Как да спреш косопада
Как да спреш косопада

Kажи "чао" на проблемите с косата!

12 мисли по време на секс под душа
12 мисли по време на секс под душа

Ако си любопитна, чети нататък!

Намери "твоя човек" в 5 стъпки
Намери "твоя човек" в 5 стъпки

Ирина Зайцева - Навигатор на любов!

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Сеп 16, 2014 10:23 am

Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Поликистозни яйчници? 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Поликистозни яйчници?
Поставиха ми тая диагноза вчера и до днес не спирам да се ровя да чета инфо по въпроса, само че ми се иска ако някой има поставена такава и може да ми каже нещо по въпроса или просто да ме успокои :cry: :cry: а и още нещо благоприятно ли е лечението с оргаметрил

Чет Юли 22, 2010 12:07 pm Профил
Аватар

Мнение 
Оргаментрил ли? Аз пила но по съвсем други причини...

Чет Юли 22, 2010 2:17 pm Профил

Мнение 
искам да те питам как ти я поставиха...в смисъл с хормонални изследвания ли?

Чет Юли 22, 2010 4:32 pm Профил
Аватар

Мнение 
Оргаметрила го пия защото два месеца ме пропусна цикъла и по тази причина отидох на гинеколог като си мислех че може би ше си имаме бебче, уви обаче чрез вагинален ехограф и видеозон се оказа че имам поликистозни образования

Пет Юли 23, 2010 12:51 am Профил

Мнение 
Нямам подобен проблем и се радвам, но моя мнного близка приятелка все още страда от това.
Поставиха и диагнозата преди 3 години. От тогава кол;ко пари за изследвания и лекарства е дала, само тя си знае... За съжаление, има подобрение, но не и излекуване :(
Миналата година по едно време и казаха, че всичко е наред вече, но след поредните хормонални изседвания се оказа, че отново всичко е само подобрение...
Не искам да те плаша, но най-малкото, което можеш да направиш е, да се консултираш с добър и доказан специалист и да започнеш лечение възможно най-бързо...

Сря Авг 04, 2010 8:31 am Профил ICQ

Мнение ...
Здравейте!На мен тази диагноза ми я поставиха окончателно преди около месец и половина.Веднага ми назначиха лечение с Диане 35 и Андрокур.От прочетеното в нета доста се уплаших от това какви могат да са последствията и за това се посъветвах с лекарката ми и тя каза,че няма нищо страшно,ако спазвам стриктно лечението,но ако не има вероятност да не мога за в бъдеще да имам деца.За това полагам всички усилия да не се стига до там.Успех на всички с лечението :)

Пет Авг 06, 2010 2:41 pm Профил
Аватар

Мнение 
Такааа, да се включа и аз. Аз имам поликистозни яйчници, не са ми "поставили диагноза", а гинекологът ми каза, че съм с поликистозни яйчници, това не е заболяване, а така се раждаш. Единственото, върху което влияят при някои жени е нередовният цикъл, казвам при някои, тъй като лекарят каза, че има и жени с такива яйчници при които не им влияе. Това не се лекува, просто сме предразположени към подуване на някоя от кистите, но при често ходене на лекар се следи, аз имах една и се пукна при цикъл. Аз разбрах, че съм с поликистозни яйчници, като отидох на преглед заради цикъла, тогава лекаря ми предписа Оргаметрил за три месеца и след като го спрях пак си бях така, след това ми каза - минаваме на план Б - противозачатъчни, от три години ги пия и ми идва на 28-мия ден, чувствам се прекрасно. Попитах го какво ще правим когато един ден реша да имам дете и цикалът спре?! Той каза-спокойно, ще следим всичко и ще видим. Та така за мен. Имам приятелка, която е с такива яйчници, роди след нормална бременност. Със или без поликистозни яйчници всичко е индивидуално, всеки организъм е различен и всяка бременност протича различно. Не четет хлупости в нета, а слушайте лекаря си и ходете, когато нещо ви тревожи, макар и маловажно.

Съб Сеп 25, 2010 12:36 am Профил

Мнение 
аз пък кисти нямам,но също ми поставиха тази диагноза-при мен влияе на цикъла,хормоните ми не са в норма някои и имам проблеми с кожата и косата...но още не са ми изписали личение,защото ме ратиха и на ендокринолог за всеки случай да не е от щитовидната жлеза.

Съб Сеп 25, 2010 9:09 am Профил
Аватар

Мнение 
Здравей Vesencito. И аз имам този синдром (това не е болест, както каза Buleria). От това, което съм чела, това е нещо като ген, който се предава от баща на дъщеря (не в 100% от случаите, разбира се). Около 8% от жените по света го имаме. Това е синдром (на поликистозните яйчници), който поради неуспех на яйчниците всеки месец да образуват зряла яйцеклетка и да я отделят, се получава липса на менструация и вследствие на това и липса на овулация (поради което се забременява по-трудно, но НЕ Е НЕВЪЗМОЖНО!) - а това всичкото се получава от хормонален дисбаланс. Не искам да те плаша, но най-добре ще е да се примириш с това, което имаш и да живееш живота си, като не забравяш да ходиш редовно на доктор. Аз от около 7 години се лекувам и имам от време на време подобрение, после пак всичко отначало. Лечение на този синдром няма, за съжаление. Не се плаши, наистина не е толкова страшно! Има много по-лоши неща на този свят! Не се отчайвай! Пиейки противозачатъчни, доколкото знам, се "замразяват" яйчниците в състоянието, в което са били и така като ги спреш, би трябвало да можеш да забременееш. Има и други неприятни симптоми на този синдром - това са окосмяване (Хирзутизъм) по лицето и типични за мъжа места като корем линия, гърди и т.н., заради завишени нива на андрогените(мъжки полови хормони), бързо омазняваща се кожа на лицето и главата (има и други, но те са по-рядко срещани). Бих те посъветвала да потърсиш добър специалист в областта на ЕНДОКРИННАТА ГИНЕКОЛОГИЯ! Аз досега ходих все на обикновени гинеколози, защото не разбирах и не знаех къде да отида, била съм сигурно при 20 различни лекари, но сега съм се записала за такъв специалист. Те би трябвало много повече да разбират от този проблем и да ти препишат по-подходящо лечение. Пожелавам ти успех и не се тревожи, всичко е наред ! :)

Пет Окт 15, 2010 4:13 pm Профил
Аватар

Мнение 
Здравей, и аз да се присъединя. Аз разбрах по доста неприятен начин за поликистозните яйчници, когато отидох заради нередовния цикъл при един уж голям специалист в частна клиника и той ми каза "Вие имате киста, която задължително трябва да се оперира възможно най-скоро ". Естетсвено аз веднага изпаднах в ужас (бях на 20г. и да ми махат киста...), но след друга консултация, стана ясно че няма такова нещо..кистата при поликистозните яйчници не е злокачествена, проблемът е че се затруднява възпроизводството. Та..започнах тогава да пия Жанин, много добре се чувствах, цикълът ми си беше редовен, но исках да направя почивка, защото няколко години организмът ми непрекъснато приема хормони. Бях наскоро на преглед и решихме да опитам с Chloe, защото те били специално за поликистозни яйчници. Ако някой е пил, може да сподели впечатления. Доколкото знам при тях няма почивка на края на месеца и ги спираш едва, когато решиш да имаш деца. Пожелавам на всички момичета здраве и когато му дойде времето - малки и здрави бебенца! :)

Нед Окт 17, 2010 4:17 am Профил
Аватар

Мнение 
Здравейте отново. Да, аз съм пила Chloe, докторката ми каза, че те са по-слаби (откъм хормони) в сравнение с другите противозачатъчни и че са ново поколение противозачатъчни. Пих ги една година, с тях замених Диане 35 - и от двете се чувствах доста добре, цикълът ми беше редовен, не ми се омазняваше косата, кожата ми беше страхотна (особено когато пиех Диане) - даже едно момиче ме беше попитала с какво съм си мазала лицето, та ми е толкова хубава и чиста кожата, а аз и казах "с нищо, такава ми е" , но не се бях усетила, че това е от хапчетата, и си мислех, че кожата си ми е такава, защото ги пиех 5г.... Е, сега не съм на хапчета от половин година и ми се омазнява страшно бързо :(( Та много се отклоних - след като спрях Chloe, имах редовен цикъл 10 месеца без хапчета, после ми се появи киста и пак ми изписаха Chloe за изчистване на кистата (пих ги 4 месеца) и откакто ги спрях, не ми е идвало... мислех, че ще ми закъснее пак 2-3 месеца, както ми е било винаги без хапчета, но уви - от края на юни месец не ми е идвал цикъла. Другата седмица съм на гинеколог, специализирал в ендокринна гинекология и ехография - ако искате, ще споделя какво е станало... :?

