Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Авг 18, 2017 1:52 pm

Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Скарах се с най-добрият си приятел след като започнах връзка 
Автор Съобщение

Мнение Скарах се с най-добрият си приятел след като започнах връзка
Здравейте! Имам следния проблем. От няколко месеца съм в нова връзка и това за жалост влуди най-добрия ми приятел,който явно е изпитвал някакви чувства към мен и се е надявал на нещо повече след като съм приключила предишната ми връзка (която между другото беше с негов приятел).
В началото уж се радваше за мен до момента в който тотално не изкука и не започна да ме обижда и да използва доста груби епитети спрямо мен и приятеля ми (като всеки път вкраваше фразата, че това просто било "майтап"). Само дето в един момент след поредния груб разговор по телефона от негова страна включващ неща (меко казано че съм лека жена и т.н.) ми дойде в повече и просто престанах да вдигам телефона и да отговарям на обажданията му.
Така и не разбрах какво е това? Злоба, ревност? Или просто идиотщина? По същата причина се скара и с наша обща приятелка, която пък се омъжи....
А може би причината жените да не искат да са с него да се корени дълбоко в него... струва ми се доста инфалтилно да обиждаш уж приятелки и да цивриш, че после си останал сам... Това което ме озадъчава още повече е, че не е решил нито да ми пише, нито да ми се обади, за да ми се извини... очевидно наистина ме смята за "лека жена" щом спя с друг мъж, а не с него.... Чудех се дали да му се обадя, за да подам аз ръка за помирение но си дадох сметка че този път чашата е преляла може би е по-добре изобщо да спрем да се виждаме?

Пон Юни 12, 2017 1:04 pm Профил
Аватар

Мнение Re: Скарах се с най-добрият си приятел след като започнах вр
Ами явно е имал очаквания да се получи нещо между вас или между него и бившата ви обща приятелка. Когато то не се случва, а вие си намирате други мъже е разочарован и започва да си изпуска нервите. Общо взето е безсмислено да продължавате отношенията си.

Чет Юни 15, 2017 9:10 pm Профил

Ако едновременно те обижда, а после продължава да те търси, не се ли питаш защо го прави?И как така ти е най-добрият приятел- по какви критерии го дефинираш като такъв? Ако в 3 часа сутринта го набереш и го помолиш да ти донесе спешно нещо за болки в корема или главата, знаейки, че живее наблизо и има под ръка- били се отзовал?Хипотетичен пример като въпрос доколко ти е приятел. През годините той имал ли е връзки с жени? Ако е ревност, то запитай се каква точно е тя- като мъж, или като приятел, който не иска да те дели с гаджето ти, с което прекарваш повече време. Не на последно място- ако наистина сте били приятели и ти пука дали да си останете такива, помисли дали той няма някакви лични проблеми, които го правокират да се държи наострено и зле с приятелите си. Дали като цяло поведението му към хората не е променено или само в случая- към теб? Изчакай малко емоциите да се уталожат и в подходящ момент се опитай чрез спокоен разговор с него да разбереш "къде е заровено кучето". Стига да държиш на този човек все още.

Вто Юни 20, 2017 8:02 am Профил

Monakita написа:
Ако едновременно те обижда, а после продължава да те търси, не се ли питаш защо го прави?И как така ти е най-добрият приятел- по какви критерии го дефинираш като такъв? Ако в 3 часа сутринта го набереш и го помолиш да ти донесе спешно нещо за болки в корема или главата, знаейки, че живее наблизо и има под ръка- били се отзовал?Хипотетичен пример като въпрос доколко ти е приятел. През годините той имал ли е връзки с жени? Ако е ревност, то запитай се каква точно е тя- като мъж, или като приятел, който не иска да те дели с гаджето ти, с което прекарваш повече време. Не на последно място- ако наистина сте били приятели и ти пука дали да си останете такива, помисли дали той няма някакви лични проблеми, които го правокират да се държи наострено и зле с приятелите си. Дали като цяло поведението му към хората не е променено или само в случая- към теб? Изчакай малко емоциите да се уталожат и в подходящ момент се опитай чрез спокоен разговор с него да разбереш "къде е заровено кучето". Стига да държиш на този човек все още.

Многократно се опитвах да говоря с него и да разбера какъв е проблема. Мисля, че знам отговора... но за това аз лично нямам никаква вина. Просто той харесва определен тип жени, с които няма никакъв шанс.... летвата му е твърде висока (да става дума, за жени които искат само пари и нищо друго).
Да имал е връзки с жени, които са се сгромолясвали постоянно... той разбира се вината в себе си не търсеше.... всички те бяха виновни за всичко. Да, поведението му към хората е тотално променено - не е само към мен... странното е, че не разбира как след серия от обиди някой може просто да спре да му вдига телефона.
Вероятно е подтиснат или страда (всеки път слушах едни и същи глупости как всички жени с които излизал гледали само парите му и нищо дргуо). Изпростявал е напълно в разсъжденията и теориите си за връзките си и вероятно това е причината и нито една жена да не желае да е с него. Но за това нямам нито аз вина, нито нашата обща приятелка... в крайна сметка кой ти е крив, че смяташ всяка една жена за боклук, но пък и сам да си не искаш? Не смятам да подам ръка за помирение... твърде дълго се опитвах да разбирам и помагам... това е човек който сам не иска да си помогне и като не стане на неговото (типично като всяко дете без братя и сестри) започва да се тръшка и да обижда, а не примерно да потърси вината в себе си. :?

Чет Юни 22, 2017 11:48 am Профил

Не ти е бил приятел. От самото начало...

Все пак, такова изменение в поведението може и да е признак за неврологичен проблем. Дано да не е това ...

Пет Юли 28, 2017 3:45 pm Профил

optron написа:
Не ти е бил приятел. От самото начало...

Все пак, такова изменение в поведението може и да е признак за неврологичен проблем. Дано да не е това ...

Приключих връзката си с него, защото разбрах че това нещо няма да се промени. Наша обща позната обаче започна да осъжда решението ми да не искам да го виждам. Най-накрая се ядосах и направо й казах: "Той смята сестра ти за ****** защото отказа да спи с него! Дори е разправял в работата на колегите си, че е спал с нея многократно! А тя е омъжена и чака дете! Според теб това постъпки на нормален човек ли са?"
Да оставим на страна, че тези слухове стигнаха и до ушите на мъжа й (добре, че е здраво стъпил на земята човек, че иначе можеше и да я зареже).
Възможно е и за мен да се говори, че съм спала с него без изобщо да е вярно. Но си прав - това не е поведение на психически здрав човек. Не е нормално да се опитваш да съсипваш щастието на хората само защото ти си прекалено голям глупак, за да създадеш свое собствено...

Сря Авг 02, 2017 2:08 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.