15 типа мъже
15 типа мъже

Най-добре ги опитай преди да навършиш 30 години!

7-те чакри и тяхното значение!
7-те чакри и тяхното значение!

Виж тяхното значение и как ти влияят!

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Окт 25, 2014 8:31 am

Отговори на тема  [ 155 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Следваща
 Бели зъби 
Автор Съобщение

Мнение 
MOJE LI DA MI PREPORA4ATE IZBELVA6TA PASTA ZA ZABI.az si misleh da za aquafresh.posavetvaite me molq. :roll:

Съб Юли 29, 2006 10:50 pm Профил
Аватар

Мнение 
unfaithful написа:
някъде четох че са пуснали специално за избелване на зъби нещо като лак, не си спомням обаче как му беше името. нанася се върху зъба сутринта със четчица като тази на лаковете и вечер със пастата се отмива и така всеки ден зъбките ти са като бисерчета :)

Вярно е, и аз го четох, мисля, че даже в Cosmo го срещнах.

Нед Юли 30, 2006 4:40 pm Профил

Мнение 
Cvety написа:
Meggann_Corleone написа:
Cvety написа:
Meggann_Corleone написа:
Вече в доста салони за красота се предлага услугата "Холивудска усмивка".На няколко етапа ти избелват зъбките с лазер, мажат със специални неща и така....Резултатът е зашеметяващ и доста сълготраен.
Обаче и цената е зашеметяваща :) - 580лв е в салона в който ходя аз.

Тази процедура е много ефикасна,но отнема от калция на зъбите,който не се възстановява.По принци по зъбите има едни малки пукнатини които с просто око не се виждат.Отиди на зъболекар ,ще ти ги избели със специaлна сода и ултразвук!ефекта е мигновен и е полезен.Струва около 10 лв....по принцип само кучешките зъби са малко по-жълтеникави...

10 лв :shock:
Озадъчена съм............по принцип веднъж на половин година ходя да ми махат зъбният камък и да ми избелят и полират зъбките и за това ми взимат по 60 лв.
10 лв за избелване за първи път чувам.
Както и стоматолог да избелва зъби със специална сода.......
КЪде ти е стоматолога?

хмммм ами в Дружва 2!и аз ходя на всеки 6 месеца,но самото избелване е 10-15 макс!Не знам ти къде ходиш ама явно си те пържат.Пък и мама е мед.сестра тъй че ..но не не вярвам да да ми взима по малко на мен!? Попитай я за тази избелваща сода наистина ви казвам че ефекта си заслужава!

Извинявай за въпроса ама от къде си?Защото квартали Дружба има в доста градове :)

('')_('') превземе света

Чет Авг 03, 2006 1:10 pm Профил

Мнение 
Cvety написа:
sissie написа:
Цитат:
хмммм ами в Дружва 2!и аз ходя на всеки 6 месеца,но самото избелване е 10-15 макс!Не знам ти къде ходиш ама явно си те пържат.Пък и мама е мед.сестра тъй че ..но не не вярвам да да ми взима по малко на мен!? Попитай я за тази избелваща сода наистина ви казвам че ефекта си заслужава!

къде точно в Дружба 2, аз съм от там :) а колко време трае ефекта??

Нмаира се в блок 305.Трае около половин година .....нещо друго?

Простете за невежеството, но, ако отида и аз при тази зъболекарка, мога ли да мина на частен прием и да не показвам здравна книжка? Проблемът е там, че моята зъболекарка взима много скъпо за избелване, а иначе е добър стоматолог и не искам да я сменям. Не искам и по някакъв начин да разбере, че съм ходила при конкуренцията, за да не се засегне. Е, тя ще разбере, като види, че зъбите ми са по-бели от преди, но, ако имам късмет, няма да си спомня цветът точно на моите зъби. :oops:

Чет Авг 03, 2006 4:13 pm Профил

Мнение 
Cvety, ako ti e udobno az su6to bih iskala tel na tazi zubolekarka.....

....i az si pravih ne6to podobno predi 2 godini,no sled tova 2 ma zubolekari mi kazaha,4e ne bilo hubavo za vencite,pravelo gi mnogo 4ustvitelno,osobeno ,ako i poprincip si ima6 problemi s tqh...no vse pak dano da ne sum prava i da ne stava vupros za su6tata procedura :)

Чет Авг 03, 2006 7:18 pm Профил

Мнение Съвременна стоматология
Здравейте, казвам се д-р Въжаров. Ако желаете да получите достоверна информация относно избелването можете да разгледате страницата www.adentalcenter.eu, раздел Естетика/Избелване. За въпроси можете да пишете и на vedra@abv.bg. Приятен ден!

Пон Авг 07, 2006 9:16 pm Профил
Аватар

Мнение 
Вчера говорих с моя зъболекар за избелването. Той ми обясни, че имало 2 вида избелване: първото било химическо, с някакви препарати ти третират зъбите в дълбочина и отнемат всякаквите там оцветявания. Това е по- сложният начин и струва към 150 лв. Вторият начин е т.нар повърхностно избелване, при което ти мажат зъбите с избелваща паста, това е по- евтина процедура. Ефектът трае различно при всеки, при всички случаи за няколко месеца.

Вто Авг 08, 2006 9:26 am Профил

Мнение 
do kolkoto znam tezi na4ini za izbelvane na zabite deto sa po 10-15 leva ne se prepora4vat poneje se polzvat ambrazivi koito naranqvat emaila na zabite dokato tezi skapite procedyri ne go pravqt do kolkoto znam za tqh ti pravqt edna silikonova zahapka neznam kak da go obqsnq (kato na boksiorite...)v koeto ve4erno vreme sled kato si izmie6 zabite go namazva6 s gel i spi6 s nego do kolkoto znam taka izbelvaneto ne razry6ava emaila na zabite..

Вто Авг 08, 2006 3:38 pm Профил WWW

Мнение 
Ще се постарая максимално схематично да обобщя всичко казано дотук:
1. Най-доброто средство за бели зъби е правилното природно хранене (например ез химиите-консеранти и оцветители) и добрата орална хигиена (най-вече правилните движения с четката). когато това не е спазено се образува плака, налепи( и цветни), а също и зъбен камък, който е от тъмно жълт до тъмно зелен). Плаката възпалява и оголва венците и се появява на бял свят тъмно жълтия коренов цимент. Последната образува и кариеса, който е тъмно кафяв, Всичко гореизброено + цигари, чай, червено вино, кола и други пигментни съставки на храната и питиетата, води до неестетични резултати + лош дъх.
2.Тук се появява стоматологът като помощник във възвръщането на нормална устна хигиена и навици за такава. Това става с важна та словесна и нагледна мотивация+ хигиенното почистване на зъбен камък, което води и до успокояване на венците и залепването им обратно към зъба. Ако се налага се извършва по-дълбок пародонтален кюретаж за подвенечния камък. Следва полиране на повърхностите и съвети за поддръжка, които могат да спестят посещенията всяка година. От тези манипулации видимо зъбите "побеляват", което се дължи на премахнатите гореизброени отлагания в областта на шийката. Те са външни за зъбите и затова тук ефекта се постига в едно посещение.
3.Кариесите се пломбират в съответния нюанс на зъба, за да станат невидими
4.Избелването е външно и вътрешно (умъртвените зъби се третират отвътре след като се свали старата пломба. Те се оцветяват от лошо каналопълнежно или от умъртвемн нелекуван нерв.
Външното избелване премахва пигментите, загнездени в естествената микронаграпавеност на емайла. Методите са основно 3: 1)контролирано избелване с шини 2)светлинното избелване 3)подпомогнатото е в кабинета избелване с по-високи концентрации. Всичко останало е опасно и неподходящо!!!
5. Когато оцвеяванията са по-навъте в емайла или дентина на помощ идват тънките съвременни фасети. Евтиният им вариант е бондингът директно или индиректно възстановяване с фотополимер. най-доброто решение е керамичната фасета, при която трайността и окончателния резултат са далеч по-удовлетворителни.При тях не се засяга дентина и се работи безболезнено и в малко посещения, но методът изисква сериони познания по естетика от стоматолог и зъботехническа лаборатория.
6. Ако зъбите са по-засегнати от разруха(напр. кариес) или пациентът е кариеснерезистентен, е подходящо да се облекат в керамични корони, които също са връх в естетиката. Те също пропускат светлината и придават естествен вид на възстановяванията.
7.Дотук с козметичната стоматология за предните участъци - в задните стандартът за предвидим резултат са праговите металокерамични корони и мостове (при липса на зъб/зъби)
Д-р Въжаров. Стоматологичен център за обща и естетична стоматология - избелване (ZOOM!, Opalescence, NiteWhite, DayWhite), бондинг, керамични фасети и коронки. За директен контакт: vedra@abv.bg. За повече информация - www.adentalcenter.eu

Сря Авг 09, 2006 9:32 pm Профил
Аватар

Мнение 
Д-р Въжаров, прочетох в сайта ви, че "Минусите тук са свързани с вредното въздействие от загряването върху пулпата и нервите на зъбите, а също и върху венците, както показват последните проучвания. " става въпрос за избелване в кабинет, наистина ли вредното влияние може да е толкова голямо, или по някакъв начин може да се предпазим от него? И каква е цената на избелването във вашия център? Благодаря предварително!

Сря Авг 09, 2006 10:06 pm Профил

Мнение ИЗБЕЛВАНЕ
Става дума за избелване в кабинета с лампа, но последиците за пулпата (нерва) са от загряването и се прояваяват дискретно с течение на години, а не внезапно, което крие риск за виталитета на зъбите в по-далечно бъдеще. Аз избелвам с шини за 2 или 7/14 дни, което е най-трайно, тъй като е най-постепенно. Наблягам на най-добрите системи в света - вижте за повече информация:
http://www.discusdental.com
http://www.opalescence.com
http://www.ultradent.com/products/produ ... id=1&pid=4
Цената в момента (тече намаление) е между 250-350 лева , в зависимост от ползвания метод и система.

Съб Авг 12, 2006 3:06 pm Профил

Мнение 
Az si izbelvam zubite s gel. Otidi pri nqkoi zubolekar i go popitai za 6ini za izbelvane. Ako ima bi trqbvalo da ti dade takiva 6ini i gel kum tqh. Ve4er kato si lqga6 gi slaga6 na teb dokato spi6. Periodut v koito se izpolzvat zavisi ot rezultata koito iska6 da postigne6. Az li4no gi slagah 4 no6ti, za6toto ako gi durji6 mnogo moje da polu4i6 izkustveno beli zubi,koeto e grozno. Naistina sum mnogo dovolna. A cenata e ot 100-150lv. Vse pak netrqbva da zabravqme, 4e edno ot nai vajnite ne6ta e usmivkata,a tq zavisi it zubkite ni ...

Съб Авг 12, 2006 5:38 pm Профил
Аватар

Мнение 
Днес си купих една избелваща паста за зъби, казва се Hollywood Smile и е много малка, пише че за 3 седмици при 2 пъти дневно употреба избелва очевидно зъбките, не й влагам големи надежди, но и нямам особена нужда от кой знае колко избелване, така че може пък да се получи някакъв ефект :) Ще видим след 3 седмици ;)

Сря Авг 16, 2006 2:04 pm Профил
Аватар

Мнение 
Mss. Smith написа:
Днес си купих една избелваща паста за зъби, казва се Hollywood Smile и е много малка, пише че за 3 седмици при 2 пъти дневно употреба избелва очевидно зъбките, не й влагам големи надежди, но и нямам особена нужда от кой знае колко избелване, така че може пък да се получи някакъв ефект :) Ще видим след 3 седмици ;)

Да има пасти със избелваща сода и са много добри.От тази паста за която ти говориш Смити моята приятелка е много доволна!И аз днес ще си взема пък ще видим.Въпреки че зъбите ми са снежнобели
винаги има какво да се желае.Пък това кафе така ги оцветява че....

Съб Авг 19, 2006 12:14 pm Профил

Мнение 
mss. smith откъде си я купи и колко горе-долу струва :roll:

Съб Авг 19, 2006 1:01 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 155 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: