Lady Popular Cosmopolitan
С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Сеп 22, 2018 2:36 pm

Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Колко често? 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение 
не се карайте за статистика..няма значение дали е 1 или 100...все са млади хора... а като напишете тези числа имате ли си идея как зад всяко число стои не само по една жена,а куп хора,които я обичат... :cry:
аз попадам във втората графа- от 25-29год и числото 18 е стряскащо,защото това означава все жени,които или са нераждали или си гледат съвсем малките си дечица..

Чет Ное 04, 2010 5:36 pm Профил

Мнение 
mytime написа:
не се карайте за статистика..няма значение дали е 1 или 100...все са млади хора... а като напишете тези числа имате ли си идея как зад всяко число стои не само по една жена,а куп хора,които я обичат... :cry:
аз попадам във втората графа- от 25-29год и числото 18 е стряскащо,защото това означава все жени,които или са нераждали или си гледат съвсем малките си дечица..

Много точно изказване си направила.Съжалявам,че при теб се е случило това което дискутираме тук.Млада жена си и дано нещата при теб вече са под контрол.В случая боледуват както жени които не са раждали така и такива които са раждали.Рак на гърдата може да се наблюдава и при бременни и кърмещи жени.Но няма да навлизам в подробности.Ти на колко си години?Ако желаеш може да споделиш.Но по-принцип възрастта ти няма значение.
Подкрепям те в изказването ти!

Чет Ное 04, 2010 7:17 pm Профил

Мнение 
Две мои приятелки се оперираха - едната яйчниците в 9-ти клас, другата гърдата в 12-ти. Доколкото знам сега вс е ок и мн се радвам и дори малко се гордея с тях, че са направили правилното нещо в правилния момент.

Чет Ное 04, 2010 11:57 pm Профил

Мнение 
The Nookie написа:
Две мои приятелки се оперираха - едната яйчниците в 9-ти клас, другата гърдата в 12-ти. Доколкото знам сега вс е ок и мн се радвам и дори малко се гордея с тях, че са направили правилното нещо в правилния момент.

Виж сега,че твоята приятелка си е оперирала яйчника проблема не винаги трябва да е рак за да се оперира - може проблема да е бил друг като например киста.Приятелката ти в 12-ти клас не е било задължително да се оперира от рак - може да е имала аденом,фиброаденом или друг проблем - които са доброкачествени образувания.Правете разлика между доброкачествено образувание и рак - разликата е много съществена.А операцията от фиброаденом примерно е сравнително лека и продължава 30-40 мин и се прави било с местна или пълна упойка.

Пет Ное 05, 2010 1:13 am Профил
Аватар

Мнение 
Въпреки честото ми ходене по гинеколози, на мен ми беше "открита" раничка и последваха доста неприятни неща. Не знам дали HPV-а е бил от щамовете, които са по-опасни, но представете си, ако ходех веднъж на 2 години, както повечето ми приятелки...
На всичкото отгоре имам наследствена обремененост. Прабаба ми е била с двойна мастектомия, майка ми с фиброаденом. Отделно всички останали проблеми с други видове рак.
Изпитвам ужас само като си помисля, че трябва да отида на преглед, защото напоследък не се случва да отида при някой доктор и да не "открие" нещо.

Най-много ме е жал как младите момичета (жени) не обръщат достатъчно внимание на здравето си, говоря за профилактични прегледи, макар даже да са образовани. Просто всеки е на принципа "това не може да се случи на мен".

Пет Ное 05, 2010 12:31 pm Профил

Мнение 
doctors написа:
The Nookie написа:

Виж сега,че твоята приятелка си е оперирала яйчника проблема не винаги трябва да е рак за да се оперира - може проблема да е бил друг като например киста.Приятелката ти в 12-ти клас не е било задължително да се оперира от рак - може да е имала аденом,фиброаденом или друг проблем - които са доброкачествени образувания.Правете разлика между доброкачествено образувание и рак - разликата е много съществена.А операцията от фиброаденом примерно е сравнително лека и продължава 30-40 мин и се прави било с местна или пълна упойка.

Вие докторе/докторице къде прочетохте, че се е оперирала от рак. Каза точно "имам няква бучка", а аз си помислих "добре, че си руса и винаги има кой да те проверява". Но след като Вие сте центъра и извора на медицинските познания във вселената ще и се обадя да и кажа, че може и да не е било рак. А може би ще е по-лесно да си преговорите синтаксиса на българския език.

Пет Ное 05, 2010 4:19 pm Профил

Мнение 
The Nookie написа:
doctors написа:
The Nookie написа:

Вие докторе/докторице къде прочетохте, че се е оперирала от рак. Каза точно "имам няква бучка", а аз си помислих "добре, че си руса и винаги има кой да те проверява". Но след като Вие сте центъра и извора на медицинските познания във вселената ще и се обадя да и кажа, че може и да не е било рак. А може би ще е по-лесно да си преговорите синтаксиса на българския език.

Никъде не си написала,че се е оперирала от рак - верно е.Но по-горе говорихме точно за рака.Предполагам,че е имала фиброаденом или аденом или нещо друго доброкачествено.Дали е руса или черна или с друг цвят на косата няма никакво значение.Аз не съм центъра на медицинската наука и вселена - аз говоря с факти и с данни и учебниците по медицина не съм ги писал аз,мога да ти кажа няколко издания да вземеш да ги попрочетеш - има и разнични книги по съответната медицинска тематика - и тях не съм ги писал аз.Ами не е било рак със сигурност при приятелката ти.А относно синтаксиса на Бг езика единствените предмети които ми куцаха в средното образование бяха Български език и литература и математиката - но пак дипломата ми е над 5.20-5.30.Продължих с химия и биология защото ми се отдаваха и също ми се отдават в момента - бях си и много добър студент.Така,че Българския език в случая ми е най-малкия проблем.Свършило - трудно е пропуските от миналото да се наваксат.Желая ти здраве и късмет!

Пет Ное 05, 2010 9:46 pm Профил
Аватар

Мнение 
Аз се чудя,защо едни го приемат като гордост,а други като оправдание....неграмотното писане имам предвид.
Г-н Доктор, вие наясно ли сте,че спорите за глупости?! Какво значение има от какво се е опрерирала? Нима факта,че не е имала рак я прави едва ли не маловажна? Вие само на тези с рак ли обръщате внимание? И не се ли замислихте,че ТОЙ спомена съученичките си като примери за млади момичета,които се грижат за здравето си?
Аман от статистики и цитати!

Съб Ное 06, 2010 12:39 am Профил
Аватар

Мнение 
студентката написа:

Съб Ное 06, 2010 11:28 am Профил

Мнение 
студентката написа:
Аз се чудя,защо едни го приемат като гордост,а други като оправдание....неграмотното писане имам предвид.
Г-н Доктор, вие наясно ли сте,че спорите за глупости?! Какво значение има от какво се е опрерирала? Нима факта,че не е имала рак я прави едва ли не маловажна? Вие само на тези с рак ли обръщате внимание? И не се ли замислихте,че ТОЙ спомена съученичките си като примери за млади момичета,които се грижат за здравето си?

Виж сега - не съм неграмотен и мога да ти кажа,че дори и да допускам някакви грешки - не писането определя моите знания и умения.Не го приемам като гордост,но такова е положението - не мога да го променя.А и тук не е мястото да си мерим грамотността!Това не е форум по Български език и литература!Така,че спри да ме нападаш по този въпрос и си гледай себе си!
Аз нямам никакво намерение да споря с никой и нямам намерение да споря за глупости.Просто констатирах факта,че не се е оперирала от лошата болест - а операции се правят не само при доброкачествени заболявания - правят се и при много широка гама заболявания на различни органи и системи.Не не обръщам внимание само на хора с рак,но и на хора с доброкачествени образувания,но специалността и пътя на развитие ми дава доста широки възможности за работа.
Ами хубаво е направил,че е споменал съученичките си като млади хора които се грижат за здравето си - това е хубаво.Статистиките показват как стоят нещата и на тяхна база са изградени медицински стандарти по съответните проблеми.Нито аз съм ги писал статистиките за да се нахвърляш върху мен - отиди питай хората които ги правят.Отиди питай и хората които правят стандартите.Хайде лек ден и всичко добро!Не ми се спори с никой и нямам такова намерение.А да има цитати причината,че те са насочени срещу мен по един или друг
повод - ако не ме споменавате и не пишете срещу мен не бих цитирал.

Съб Ное 06, 2010 12:11 pm Профил
Аватар

Мнение 
таакааа.. профилактичните прегледи след 1 година показаха:
- на гърдите--все още си ми стои онази микрокистичка,която си имах..а докторът уж каза,че ще се махне
-цитонамазката от две първи групи преди година..сега съм 1-ва на шийката и 2-ра на цервикалния канал :cry:
ще ходя в понеделник да го питам защо,защо, по дяволите :(

Пет Ное 19, 2010 12:38 pm Профил
Аватар

Мнение 
Да си призная, никога не съм ходила на такъв преглед. Просто не мисля, че съм в рисковата група. :)

Пет Ное 19, 2010 5:47 pm Профил

Мнение 
Към доктора/докторицата-имам приятелка,която на 23 я вкарват в Пирогов по спешност за операция на гърдата,понеже лекарите,които преди това е посещавала я убеждавали,че всичко е наред и това,което тя напипва като бучка,всъщност е доброкачествено образование,което ще изчезне от само себе си,но за всеки случай и предписват някакви лекарства.Приятелката ми продължава да си работи и какво там прави с идеята,че всичко и е наред.Та така,до един "хубав" следобед,в който почти губи съзнание и се чувства страшно зле.Закарват я в Пирогов и не знам какво е излязло на снимките,но са я приели директно за операция.Оперират я,назначават и каквото е нужно там лечение,и тя що-годе се оправя.Само да отбележа,че по времето,когато си напипва бучката тежи 48 килограма,а се тъпче като прасе,но явно това лекарите отдават на стрес,работа и не знам си какво още,но никой не си е направил труда да направи необходимите изследвания като една проста пункция/биопсия,понеже тя е на 23,и се предполага,че на толкова няма как да е болна от рак.Хубавото в случая е,че се оправя напълно.Но нужно ли е било да се стига дотам само,защото е "малка" и няма как да и има еди-какво си?!Друго,което ми е неприятно е,че напоследък се навъдиха доста псевдо-доктори,които нарочно и целенасочено използват медицинска терминология,за да се направят на всезнаещи.Аз,дори да мога да използвам такива термини-предпочитам да обяснявам на хората по нормален начин,защото те не са длъжни да знаят всичко!
Имам и бивша съученичка,която в 7-ми клас я оперираха от рак на пръстите на ръката.Пак чакаха до последно,понеже е "малка" и няма как да е това,та накрая едвам и спасиха пръстите,и ръката.Бива,бива безхаберие,ама чак толкова.
Също така преди време случайно пътувах с едно момиче,което беше на 21 години-отива в Испания и добре,че отива.Та,там оперативно и премахват 1-ният яйчник,и едната тръба,понеже образуванието,което е имала толкова се е разрастнало,че няма как.Лекарят там и е казал,че,ако е била отишла 6 месеца по-рано-е нямало да се стигне дотам!Тъй нещо може да е доброкачествено в началото,но да прерастне в нещо злокачествено.В България е ходила на лекари и пак същата история,прекалено е млада,за да е нещо лошо,а това,че има цикъл 28 дена в месеца-било от хормоните,от това,че не се разбира с тогавашния и приятел,на психическа основа,от стреса в работата,и тем подобни.В Испания поне са я успокоили,че може да си има нормално деца,а,ако не успее да забременее,когато реши-чрез инвитро ще може,че наш'те в България не знам какво биха и казали.Но така ще е щом парите от Здравната каса се източват за други цели.Нали ни управлява "умен" пожарникар. :lol: Пари за коли,ядене,пиене и жени има,за здравеопазването-не. :? :peace:

Чет Ное 25, 2010 1:39 am Профил
Аватар

Мнение 
Съни, бучката на приятелката ти може наистина да се е оказала доброкачествена. Това,че имаш бучка в гърдата си , не означава задължително рак. Случаи мога да ви разкажа много повече,отколкото сте и чували дори. Идеята на темата не е в това. Не знам какво всички се заядохте с доктора. Аз му казвам пък БРАВО. БРАВО на това, че внесе малко научни факти,а не просто празни думи,намерени на пазара. Достатъчно сме заобиколени с незнаещи хора,които имат мнение за всичко. Просто няма значение дали статистиката сочи 1 човек или 100.. все е стряскащо, защото зад 1 такава жена стоят още поне 5 човека,която я обичат повече от всичко ...
Та, моля ви поне в тази тема да не се заяждаме, да не се караме, темата е да видиш, прочетеш , да се замислиш и да се грижиш повече за себе си и здравето си.
Престанете да разказвате как момиче в 7 клас има рак на пръстите, баш такъв рак пък няма..има случаи на годинка-две деца и са болни от рак ... Престанете да казвате как лекарите в БГ не си вършат работата, защото може да има такива, но има и такива, които наистина всеки ден,час,минута си дават живота за другите...
Бе,хора,вие малко позитивно мислене нямате ли, особено като става дума за болни от рак...или дайте да ви разкажа една история,дето една бабка разказваше долу пред блока,докато аз си простирах прането.................

Чет Ное 25, 2010 10:14 am Профил
Аватар

Мнение 
mytime, prava si i az sum na mnemie, che doktora e polezen tuk...kolkoto do suny ne se zaqjdam ama za vsqka tema vse imash priqteli prejiveli neshto podobno i haide dulgi obqsneniq....i da v Bulgariq ima i nekadurni lekari, no ima i takiva deto si vurshat rabotata i v kraina smetka tuk e mqstoto da se govori za rak na gurdata, a ne za nqkakvi nerazbrani istorii ot detstvoto

Пет Ное 26, 2010 1:12 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.