Нед Окт 17, 2010 12:33 pm Профил

Мнение 
И аз имам поликистозни яйчници, пия си ясмин и медфогамма :) Казаха ми, че като реша да забременея, щели да ми стимулират овулацията първо с хормонални хапчета, после ако не помогнат с инжекция и в краен случай хирургически отстраняване на фуликулите.

Нед Окт 17, 2010 4:35 pm Профил
Аватар

Мнение 
На мен преди 3 години (в края на 2007ма) ми казаха (шокиращо за мен), че трябва да си направя спешно безкръвна операция на яйчниците, и то тогава завеждащ отделението на Шейново ми го каза (няма да споменавам имена, за да не прозвучи като антиреклама)... Нито ми се обясни какво представлява операцията, нито защо ще се прави, нищо! И аз - малка и притеснена, единственото, което можеше да направя, е да се прибера и да проверя за какво става на въпрос в нета - оказа се, че ставало на въпрос за лапароскопия, която се прави в краен случай с цел забременяване. Но аз не исках нито да забременявам, нито бях преминала през задължителните преди тази последна крачка начини за лечение. И след като споделих притеснена от тази препоръка на тази докторка с майка ми, отидохме заедно с нея и тя ми обясни това, което бях прочела в нета. Останах с впечатлението, че тя иска единствено да ми вземе парите от операцията и др не я интересува. Сигурно на всички пациентки с тази диагноза им препоръчва същото... :evil: а операцията доколкото знам е около 400лв... не съм 100% сигурна, но май беше толкова тогава.

Нед Окт 17, 2010 7:11 pm Профил

Мнение 
И аз имам един въпрос към тази тема..за това заболяване или не знам как да го нарека..понеже cocoa е написала че при това заболяване е засилено окосмяването искам да попитам при саответното лечение на заболяването с противозачатачните окосмяването намалява ли понеже на мен ми бяха поставили същата диагноза и ми предписаха такива хапчета Chloe..пих ги 2 месеца и понеже месец преди да ги почна ми бяха правили операция и след тези 3 месец общо ми окапа косата..и аз ги спрях казаха ми лекарите че е от стреса и от упокоиката ама аз ги спрях за всеки случаи та понеже и аз съм с такова по-сериозно окосмяване дали има възможност ако започбна на ново лечението ест.при лекар ще стане тази работа..но окосмяването намалявали или..

Съб Ное 06, 2010 6:59 pm Профил

Мнение 
Аз също съм с поликистозни яйчници, но явно при всеки нещата са строго индивидуални, защото аз забременях почти веднага, щом спряхме да се пазим с мъжа ми.

Като ми поставиха тази диагноза, лекарката предложи прием на противозачатъчни. Аз категорично отказах, защото съм на мнение, че те не лекуват, а само временно замразяват проблема. При мен освен липса на цикъл, се получи ужасно напълняване само в областта на корема и много пъпки по гърба.

Четох доста в интернет, попаднах на мнения, че в случай на повишено тегло, ако се направи усилие да се намали, дори и с малко, това повлиява на проблема в положителна насока. Преминах на диета, започнах да правя упражнения и свалих близо 10 кг. Цикълът ми се регулира и следващите прегледи показаха, че всичко е наред.

Само след 3 месеца опити за бебе забременях, даже малко като гръм от ясно небе ми дойде, защото очаквах, че няма да стане веднага. А дори не сме мерили овулация, температура и не сме следили нищо...

Затова най-добре да не се чете прекалено много в нета, да, не е приятно да си с такива яйчници, но не е най-лошото, което да ти се случи, имам още 3 приятелки с ПКЯ, двете са бременни, другата вече гушка бебчето си. Едната като мен бързо забременя, при другата се наложила операция, а при третата - стимулация с хормонални лекарства, но важното е, че при всички има успех, така че не се шашкай прекалено много. Просто намери добър специалист, най-добре наистина ендокринолог-гинеколог, който да прецени кое е най-правилно в твоя случай. Стискам палци всичко да се оправи и да не чакате много дълго за бебче :D.

Нед Ное 07, 2010 12:20 am Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: