Какъв е той: мъж или лигльо
Какъв е той: мъж или лигльо

Виж 4-те знака и ще разбереш от кой отбор е!

5 ужасни  неща, които не трябва да му казваш
5 ужасни неща, които не трябва да му казваш

Виж с кои фрази да внимаваш!

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Юли 28, 2014 7:22 pm

Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Сенки под очите 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Сенки под очите
:?: как се справяте със сенките под очите,момичета?
дайте жокерче :roll:

Пет Яну 11, 2008 5:45 pm Профил

Мнение 
С коректор за тъмни кръгове

Пет Яну 11, 2008 6:11 pm Профил
Аватар

Мнение 
да има коректори за тъмни кръгове под очите.провери в някой козметичен магазин или питай продавачката да те посъветва.

Пет Яну 11, 2008 6:15 pm Профил
Аватар

Мнение 
няма спасение

Пет Яну 11, 2008 7:32 pm Профил
Аватар

Мнение 
виж какво намерих в нета-дано да ти е от полза
Сенките под очите могат да са причинени от няколко фактора, и с всеки от тях трябва да се борим по различен начин. Сенки могат да са причинени от слънцето, вени и капиляри които прозират през кожата, раздразнена кожа, или естествения тъмен пигмент който може да се появи в тази област. Те може да са резултат и от естествената сянка която пада в зоната около очите, правейки тази зона да изглежда по-тъмна. Освен това сенките могат да са резултат от суха кожа, която прави тази зона да изглежда безжизнена и уморена.
Използвайте само лек овлажнител (гел или овлажнител на базата на силикон са най-подходящи) в зоната около очите; прекалено много или прекалено тежък крем би накарал коректора ви да се разнесе от мястото на което трябва да е. Винаги ползвайте слънчев филтър през деня или слънчеви очила, които биха предпазили от прекалена пигментация тази зона.
Матови (по-скоро отколкото кремообразни или мазни) коректори са най-подходящи за прикриване на сенките от прекалена пигментация, особено тези като Revlon ColorStay Concealer ($8.99), Maybelline Great Wear Concealer ($4.99), и Elizabeth Arden Flawless Finish Concealer ($14). Цветът на коректора трябва да е достатъчно светъл за да покрие тъмните сенки, но не толкова светък че да изглежда като маска около очите. Избягвайте да ползвате прекалено меки моливи за очи и нв никакъв случай спирала която се размазва -тези две неща се разнасят около очите през деня и правят положението ще по-лошо. Използвайте само малко грим на пудра да очертаете долните мигли, или не ги очертавайте изобщо. Ако имате алергии ползвайте антихистамин. Въпреки че не е чест срещано, сенките могат да бъдат причинени и от свръхчувствителност към някоя храна. Но последното трябва да бъде потвърдено от алерголог. Замърсения градски въздух също може да влоши състоянието на очите ви към края на деня, така че може би е добре да ползвате филтър за въздуха в офиса или дома.
Ако нищо друго не помогне, може да обмислите да приложите лазерно третиране за изсветляване (и в някои случаи елиминиране) на сенките под очите. Традиционните продукти за избелване/изсветляване на кожата нямат никакъв ефект върху сенките под очите, освен ако те не са причинени от слънцето (прекалено много пигмент).

Съб Яну 12, 2008 12:26 am Профил
Аватар

Мнение 
някой да препоръча коректор, който да не е Ейвън или Орифлейм(ползвала съм и двата и сикам нещо ново):) ? иначе досега с нищомоите не са се махнали, ама и как да се махнат като не спя пълноценно...но не е само това де :(

Вто Яну 15, 2008 10:52 pm Профил WWW
Аватар

Мнение 
Vliubeni_Sulzi написа:
някой да препоръча коректор, който да не е Ейвън или Орифлейм(ползвала съм и двата и сикам нещо ново):) ? иначе досега с нищомоите не са се махнали, ама и как да се махнат като не спя пълноценно...но не е само това де :(

и аз съм така
и какви ли не глупости слагах
мак се само лятото, като си изпека лицето :wink: и то по-скоро не се махат ами уеднаквявам тена
и през другите сезони е ад
не ми се ходи на солориум и да изглеждам странно кафява през зимата

Сря Яну 16, 2008 9:32 am Профил

Мнение 
Vliubeni_Sulzi написа:

Аз се мацам с коректора на Манхатън,най-светлия от всичките,самата опаковка е една такава в телесен цвят :roll: Отдавна съм хвърлила кутийката и не знам как се казва,на коректора пише само Manhattan cover stick,и отдолу номерчето.Но съм доволна,и аз имам сенки.То кой ли няма?!

Сря Яну 16, 2008 9:39 am Профил
Аватар

Мнение 
оффффффф тая тема е толкова предъвквана...

няма магическо кремче или коректорче... пак си се вижда почти във 100% от случаите. Но по-добрите коректори наистина поскриват.

моята програма по въпроса:

пий много вода, по-малко или изобщо кафе и газирани напитки - не знам защо но така са ми казвали...

има едно кремче на виши - като стик - в зелено, купувам и слагам него сутрин и вечер, за да поуспокои и подхрани кожата под очите, уж е за кръгове под очите ама... не ги маха, ако си мислите. само понякога леко избледняват

и накрая фон дьо тен, а когато се наложи и коректор върху/под него - според грима и случая. някои фон дьо тени не стават за околоочния контур - чети първо опаковката.

и трябва да спиш много - това което аз все не правя...

Успех!

www.swarovski.start.bg
www.moda.start.bg
www.belio.start.bg

Пет Яну 18, 2008 3:36 pm Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Аз не знам дали си въобразявам ама май от Ол абаут айс на Клиник леко избледняват. Не че е някво чудо, но определно действа добре :)
Слагам и корекор :)

Пет Яну 18, 2008 5:40 pm Профил WWW
Аватар

Мнение 
Аз ползвам стик на Mary Kаy,нанася се на почистена кожа.Едно такова ролче представлява и кръговете избледняват.Нанася се сутрин и вечер.Добро му е действието,но струва 50лв 10мл.Незнам,все си мисля че медицинска козметика ако бях си взела за тия пари можеше и да е по-добре.Продукта не е ароматизиран и е безцветен.

Пон Мар 17, 2008 5:20 pm Профил
Аватар

Мнение 
Според мен няма спасение от тъмните кръгове, могат само да се намалят чрез кремове или да се прикрият със специален коректор. Аз лично имам сенки само когато не съм се наспала, когато имам ги прикривам идеално с коректор за сенки на Есте Лаудер. Но има и по-евтини, препоръчвам коректора да е течен, а не от сухите. Просто стои по-естествено....

Изображение

Пон Мар 17, 2008 5:31 pm Профил

Мнение 
Коректорът на Есте е невероятен - стои цял ден, нормално покривен е, има леки блестящи частици и много дискретно свети и дори когато слагам очила не се размазва :shock: Аз без него не излизам вече :roll:
Ползвам и кремчето на Виши, за което Никол говори, но то е предимно за хидратация - друг ефект не очаквайте :wink:

Вто Мар 18, 2008 12:37 pm Профил
Аватар

Мнение 
Aз пък съм 4увала 4е като сложиш 4ерен молив под о4ите,и после го разнесеш със кле4ка за уши ,или с пръст дори да било,и се създава такъф ефект 4е,не си ли4ат сенките :)

Вто Мар 18, 2008 6:19 pm Профил

Мнение 
mirels написа:
Aз пък съм 4увала 4е като сложиш 4ерен молив под о4ите,и после го разнесеш със кле4ка за уши ,или с пръст дори да било,и се създава такъф ефект 4е,не си ли4ат сенките :)

Всъщност черният молив изцяло е противопоказен за момичета с тъмни кръгове, защото много ги подчертава. Само ако преди това тенът там е идеално изравнен и то пак трябва да се внимава, защото ако е кофти коректорът и малко се размаже, девойката ще заприлича на вещица :shock:

Вто Мар 18, 2008 8:31 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: