqt angel
5.Sandra Braun-Zashtoto te obicham
6.Dan Braun-Shivurut na Leonardo

Oh,tolkova sa mnogo lyibimite mi knigi...Napravo bih mahnala 4islata otpred,zashtoto vsichkite gi obicham...Vinagi sum predpochitala da cheta pred tova da gledam TV :shock: ...cheta vsqkakvi knigi,na vsqkakva tematika i vsichki strashno mnogo me kefqt... :D

Чет Апр 13, 2006 8:08 pm Профил ICQ
Аватар

Мнение 
На първо място слагам една книга, Наследникът от калкута, Робърт Щилмарк, която просто ми разби всички представи за роман, интрига, приключенска литература и прочие.. просто тази книга е върхът!
На второ място слагам Карл Май с Винету. Тя е по-скоро детска литература, детско-юношеска, но пък много ми харесва :)
На трето място - всички книги за българската история на Вера Мутафчиева. Като започнем с трилогита за Асеневци, през тези за хановете, Рицарят и прочие.. много други нейни книги.. много я харесвам като автор.
На четвърто място 7-томната поредица на Морис Дюрон - Прокълнатите крале.. една поредица, която четях на един дъх и не се успокойх, докато не я завърших,адски интригуваща е
На пето място поствям почти всички книги,които съм чела на Александър Дюма и сина му. Просто обожавам приключенски книги, за рицари, крале и прочие. На почетно място си слагам поредицата Кралица Марго, Графиня дьо Монсоро и Четирдесет и петимата. Петото място го съчетавам и с един разказ на Йордан Йовков, любимия ми български писател, казва се Другар.. страхотен разказ за едно конче и войната,много тъжно накрая..
Всъщност имам един куп други любими книги, но стига засега..

Чет Апр 13, 2006 8:54 pm Профил
Аватар

Мнение 
"Отнесени от вихъра" + продължението "Скарлет"
"На изток от рая" - Джон Стайнбек
"Майсторът и Маргарита" -Михаил Булгаков
"Птиците умират сами"
"Диви разкази" на Николай Хаитов

Чет Апр 13, 2006 10:53 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 176 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.