Какъв е той: мъж или лигльо
Какъв е той: мъж или лигльо

Виж 4-те знака и ще разбереш от кой отбор е!

5 ужасни  неща, които не трябва да му казваш
5 ужасни неща, които не трябва да му казваш

Виж с кои фрази да внимаваш!

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Юли 25, 2014 6:14 pm

Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
 Против косопад 
Автор Съобщение

Мнение Против косопад
Эдравейте.
От иэвестно време-насам имам доста сериоэен проблем с косопада.Преди година и половина-две си направих косата на кичури,но само на горния слой.Тя и беэ това винаги се е эаплитала ужасно много и много трудно се реши.Както и да е,но след кичурите эапочна да се эаплита още повече.Мъка...а наскоро я направих цялата в кичури.Не энам дали е от тях,но косата ми эапочна много да пада.Това го эабеляэах последните няколко дни-когато и да я пипна,все ми остават косми в ръката.А аэ не мога да я търпя мръэка и я къпя доста често...може би и това и вреди,но не мога да я търпя мръсна...моля ви момичета,препоръчайте ми някакви продукти против косопад,които сте иэпробвали и сте сигурни,че имат ефект.Благодаря.Може да ми препоръчате и някакви въэстановяващи продукти.

Сря Юни 18, 2008 12:38 pm Профил

Мнение 
И при мен напоследък се е появил косопад, но не много драстичен. Предполагам, че е защото последния месец нямам много време да ям и да спя пълноценно и това си дава отражение.. Аз лично все още не съм предприела специални мерки, но има мисля че на Клоран шампоан против косопад и действа доколкото знам. А може да пробваш и от тези хапчета - Мерц или Ревалид - аз никога не съм пила, но може би помагат.

Сря Юни 18, 2008 12:58 pm Профил
Аватар

Мнение 
Аз знам, че е възможно да започне да пада косата по- интензивно и от миене с гореща вода и след това сушене с прекалено гореща струя на сешоара, свързано е с кръвообращението на скалпа. Пробвай да елиминираш тази причина, от личен опит ти казвам, че много помага маска с тривитаминол и хининова вода. :)

Сря Юни 18, 2008 3:51 pm Профил

Мнение 
Не се притеснявайте това си е от сезона ще ви спре косопадът :o

Сря Юни 18, 2008 5:07 pm Профил
Аватар

Мнение 
само и единствено хапчетата на Фитовал- те са спецялно за косопад и са мнооого добри ! важното е наистина да не ги забравяш абсолютно всеки ден ! една опаковка е около 10 лв. и стига доколкото си спомням за 3 месеца, което е напълно достатъчно. сестра ми имаше много сериозен косопад и се оправи само с тях

Нед Юни 22, 2008 12:45 pm Профил

Мнение 
На мен ми помогна маската Денис на Биофарма - червената. Никакви проблеми нямах с косата докато я ползвах, а преди това падаха цели кичури. И косата ми спря да цъфти. Сега ми свърши и пак мисля да си взема.

Нед Юни 22, 2008 7:23 pm Профил
Аватар

Мнение 
Вземи от аптеката Alpicort F има бърз ефект и също така почни да си миеш косата с бебешки шампоан. Маските също не са излишни! :wink:

Нед Юни 22, 2008 11:37 pm Профил

Мнение 
Това Alpicort F витамини ли са? Колко струват?

Пон Юни 23, 2008 12:05 am Профил
Аватар

Мнение 
майка ми ползваше шампоана на Клоран, но нямаше особено голям ефект. една позната ми каза за маска, която се прави в много тежки случаи. смесват се газ и..урина. аз лично не бих пробвала, защото ми звучи гадничко, но тя има малко детенце и не й е гадно да ползва нейната урина. косата на тази моя позната е падала направо на кичури и с тази маска си я е оправила.

Пон Юни 23, 2008 12:27 am Профил
Аватар

Мнение 
Нормално е есен и пролет да пада повечеко коса.
За да не ти е накъсана на горния пласт, започни да се решиш с главата надолу. Така най-много би пострадал, евентуално, най-долният пласт. Не се глези с хапчета - те едно ще подобрят, но друго... А си млада, предполагам?
Извод: Яж повече сирене /за здравина и бласък на косата, а и за натрупване на Ca в организма/. Не я връзвай с ластици, защото така я задушаваш. Не й слагай шапки. Не ходи много по силно слънце, защото така си увреждаш най-горния слой коса много сериозно. Не е зле 2 пъти в месеца да ползваш подхранваща маска за коса, може и да се мажеш със зехтин.
Мисля, че трябва да си миеш косата по-рядко. Затова препоръчвам преди да влезеш да си я миеш, нарежи се с четка за дрехи от свински косъм. Това стимулира мастните жлези моментално и ставаш с още по-мазна коса, но нали влизаш в банята? Ще се измие веднага. А и водата, с която се къпеш, трябва да е леко топла, а не направо вряла, защото много горещата вода стимулира бързото омазняване също.
А... и препоръчително е да си вземеш някакъв балсам, който да ти фиксира цвета на боядисаната ти коса... :)

Пон Юни 23, 2008 10:02 am Профил
Аватар

Мнение 
една приятелка имаше същия проблем и й помогнаха ампули против косопад мисля че бяха тези: http://zlatnaribka.com/product_info.php ... cts_id=375

Чет Юни 26, 2008 3:32 pm Профил

Мнение 
И аз имах същия проблем преди време. Ходих по доктори, изследвания... всичко ми беше в норми (хормони и т.н.) и ми казаха, че косопада е причинен от стрес :shock:. Какви ли не неща не използвах, над 400лв. хвърлих за хапчета, ампули, шампоани, маски, мазила... Нищо не помагаше. Даже с лента на главата ходех, защото така се оросява скалпа :oops: Кисело мляко като луда набивах... Накрая вече бях отчаяна и кофти не кофти си сложих старата рецепта- чесън. Няма нужда да ви казвам, че от веднъж се оправих, проблема изчезна. И въобще не миришеше, аз от това много се притеснявах, миех си косата всеки ден, но въобще не се усещаше :wink: Та да знаете, на мен единствено това ми помогна!

Пет Юни 27, 2008 4:08 pm Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ] 

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: