Lady Popular Cosmopolitan
С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Сря Ное 14, 2018 6:22 am

Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Колко често? 
Автор Съобщение

Мнение Re: Колко често?
Аз често си обръщам внимание и ходя на гинеколог, мисля, че всяка жена трябва да се грижи за здравето си..

Вто Мар 15, 2011 6:50 pm Профил
Аватар

Мнение 
оххх. темата беше ,че всяка жена трябва поне веднъж годишно да ходи на профилактични прегледи и за другите застрашени органи..всички знаем,че ходим редовно на гинеколози..
Проблемът е колко често ходим при др.лекари за профилакт. прегледи
Справка: една колежка на кака, на 28год, и откриха рак на щитовидната жлеза, който го е имала от 3 год, ама явно не е имало изразени симптоми. Следва операция, химио...стискам и палци да се справи и има сили...Но се замислих,че преди да разбера за нея, никога не съм се и замисляла за ЩЖ, а се оказа, че жените са с по-голям риск от мъжете....има си хас...
Та, случеи много, но споделям просто , за да се замислите и да си прецените :)

Чет Мар 17, 2011 3:38 pm Профил
Аватар

Мнение 
На гинеколог и зъболекър ходя редовно,Това са двете неща ,на които си обръщам най-много внимание.

Пет Апр 01, 2011 11:46 am Профил

Мнение 
Ne sum hodil ot godini.

Нед Май 01, 2011 10:01 pm Профил
Аватар

Мнение 
Аз съм на 22, ходя на гинеколог поне 2 пъти годишно... Но пък едва ли не си прося да ми правят цитонамазка и за сега само веднъж са ме гледали на видеозон по време на гинекологичен преглед, за да видят дали яйчниците и т.н. са си анред чисто анатомично... И то лекаря сам ми каза "ела първо тук да видим как са органите"... (:

Нед Юни 26, 2011 2:41 pm Профил WWW

Аз си правя профилактичните прегледи,дори са не ме боли нищо..пък ако ме боли не ги макам тия профилактични.
Общо взето често се разкарвам.
От първия ми цикъл имам проблеми.
Имам горена раничка на шийката на матката,която периодично се появява пак,но ми я мажат и се маха.Гориха ми я на 18г.,което не е добре,защото пречи на забременяването,но беше прекалено голяма.Цитонамазката ми капример показва разни отклонения и сама те си позволявам да спра да се преглеждам.
Хормоните също често си изследвам,защото имам проблеми,които вече дълго време не се повлияват от лекарства.Реално сега нямам оплаквания,но що се отнася до бебеправене и безпроблемна бременност ...трудо ще е.
На мамолог съм ходила-имам по едно образувание във всяка гърда,но са доброкачествени и не съм ги махнала,защото не ми пречат.Но ходя на прегледи редовно.
Аз имам мания де и все мрънкам,че нещо ми има :lol:
Майка ми също имаше образувания в гърдитеи и ги махнаха.
Майката на баща ми е починала млада от рак на гърдата и базедова болест.
Та просто нямам възможност да се запусна,защото имам проблеми и трябва да ги следя.

Вто Авг 16, 2011 11:02 am Профил
Аватар

Ами аз ходя на пълен преглед веднъж в годината.Ехограф на гърдите,на корема..После пълен преглед и така.И още веднъж,но без ехограф,ами само обикновен преглед :)

Пон Окт 31, 2011 6:45 pm Профил
Аватар

Ехо мамография си правя веднъж годишно, но като се замисля на други органи май не обръщам особено много внимание (за гинеколог не коментирам, това си е задължително за всяка жена). Като цяло българите нямаме особено добри навици за профилактика и поради тази причина често се борим с проблеми, които вече са напреднали... Дано да има някаква промяна в тази насока.

Пон Ное 21, 2011 5:32 pm Профил
Аватар

mytime написа:
Току-що прочетох една тема,в която момиче на 23год няма мензис,предполагам повече от вас са я видяли в горния раздел. Та се замислих следният въпрос: колко често обръщате внимание на себе си чисто профилактично,без да се оплаквате от каквото и да е.
Чела съм ,че повечто от вас/нас ходим при гинеколог на 6-12 месеца, което е чудесно, но колко от вас ходят на екографски преглед на гърдите и колко често ? Питам специално за това, защото знаете,че най-много жени годишно умират от РМШ(рак на маточната шийка) ,а на второ място от рак на гърдата. Питам просто от любопитство, защото имам чувството,че повечето ходим на гинеколог,защото повече се страхуваме или имаме повече оплаквания свързани с там.

По едно тъжно стечение на обстоятелствата преживях това да се случи и усетих какво е да живееш с идеята-"оо,това никога няма да се случи на мен " и да ти се стовари върху раменете с пълна силна... Питам ви, защото знам как цялата ракова болница е пълна с момичета на наша възраст (колкото и да си мислите,че това заболяване е по-често срещано при раждали жени над 35-40), а миналата седмица почина едно момиче на 23год с последен стадий на РМШ. :cry:
Осем милиона годишно умират по цял свят от рак :( и знам,че някои ще тръгнат да ми казват,че по пътищата сигурно умират повече...но просто исках да знам колко от вас си правят профилактични изследвания,за да не бъдат част от тази статискитка

Дай боже, никога да не усетите какъв ад и каква болка е това :(
Всъщност идеята за тази тема се породи от това,че исках да ви кажа ,че АVON имат кампания до края на годината за безплатен екографски преглед в токуда...та, идете :)

Откакто ми дойде месечния цикъл, ходя много редовно на гинеколог. Последно ходих, защото ми закъсняваше. Ако, имаш някаква рецепта за редовен шикъл, ще съм ти благодарна, ако я споделиш..
Иначе на ехографски преглед не съм ходила и никога не са ми преглеждали гърдите. Но, се замислям, че трябва да отида, защото миналата година, когато ми оперираха ръката...забелязах, че има много млади момичета, оперирани от тумори по гърдите. Да пази Господ! Много ме е страх от секви такива болести и много се замислям дали да не си няправя някоя друга ваксина! :)

Сря Юни 27, 2012 7:25 am Профил
Аватар

Никога не ходя на прегледи, защото съм безсмъртна и безотговорна. :lol:

Изображение

Чет Юни 28, 2012 8:38 am Профил WWW

профилактично.. на никакви прегледи не ходя. просто не обичам лекари,но да,знам,че трябва да започна

Сря Юли 25, 2012 5:57 pm Профил
Аватар

Мнение Re:
lovely1 написа:
Аз съм на 22, ходя на гинеколог поне 2 пъти годишно... Но пък едва ли не си прося да ми правят цитонамазка и за сега само веднъж са ме гледали на видеозон по време на гинекологичен преглед, за да видят дали яйчниците и т.н. са си анред чисто анатомично... И то лекаря сам ми каза "ела първо тук да видим как са органите"... (:

Между другото - за видеозона и при мен само веднъж са го правили. :) Даже личната лекарка ми каза, че по здравна каса не се отпускат средства за профилактичен преглед рпи гинеколог :? и ми писа диагноза "нередовна менструация" (тя и без това ми се беше разместила, та си беше и вярно). После гинеколожката ми каза, че тази диагноза давала възможност за абсолютно всички изследвания, защото нередовната менструация можела да се получи буквално от всичко. :D Та, тогава ме гледа и на видеозон.

Вто Юли 31, 2012 2:52 pm Профил

Профилактично поне няколко пъти в годината трябва да се ходи... иначе рисковете са големи.

Нед Сеп 30, 2012 9:48 pm Профил

Опитвам се да не изтървам поне годишния профилактичен преглед при джипито, гинеколога и зъболекаря, но не винаги ми се отдава :D А трябва да сме по-отговорни.

Пет Окт 26, 2012 3:02 pm Профил
Аватар

Гледам да отида на гинеколог поне два пъти в годината. Мразя лекари и даже на зъболекар ходя, когато ме заболи, но за гинекологичните прегледи е друго. Едно, че трябва да носим отговорност за себе си, друго че един ден ще искам дете и един вид и за това трябва да съм отговорна и трето, че не водя полов живот само със себе си и трябва да следя дали нещата при мен са наред за да не стане някой гаф.

Are you wondering who you are...

Нед Дек 02, 2012 7:24 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.