Освежи лицето си още тази вечер
Освежи лицето си още тази вечер

Не годините са тези, които издават възрастта ти, а всеки изминал ден.

10 анти секси неща
10 анти секси неща

... които ги правят и мъжете и жените!

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Окт 31, 2014 12:01 pm

Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Въпрос за противозачатъчни 
Автор Съобщение

Мнение 
Една млада 25 годишна жена беше починала докото си пиеше кафето от белодробна тромбоемболия.Причината цигари + противозачатъчни.Ако беше спряла цигарите щеше да е жива.
Авторката,няма тъпи лекари има незаинтересовани и необразовани пациенти.Поне като не знаеш нещо поне си направи труда да задаваш въпроси от тях поне не се умира.

Сря Яну 06, 2010 12:19 pm Профил
Аватар

Мнение 
Бейби В ай и ти не чети много морал! Момичето има въпроси и си ги задава.
Плюс това,колко жени умират от тази комбинация?
А колко жени умират от некомпетентни лекари-около 10 хиляди повече....
Така че спри се!
И в листовките си пише!

Сря Яну 06, 2010 9:14 pm Профил
Аватар

Мнение 
Аз пък знам, че от цигари+ОК не можеш да получиш тромб. Той просто си се получава. Иначе в листовката на моите хапчета пише, че пушенето може да отслаби действието на хапчетата, демек да забременея. И то било най-вече за жени с наднормено тегло над 35 години.

Сря Яну 06, 2010 11:37 pm Профил

Мнение 
Може да получиш тромбоза или т.нар “синдром на икономическата класа” докато пътуваш в самолет само за 8-9 часа обездвиждане са си достатъчни.Фактори могат да бъдат прием на хормонални противозачатъчни средства,обездвижване,затлъстяване...
Няма опр. възрастова граница Вече на по 25-35 г. са с високо кръвно и умират от инфаркт .Това също не е нормално.Браточвчет ми например е на 17г. и има високо кръвно мисля,че лекарите го откриха гокато беше на 16г.

@студентката,нищо лошо към теб даже си ми много симпатична ,но защо да не чета морал (не е четене на морал според мен,но няма значение)като ти например правиш същото в не една-две теме,но никога не съм ти се бъркала.
Някой смята ли колко са процентите на смъртните случаи от немърливост на пациента?всичко се преписва служебно пак на лекарите май.

Чет Яну 07, 2010 12:28 am Профил

Мнение 
Здравейте, искам да попитам дали някой е пробвал противозачатъчни Хлое? Другият месец ще направя 1 год. от както ги пия и до сега нямах никакви проблеми. Нито странични ефекти, нито проблеми с цикъла, винаги на 28 ден беше на лице. Декември месец обаче ми закъсня с един ден, но дойде, а сега януари вече 3-ти ден ми закъснява. Направих тест- отрицателен е, говорих с гинеколога си- той каза , че закъснение е възможно, но било нетипично и че ако и другия месец е същото положение, чак тогава да го посетя. Да, ама аз до другия месец ще изкукам от притеснение. Някой да е имал подобен проблем???? Ще съм благодарна ако споделите, а аз отивам за нов тест до аптеката... :? :(

Чет Яну 07, 2010 1:58 pm Профил
Аватар

Мнение 
BabyV написа:

@студентката,нищо лошо към теб даже си ми много симпатична ,но защо да не чета морал (не е четене на морал според мен,но няма значение)като ти например правиш същото в не една-две теме,но никога не съм ти се бъркала.
Някой смята ли колко са процентите на смъртните случаи от немърливост на пациента?всичко се преписва служебно пак на лекарите май.

Aми,в случая не си права.За това по този начин ти го казах. Човек може да умре е така на улицата,ходейки,без да пуши и да пие,да е с нормално тегло,на средна възраст и с неоткрити до сега заболявания. Може да се умре от всичко...ама от абсолютно всичко. За това казах,че има много по-голям процент смъртност в резултат на други различни показатели,отколкото този. Аз пуша от...момент...от почти 8 години,пия противозачатъчни от 2 години и да чукна на дърво до сега не съм имала проблеми,не съм и забременяла.
Но ти реагираш много остро и обясняваш на момиче,което е задало нормален въпрос,че трябва да задава въпроси,а в същия момент й се караш за това,че пита... :lol:

Чет Яну 07, 2010 3:14 pm Профил
Аватар

Мнение 
Искам да попитам момичетата, които взимат орални контрацептиви...оставяте ли партньора ви да свършва във вас?Предполагам след като съм ги пила един месец мога да си позволя да не прибягвам до допълнителни предпазни средства

Нед Яну 17, 2010 11:46 pm Профил
Аватар

Мнение 
ами можеш нали са за това :)

Пон Яну 18, 2010 12:36 am Профил

Мнение 
walkin`contradiction написа:
Искам да попитам момичетата, които взимат орални контрацептиви...оставяте ли партньора ви да свършва във вас?Предполагам след като съм ги пила един месец мога да си позволя да не прибягвам до допълнителни предпазни средства

Вече почти година го оставям да свършва в мен и нямаме бебе... :wink:

Пон Яну 18, 2010 7:51 am Профил
Аватар

Мнение 
saphire_eye написа:
walkin`contradiction написа:

Вече почти година го оставям да свършва в мен и нямаме бебе... :wink:

Абе и аз все си мисля, че няма да попадна в тия 0.8 или колко там % е вероятността....:)

Пон Яну 18, 2010 9:45 am Профил

Мнение 
Здравейте, за да не пускам нова тема ще попитам за вашите мнения в тази. Проблемът е следният:
Пия редовно противозачатъчни Линдинет 20. Пия ги по схема в 18ч. Досега не е имало проблеми, но скоро пропуснах прием.Това стана на втората седмица от опаковката. Първо мислех че е само една таблетка, но се оказаха две. На втория ден се сетих през нощта към 2.00 и изпих едната, на другия ден към 12ч - втората и после към 21.00 ч. таблетката за деня. Вечерта обаче осъществих полов акт без друг бариерен метод (както би трябвало при повече от 1 пропусната таблетка) и сега съм в дилема дали да не взема Ескапел... Доколкото знам веротността от забременяване във втората седмица от опаковката при пропуснато хапче не се увеличава, но при мен са две, макар и наваксани... Отдруга страна не ми се иска да си съсипвам организма с Ескапеле-то... :? Личният ми генеколог не си вдига телефона :cry:

Пон Яну 18, 2010 11:53 am Профил
Аватар

Мнение 
Аз не бих рискувала. Няма ли на кой друг да се обадиш? Питай личния лекар, или пък друг гинеколог, на някоя приятелка примерно. Обадете се някъде.

Пон Яну 18, 2010 1:31 pm Профил

Мнение 
Изпих го в крайна сметка. Не ми се мисли до 72-рия час... И докато ми дойде после да не мога да спя и да се шашкам... В крайна сметка в листовката пише, че е съвместим с други контрацептиви. А и по-добре малко разстроени хормони, отколкото бебе, нали... :? Ще внимавам с приема на Линдинета занапред, ама пуста му сесия, много ме разсейва. :oops:
Ще пиша в темата как ми се е отразил Ескапела - много разностранни мнения по темата в нета...

Пон Яну 18, 2010 4:29 pm Профил

Мнение 
Iskam da popitam dali nqkoi znae kakva e cenata na yaz? Zashtoto az nikade ne gi otkrivam, a sa mi podaryk ot ginekolojkata :|

Чет Фев 11, 2010 3:29 pm Профил
Аватар

Мнение 
BlaCkRoSe88 написа:
Изпих го в крайна сметка. Не ми се мисли до 72-рия час... И докато ми дойде после да не мога да спя и да се шашкам... В крайна сметка в листовката пише, че е съвместим с други контрацептиви. А и по-добре малко разстроени хормони, отколкото бебе, нали... :? Ще внимавам с приема на Линдинета занапред, ама пуста му сесия, много ме разсейва. :oops:
Ще пиша в темата как ми се е отразил Ескапела - много разностранни мнения по темата в нета...

и на мен ми се е случвало да пропусна 2 хапчета във втората седмица и да правя секс без други предпазни средства, но нищо не стана. ако не е свършил в теб пък вероятността да забременееш е нулева. сега обаче след тоя ескапел най-добре да не продължаваш в близката година с хапчетата, че от толкова хормони съвсем ще ти се бъгне организма.

Чет Фев 11, 2010 4:46 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: