Философия на красивата коса
Философия на красивата коса

Cosmo ще ти помогне да я разбереш!

Освежи лицето си още тази вечер
Освежи лицето си още тази вечер

Не годините са тези, които издават възрастта ти, а всеки изминал ден.

10 анти секси неща
10 анти секси неща

... които ги правят и мъжете и жените!

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Ное 01, 2014 4:39 am

Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Цитати от книги - част 2 
Автор Съобщение

Мнение Цитати от книги - част 2
Половин час търсих старата тема. Честно казано не успях да я открия. Ще е жалко, ако толкова стойностна тема е изтрита :(
Нека тук да продължим да си публикуваме цитати :wink:

Чет Май 21, 2009 3:01 pm Профил
Аватар

Мнение 
Ето няколко цитата от книгата "Алхимикът", които много харесвам:

"Понякога нещата в живота се променят, преди още да си свикнал с тях и то толкова бързо, че едва успявяш да нададеш вик"

"Онова, което се е случило веднъж, може никога повече да не се случи.Но всичко, което се е случило 2 пъти, със сигурност ще се случи и трети път."

"И аз съм като всички хора: виждам света и нещата, които се случват в него такива, каквито бих искал да бъдат, а не такива, каквито са."

"Когато силно желаеш нещо, цялата Вселена ти съдейства, за да постигнеш желанието си"

Когато често се срещаме с дадени хора, те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен.

Чет Май 21, 2009 7:46 pm Профил

Мнение 
Последният и на мен мие един от любимите

Ето малко и от мен:

"Скъпи Пат,
Веднъж ти ме свари да дълбая някаква фигурка от дърво и ми каза: "Защо не ми издялкаш нещо?"
Попитах те какво искаш, а ти каза:
- Кутийка.
- За какво ти е?
- Да слагам разни неща.
- Какви неща?
- Каквото ми падне - рече ти.
Добре, ето ти кутийката. В нея съм сложил всичко, почти всичко, което имам, но тя пак не е пълна. В нея има и болка, и възбуда, дори и лоши чувства, зли и светли помисли, радостта на първозачатието, и малко отчаяние, и неописуемия възторг на съзиданието.
И освен всичко това - цялата ми благодарност и обич към тебе.
А кутийката пак не е пълна."

Джон Стайнбек - "На изток от рая"

-------------

"Казват, че обратното на шума е тишината. Това не е вярно. Тишината е само отсъствие на шум." ("Фантастична светлина" Тери Пратчет

-------------

Тери Пратчет - Морт

"Трагичните герои неизменно се вайкат, когато боговетепроявяват интерес към съдбата им, но най-достойни за окайване са онези, които боговете пренебрегват."

"Там, където беше първата примитивна клетка, там бах и аз. Там, където има човек, там съм и аз. И когато последният живот пълзи под замръзващите звезди, там ще бъда и аз."

" - Хайде - подкани я, - нямаме много време.
- За какво говориш?
Морт завъртя коня към далечния хоризонт на Залеза.
- За скоростта на нощта."

[i]
[/i]

Пет Май 22, 2009 3:23 pm Профил
Аватар

Мнение 
"Понякога ще идвам във съня ти
като неочакван и неискан гост.
Не ме оставяй ти отвън на пътя -
да си мисля за живота прост..."
П. Яворов Това ми е едно от любимите стихотворения! :wink:

Пет Май 22, 2009 3:42 pm Профил
Аватар

Местоположение: моят свят е далече от хората, някъде в неизвестно измерение
Мнение Re: Цитати от книги - част 2
crazy_little_thing написа:
Ще е жалко, ако толкова стойностна тема е изтрита :(

Темата отдавна е изтрита. (ако си спомняш един ужасен спам в "игри и закачки", когато истриха повечето теми от там, тогава изтриха и нея)

И за да не съм само офтопик, ще сложа любимите ми цитати от Лавина:

Блага Димитрова "Лавина"

"Изобщо въпросите дават повече простoр. Отговорите ограничават. Да умееш да поставиш въпрос - това значи да събудиш безброй отговори."

"Освобождение от състоянието "нащрек", което държи винаги стегната в бодлива тел единицата: да се ориентира сама за посоките сред разнопосочния свят, да ссъобразява, да не пропуща, да се брани откъм гърба. И най-трудното да не разхлабва самоконтрола.
Прераснем ли в НИЕ, отговорността се разпределя и ни олеква. Поемаме си дъх."

"В тъсене на смисъла обезсмиляме живота си. А тревата, без да знае за какво - пробива камъка."

"Прекалено пълнолетни сме за да приемем мисли и образи без верижката на смисъла."

"Смехът се поражда само от изненадата. Повторението убива дори спомена за първия смях."

"Всеки е уверен, че с него нищо няма да се случи. Другите загиват, но аз оставам... когато дойде време да изпиташ на гърба си последиците от тази самонадеяност, вече е много късно..."

"Човек зад човек, стъпка в стъпка.
Единни, дисциплинирани, твърди.
Верни на грешките си."

"Лице с лице с лавината.
Ето какво е лавината.
Чист, невинен, натрупан сняг. Спи и сънува най-белите сънища.
Кротък. Пази се от кротките!
Спи със зелепени бели клепачи. Нищо невидял, нищо нечул.
Неопетнен.
Спи като побелял младенец. Може така и пролетта да проспи.
Но щом го прекоси една дръзка стъпка, но щом го прониже един волен вик, в миг се събуждалавината.
Жилва го завистта.
Тихият беловлас сняг с потрес си спомня своята младост.
Ах, и той е бил млад! Бил е буен, клокочещ поток. Разбивал е бентове и ледове. Бил е разпенен водопад. Бил е смръщен, гръмовит облак. Бил е разбушуван океан.
Бил е някога! Наистина ли е бил?
И руква стремглаво надолу, раздира въздуха с грохот, спомняйки си бурните младини.
Сега в един миг иска да повтори едновременно битието си на поток, водопад, облак, океан.
И ни пресова в стдена прегръдка, за да заспим намясто и ние с белия, безпаметен сън на снега.
Стъпки да няма.
Вик да няма.
Спомен да няма.
Нийде да няма будни!"

"Безбройни стъпки е животът, а пък смъртта - една-единствена, която те отвежда най-далеч.
Уж тя е странна и нелепа, уж тя е вън от твойта воля, а сам слепец, ти водиш сляпата си смърт.
Отрано своя край насочваш. И поотделно всяка воя стъпка решава целия ти дълъг ход.
Не знаеш нищо за смъртта си - къде, кога, каква ще бъде. Но сам си я подготвяш цял живот.
И цялото ти поведение е всъщност избор на смъртта ти.
Не може с твойта смърт друг да умре.
Животът ти да е зависим, повтарящ другите, шаблонен, но краят е неповторимо твой.
Характерът се очертава едва с последния ти дъх.
Животът чрез смъртта е изразен."

"Едва сега разбираме: никой от нас не е бил никога какъвто трябва и може, а все е щял да бъде."

"Когато всичко изгубих, какво ми остава, освен да бъда добър?"

"Търсят себе си. Искат нещо да дадат на света. А светът не иска това."

"Има ли по-лошо от това да натрапваш някаму своята доброта?"

"Всъщност каква е разликата да умреш млад или стар? Умирайки млад губиш живота. Живеейки, губиш младостта и себе си."

"Без да желаеш, убиваш някого някъде.
Без да подозираш отнемаш нечие дихание.
Без да възнамеряваш, го блъскаш с лакът или поглед.
Без да съзнаваш, раняваш с усмивка, с жест, с мълчание. Знаеш ли къде, в кого рикошират твоите думи?"

"Щом си получила този подарък да видиш света, трябва да си готова за всякаква загуба."

"Човекът може всичко да загуби по пътя: младост, здраве, сила, вяра, памет, име. Запазили смеха си той остава човек."

"Малка е даже лавината, малка, но ще затрупа и тебе, и твоята голяма амбиция."

"Да разбереш, че си ограничен - от там започва твоята безграничност."

"Затова еснафите се учудват: Как така случайно се срещнахте с лавината? Защо на нас благоразумните не ни се падат такива случайности?
Защото сте сиви."

"Всички бързат. Все повече бързат. По-скоро да стигнат до целта, до върховете, до края на пътя. Задъхани. Бързат колкото може по-скоро да стигнат до смъртта."

"Деян прави отчаян опит да върне брат си към себе си:
- Скъпо се плаща на тая земя да бъдеш човек. Да познаеш своето дъно и своя връх.
Брат му го прекъсва врзумително:
- Защо да катериш голите върхове, когато има други, скрити на завет, сенчести места долу? Защо си тръгнал да гониш вятъра?"

"На човек енужно това, което не му е нужно!"

"Колко пъти може да сгреши човек и да оцелее? - пита Дара безмълвния екран."

Пон Май 25, 2009 8:48 pm Профил
Аватар

Мнение 
"Ти със въздуха край мене ме обгръщаш,
в кръвта ми влязъл е ,твоя пулс тупти.
Не те измести никой в тази къща,
в която всъщност и не влези ти!"
Е.Багряна

Вто Май 26, 2009 12:30 pm Профил
Аватар

Мнение 
Уискито бе както трябва -
в кристални чаши, с много лед.
Момичетата - дългокраки,
опънали гърди напред...

Нощта с безкрайност ни залъгва.
Какво остава? - Да си тръгна.

:) Г.Едрев - На чисто

Вто Май 26, 2009 2:04 pm Профил WWW
Аватар

Мнение 
1 " Ако трябва да съм вярна на някого или на нещо , трябва да съм вярна първо на самата себе си ! "
2 " Когато нямах вече нищо за губене , получих всичко . Когато престанах да бъда тази , която бях , открих себе си ! "
3 " Никой не губи никого , тъй като никой не притежава никого ! "
4 " Всеки , който е изгубил нещо , което е смятал за своя собственост , накрая разбира , че нищо не му принадлежи ! "
" Единадесет минути " - Паулу Коелю

Сря Май 27, 2009 2:37 am Профил

Мнение Re: Цитати от книги - част 2
Кеди написа:
crazy_little_thing написа:
Ще е жалко, ако толкова стойностна тема е изтрита :(

Темата отдавна е изтрита. (ако си спомняш един ужасен спам в "игри и закачки", когато истриха повечето теми от там, тогава изтриха и нея)

Еми знам, но сега се сетих да пусна нова :D

И от мен, на Пратчет копнато :

Цитат:
... ако пълният и абсолютен хаос е светкавица, той епросто този, който ще застане насред бурята горе на хълма, облечен вмокра медна броня, и ще се развика, че всички богове са копелета.

- Търговец или шпионин ... ... хората там са сичисто и просто диваци. Нищо не разбират от шпиони, а предполагам, чеядат и търговците.

.. киселата му бира, която не се купуваше, а по-скоро се заемаше за известно време.

- Уверявам Ви, че подобна мисъл даже на ми е минавала през ума, Господарю.
- Наистина ли? Тогава, ако бях на твое място, бих дал лицето си под съд за клевета.

... Изминал си целия този път, за да гледаш прекрасния ни град смногобройните му исторически и архитектурни забележителности, както иразните му странни обичаи, а се събуждаш мъртъв на някоя задна уличкаили пък като те носят водите на Анкх. ...

- Да избягаме и да оставим Хран с това нещо? - попита той.
Ринсуинд го погледна тъпо.
- Защо не? Това му е работата.
- Но то ще го убие!
- Би могло и по-лошо да е - отвърна Ринсуинд.
- Какво?
- Можеше да убие нас - Ринсуинд наблегна логически. - Хайде!

- Ти нищо не разбираш! - гласът на туриста надвикваше ужасния шум от ударите на крилете. - Цял живот съм мечтал да видя дракони!
- Отвътре ли? - извика Ринсуинд.

... аз говоря за истинския дракон, draconis nobilis, нали така;блатният дракон, draconis vulgaris, е недостойно същество... (звучи микато "vulva hypnotica simplicita" - последното значеше "проста путказаспала" :)

Прозвуча като онези писъци, за които трябва доста да се понапънеш.

Някои пирати се сдобиваха с безсмъртие чрез страхотни прояви нажестокост или чрез отчаяна смелост. Други стигаха до безсмъртието катонатрупваха несметно богатство. Но още преди много време капитанът бешевзел принципно решение за себе си да се сдобие с безсмъртие, като неумира.

- Но за какво искате да ни принесете в жертва? - попита Двуцветко. - Та вие почти не ни познавате!
- Точно там е работата! Не е много учтиво да принесеш в жертва някой приятел.

... там, отдолу, под мините, и морската тиня, и фалшивитевкаменелости, поставени там от Създателя, който си е нямал по-добраработа от това да разстройва археолозите и да им внушава глупави идеи.

Той не съзерцава гледката, тъй като досегашният му живот непрекъснато минава като на филмова лента пред очите му и пречи.

... Осмократния Печат на Статуквото, за който в магическите кръговеединодушно се приемаше, че има цялата възпираща сила на добре насоченопарче тухла.

Дискът, понеже е плосък, няма истински хоризонт. Разниавантюристично настроени моряци, със странни идеи, породени от твърдедълго взиране в яйца или портокали, скоро научаваха, че причинатадалечните кораби понякога да изглеждат като да изчезват оттатък края насвета беше тази, че те наистина изчезваха оттатък края на света.

Преподавателите на Ринсуинд единодушно бяха заключили, че той е роден магьосник толкова, колкото рибите са родени алпинисти.

- Мислиш ли, че има нещо за ядене в тази гора?
- Да - каза горчиво магьосника, - ние.

- Имаше даже специална фея, която идваше да ти вземе зъбите.
- Какво идва да ти вади собствените зъби?!?

Ринсуинд погледна към надвисналото небе. Дневната светлина сеоттичаше от пейзажа, а облаците изглеждаха така, сякаш бяха чули засняг и сега обмисляха предложението.

Прочете за великата пирамида на Тсорт, че височината плюсдължината, делени на половината от ширината й правели точно 1.67563,или точно 1257.98712567 пъти разликата между разстоянието до слънцето итеглото на малък портокал...

- Ринсуинд, мисля че в този шкаф има метла.
- Е и какво толкова необичайно има в това?
- Тази има кормило.

Старецът се намръщи.
- Мнозина са видели Топакси, Бог на Червената Гъба и са спечелилиимето шаман - каза. - Някои са видели Скелде, дух на дима и тяхнаричаме заклинатели. Малцина са имали привилегията да видят Умчерел,душата на гората, те са известни като духоукротители. Но никои не савидели сандък със стотици крака, който да ги гледа без очи, и те саизвестни като идиоти...

- Нали си спомняш като летяхме и аз се тревожех да не се ударим внещо и ти каза, че единственото нещо, в което бихме могли да се ударимна такава височина е облак, натъпкан с камъни?
- Е и?
- Как позна?

- Отиде ли си?
- Разби към централната врата и избяга преди час, сър.
- Неправилно - рече Траймън. - Той си тръгна, ние избягахме.

... Усещаше, че тъмнината е пълна с невъобразими ужаси - анеприятното на невъобразимите ужаси е, че е твърде лесно да си гивъобразиш...

Ринсуинд си спомни, че бе чувал друидите да използват странни иужасни отрови. Разбира се, често бе чувал, обикновено от същите хора,че мошениците имат близко поставени очи, гръм не удря два пъти на еднои също място и че ако боговете бяха искали човек да лети, щяха да мудадат самолетен билет.

Коен бе чувал за почтеност в боя и отдавна бе решил, че не иска да има нищо общо с това.

Коен бе потресен.
- Огньове от книги?
- Да. Ужасно, нали?
- Така е - каза Коен.
Той смяташе, че това е отвратително. Човек, прекарал целия си животбез удобство, под открито небе, знае стойността на хубавата дебелакнига, която би трябвало да разпалва готварските огньове най-малко единсезон, ако се внимава как се късат страниците.

Градът посрещаше волните варварски нашественици, но озадаченитенападатели някак си винаги откриваха след няколко дена, че вече непритежават собствените си коне

… еротичните. Просто еротични. Това е разликата между употребата на перо и употребата на пиле.

Фигурата се показа иззад масичката. Беше нисичка и по-голямата частот нея бе скрита под голямо разнообразие от муски, амулети и талисмани,които дори да не действаха срещу магия, сигурно биха я предпазили и оттвърде непоколебим саблен удар.

- Опитваше се да извика сукубус - Би трябвало да е невъзможно да сехилиш похотливо, когато за целта разполагаш само с човка, но папагалътуспя да се справи. - Никога не успя. Това, което изобщо успя да получи,беше невралгер.
- Това пък какво е?
- Демон, който се явява и те дарява с главоболие.

и тогава Деканът произнесе мантрата, подтиквала научния напредък през вековете:
"Я дайте да смесим всичко и да видим какво ще стане"

-Можеш ли да седнеш на стола?
-Не госпожо, ама мога да се свлека по корем на него.

- Какво предствлява Ефеб? -попита Птраци.
- Никога не съм бил там. Както изглежда, управлявана е от Тиранин.
- В такъв случай се надявам да не го срещнем.
- Не е такъв. Всеки 5 години си имат нов Тиранин, но преди това нещо му правят. Мисля, че го изз-бират.
- Мислиш ли, че прилича на онова, дето правят на котараците и биковете?
- Ъ?
- Нали се сещаш... да не се бият и да са по-кротки...
Тепик трепна от погнуса.
- Честно казано, не съм сигурен. Но май не е същото. Хората иматнещо, с което даго изз-берат. Доколкото знам, нарича се мнимокрация иозначава, че всеки в цялата страна може да каже кой да е новия Тиранин.Един човек - един... - той млъкна. - Един човек - един пас.
- Значи тъй го избират?
- Основното е обаче, че всеки може да го прави. Много се гордеят стова. Всеки разполага с един...- отново се поколеба, вече сигурен, ченещо бе объркал - ... пас. Всеки. С изключение на жените, разбира се. Идецата. И престъпниците. И робите. И неграмотните. И хората с чуждпроизход. И хора, които не са одобрени по разни причини. И много други.Но всички останали могат. Цивилизацията на Ефеб е много напреднала.
- Значи това е мнимокрация, така ли?
- Изобретили са я в Ефеб. - каза той, усещайки смътно, че трябва да защити идеята.
- Бас държа, че са имали проблеми с износа й.

(из "Пирамиди")

Сюзън мразеше литературата. Далеч повече й харесваше да прочете някоя хубава книга.

Това беше музика, която не само можеше да избяга, но пътьом занавън можеше да обере и банка. Беше музика със запретнати ръкави иразкопчано горно копче, която вдичаше чапка за поздрав, усмихваше се икрадеше златото.
Беше музика, която стигаше чак до нозете, без да се обади на господин Мозъка.
...
От нея на човек му идеше да събори стените и да се възкачи нанебето по огнени стъпала. Дощаваше му се да изключи всички щепсели, даизхвърли всички шалтери и да пъхне пръсти в електрическата мрежа навселената, за да види какво ще стане след това. Дощяваше му се дабоядиса вратата на спалнята си в черно и да я налепи с плакати.

(Музика за душата)

Варварският вожд попита:
- Кои са най-великите неща, които човек може да намери в живота?
...Човекът от дясната му страна вглъбено допи коктейла си от кобилешко мляко и кръв от снежна котка и рече следующето:
- Свежият хоризонт в степта, вятъра в косите ти, отморен кон под тебе...
Човекът от ляво рече:
- Крясъка на белия орел във висините, снегът в гората, истинска стрела в лъка ти.
Вождът кимна и рече:
- Без съмнение, това е да видиш врага си убит, унижението наплемето му, скръбта на жените му... Но нашият гост, чието име елегенда, трябва вярно да ни каже: кое е това, което човек може данарече най-великите неща в живота?
Гостът мисли дълго и после каза предпазливо:
- Топла вода, добра зъболекарска помощ и мекичка тоалетна хартия...

Сря Май 27, 2009 10:43 am Профил
Аватар

Мнение 
"Клифърд Саймък - "Магистрала на Вечността"

"Специфичното при мисленето е, че то никога не свършва."

"Всеки следва илюзия, която си е само негова."

"В собствената си черупка всеки може да е философ."

"никога не насочвай оръжие към нещо, ако не възнамеряваш да го убиеш"

"Повечето от това, с което се сблъскваме във Вселената, е въображаемо. Често се налага да си представим нещо, преди да го прумеем."

"И понеже е невъзможно да се достави удовлствие на всички, ние се постарахме да не удовлетворяваме никого."

"Те вярваха, че се занимават с философски дискусии, но всъщност просто разговаряха."

"- И не тръгвай да я търсиш - беше го предупредило странното същество. - Тя не може да бъде открита с търсене. Просто трябва да попаднеш на нея."

Чет Май 28, 2009 3:24 pm Профил
Аватар

Мнение 
Хорхе Букай - "Приказки за размисъл"

"Моето скромно мнение е, че той обичаше през цялото време, освен когато... беше влюбен в някого." /"Некролог за един необикновен човек"/

"Да бъдеш щастлив - означава да изпитваш увереността, че си на правилния път." /"Некролог за един необикновен човек"/

Чет Май 28, 2009 3:29 pm Профил

Мнение 
"Че съм умен - умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека."

"Карлсон, който живее на покрива"

Нед Юни 28, 2009 8:33 pm Профил
Аватар

Мнение 
-Кой път да поема от тук?- попита Алиса.
-Зависи къде искаш да стигнеш- отговори Усмихващият се котарак.
-Няма значение - отвърна Алиса.
-Товага няма значение и кой път ще поемеш- усмихна се загадъчно Котаракът.

Алиса в Страната на Чудесата. (цял живот се изумявал колко много добре прикрита истина има в тази книга...)

"Съществува една теория, според която, ако някой някога открие какво представлява Вселената и защо я има, тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-странно и необяснимо.
Съществува и една друга теория, според която това вече се е случило."

Пътеводител на Галактическия Стопаджия. (всеки път като се сетя за този цитат настръхвам)

"Да предположим,че времето е кръгло, като Земята.Плаваш на запад, за да откриеш Индия. Смеят ти се, но най-накрая се оказва, че Индия е точно пред теб, а не зад гърба ти. А във времето може би разпъването на Христос е пред нас и ние плаваме към него, а си мислим,че е далеч назад, на изток."

Камера Потъмняла (чийто автор ми е един от най-любимите на света)

А темата е страшно добра и предполагам ще се сещам за още много неща,които са ме впечатлили, така че ще пиша пак.

I am that shadow following every move, reminding you
That it's never good enough, never good enough...

Чет Юли 23, 2009 2:02 pm Профил

Мнение 
"Има 5 млрд дървета и под всяко има сянка" - Вино от глухарчета, Рей Бредбъри

Пет Юли 31, 2009 10:33 am Профил
Аватар

Мнение 
Classic написа:
"Понякога ще идвам във съня ти
като неочакван и неискан гост.
Не ме оставяй ти отвън на пътя -
да си мисля за живота прост..."
П. Яворов Това ми е едно от любимите стихотворения! :wink:

Какво?! Не! Стихотворението не е ли:
Понякога ще идвам във съня ти
като нечакан и неискан гостенин.
Не ме оставяй ти отвън на пътя,
вратата не залоствай.

Ще вляза тихо, кротко ще приседна,
ще вперя поглед в мрака да те видя.
И когато се наситя да те гледам,
ще те целуна и ще си отида.

И е на Никола Вапцаров, написал го е в затвора, преди смъртта си, посветено на жена му...
Както и да е. По темата.

— Добре — въздъхна тя. — Не съм чак толкова тъпа. Значи се опитваш да ми подскажеш, че хората имат нужда от… фантазии, за да понасят живота.
— ВСЕ ЕДНО ГЪЛТАТ РОЗОВИ ХАПЧЕТА? НЕ. ХОРАТА ИМАТ НУЖДА ОТ ФАНТАЗИИТЕ, ЗА ДА БЪДАТ ХОРА. ЗА ДА БЪДАТ СРЕДОТОЧИЕТО, КЪДЕТО СЕ СРЕЩАТ ПАДНАЛИЯТ АНГЕЛ И МАЙМУНАТА, ИЗПРАВЯЩА СЕ НА ЗАДНИТЕ СИ ЛАПИ.
— И затова си имаме феи? Дядо Прас? Дребни гад…
— ПОЗНА. ТОВА Е НАЧАЛОТО. ПЪРВО СЕ УЧИТЕ ДА ВЯРВАТЕ В МАЛКИТЕ ЛЪЖИ.
— За да повярваме и в големите?
— ДА. В СПРАВЕДЛИВОСТТА. В МИЛОСЪРДИЕТО. В ДЪЛГА.
— Нямат нищо общо помежду си!
— НИМА? ТОГАВА ВЗЕМИ ВСЕЛЕНАТА И Я СТРИЙ НА НАЙ-ФИН ПРАХ, ПОСЛЕ Я ПУСНИ ПРЕЗ НАЙ-ДРЕБНОТО СИТО. И НАКРАЯ, АКО МОЖЕШ, МИ ПОКАЖИ ПОНЕ ЕДНО АТОМЧЕ СПРАВЕДЛИВОСТ, ЕДНА МОЛЕКУЛА МИЛОСЪРДИЕ. А ВЪПРЕКИ ТОВА ВИЕ ПОСТЪПВАТЕ, СЯКАШ ИМА НЯКАКЪВ ИДЕАЛЕН РЕД В СВЕТА, СЯКАШ ВЪВ ВСЕЛЕНАТА СЪЩЕСТВУВА НЯКАКВА… ПРАВОТА, ПО КОЯТО ДА СЪДИТЕ ЗА ВСИЧКО.
— Хората трябва да вярват в това, иначе какъв е смисълът?…
— ЗНАЧИ УСПЯХ ДА ТИ ОБЯСНЯ.

Тери Пратчет, Дядо Прас. Един от най-добрите цитати евър :)

Пет Юли 31, 2009 10:50 am Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: