Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Юли 27, 2017 5:21 pm

Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Как може един саможив човек, да живее по-добре? 
Автор Съобщение

Мнение Как може един саможив човек, да живее по-добре?
Така се е случило, че съм с много лоша памет и не умея да помня много хора и информация за другите. По тази причина съм доста затворен човек и общувам само с хората, с които е крайно необходимо. Примерно колеги, съседи и други от този род. Не умея да водя безсмислени "светски" разговори и за обикновените хора е съвсем логично да ме взимат за надут и високомерен човек. Това разбираемо ги дразни и примерно, на работа аз може да си върша добре задълженията, но колегите очевидно се дразнят от тази моя необщителност, което пречи на работата ми с тях. Дали няма някакви съвети или идеи как затворен човек като мен, може все пак да се впише в колектива някак? Макар и рядко, някой по-интелигентен човек забелязва всъщност каква е реалната ситуация с мен, но в най-добрия случай получавам съжаление от него.

Съб Мар 18, 2017 4:29 pm Профил
Аватар

Мнение Re: Как може един саможив човек, да живее по-добре?
Не може да избягаш от себе си. Дори да усвоиш някакви техники за да общуваш повече и да се "впишеш" пак ще ограничаваш контактите си, защото ще те натоварват. По-добре потърси колеги със сходни интереси, с които ще има за какво да си говорите.

Съб Апр 29, 2017 4:26 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.