Lady Popular Cosmopolitan
С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Сря Сеп 26, 2018 4:13 pm

Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Колко често? 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Колко често?
Току-що прочетох една тема,в която момиче на 23год няма мензис,предполагам повече от вас са я видяли в горния раздел. Та се замислих следният въпрос: колко често обръщате внимание на себе си чисто профилактично,без да се оплаквате от каквото и да е.
Чела съм ,че повечто от вас/нас ходим при гинеколог на 6-12 месеца, което е чудесно, но колко от вас ходят на екографски преглед на гърдите и колко често ? Питам специално за това, защото знаете,че най-много жени годишно умират от РМШ(рак на маточната шийка) ,а на второ място от рак на гърдата. Питам просто от любопитство, защото имам чувството,че повечето ходим на гинеколог,защото повече се страхуваме или имаме повече оплаквания свързани с там.

По едно тъжно стечение на обстоятелствата преживях това да се случи и усетих какво е да живееш с идеята-"оо,това никога няма да се случи на мен " и да ти се стовари върху раменете с пълна силна... Питам ви, защото знам как цялата ракова болница е пълна с момичета на наша възраст (колкото и да си мислите,че това заболяване е по-често срещано при раждали жени над 35-40), а миналата седмица почина едно момиче на 23год с последен стадий на РМШ. :cry:
Осем милиона годишно умират по цял свят от рак :( и знам,че някои ще тръгнат да ми казват,че по пътищата сигурно умират повече...но просто исках да знам колко от вас си правят профилактични изследвания,за да не бъдат част от тази статискитка

Дай боже, никога да не усетите какъв ад и каква болка е това :(
Всъщност идеята за тази тема се породи от това,че исках да ви кажа ,че АVON имат кампания до края на годината за безплатен екографски преглед в токуда...та, идете :)

Последна промяна mytime на Нед Окт 17, 2010 10:10 pm, променена общо 2 пъти

Нед Окт 17, 2010 10:03 pm Профил
Аватар

Мнение 
Първо искам да помоля админите да не ми местят темата в раздел д-р Козмо, защото повече АЗ-АЗ-АЗ от това да обръщаме внимание на себе си няма :)
Та, аз съм задължена,поради това че имам 3-ма човека и то само 2 поколения назад в рода си ,болни от рак да ходя на гинеколог и екограф на всеки 6 месеца. И си го спазвам :)

Нед Окт 17, 2010 10:07 pm Профил
Аватар

Мнение 
Те темата да не ти я махнат, че правиш реклама на AVON само :roll:
Иначе аз на гинеколог ходяредовно, но...си признавам - не и на преглед за рак на гърдата. Проверявам си гърдите за бучки, по принцип, но не знам дали е достатъчно. Като се замисля, наистина е хубаво да ходя редивно и на ехографски преглед и ще взема да го направя ;)

Нед Окт 17, 2010 10:12 pm Профил
Аватар

Мнение 
Да уточня само...реклама на фирма не правя, никога не съм им била дистрибутор и няма да и да бъда....исках просто да ви кажа ,че тече безплатна кампания. Отворих сайтът на Токуда,за да си запиша час и го видях, та реших чисто и искрено да го споделя с вас, за да ви спестя 30лв за преглед. Сега да не вземете да кажете,че правя реклама и на Токуда :?
Баси, просто исках да го споделя, щото направление за екографски преглед не се издава от джи-пи-то и той задължително се заплаща...
:?

Нед Окт 17, 2010 11:00 pm Профил

Мнение 
На преглед на гърдите и аз не съм ходила,а мисля,че е крайно време :roll:

Пон Окт 18, 2010 6:31 am Профил
Аватар

Мнение 
Всъщност съм минала и през екограф и всякакви други процедури. Слава Богу-нищо ми няма. Но страхът е...голям страх :o Знам,че не е смешно де,исках да кажа че,понеже съм доста страхлива по отношение на здравето си периодично се проверявам цялата.

Пон Окт 18, 2010 11:58 am Профил
Аватар

Мнение 
Ракът на гърдата е доста по-чест от този на шийката на матката, но този на шийката е с по-кофти прогноза и от него се умира по-честа.
Хубавото и при двата е, че в повечето случаи, ако се хванат навреме и двата могат да се излекуват напълно.Лошото е, че при млади момичета са по-коварни, а и повечето момичета си мислят точно така-" това няма да се случи на мен".Е случва се и то много често на 20 годишни.А гърдата е лесна и за самоизследване и за ехография.Даже и да трябва да си платиш тези 30 лева. Това е все пак цената на едно посещение при фризьора.А здравето струва много повече.

Пон Окт 18, 2010 12:56 pm Профил
Аватар

Мнение 
janiap написа:
Ракът на гърдата е доста по-чест от този на шийката на матката, но този на шийката е с по-кофти прогноза и от него се умира по-честа.

Това абсолютно не е вярно. Няма по-кофти и не чак толкова кофти прогноза. Всичко зависи от стадия,в който се хване и от степента на агресивност на тумора.
Само да вметна нещо за момичетата,които разчитат на самопреглед- за да напипате вече бучката, тя трябва да е вече няколко сантиметра голяма... сами се сещате какво значи..
Между другото не знам дали знаете ,ама по здравна каса имате веднъж годишно право на безплатно изследване на пълна кръвна картина. Възползвайте се ;)

Пон Окт 18, 2010 1:22 pm Профил

Мнение 
И аз до сега не съм била на екограф, но си записах час в Токуда :) Крайно време е да се прегледам.

Пон Окт 18, 2010 1:34 pm Профил
Аватар

Мнение 
mytime написа:
janiap написа:

Това абсолютно не е вярно. Няма по-кофти и не чак толкова кофти прогноза. Всичко зависи от стадия,в който се хване и от степента на агресивност на тумора.
Само да вметна нещо за момичетата,които разчитат на самопреглед- за да напипате вече бучката, тя трябва да е вече няколко сантиметра голяма... сами се сещате какво значи..
Между другото не знам дали знаете ,ама по здравна каса имате веднъж годишно право на безплатно изследване на пълна кръвна картина. Възползвайте се ;)

Мила, първо има едно нещо наречено биология на тумора, от което зависи прогнозата като цяла за всички със съответния тумор и сравнението му с други тумори.Та биологията на рака на шийката е много по-кофти, така
че като цяло прогнозата му е много по-лоша.Но предмет на темата не е кой повече знае, така че няма смисъл да навлизаме в спор за това.
Също така, един тумор може да се напипа и ако е един сантиметър, особено при по-повърхностно разположение. А опитните хирурзи, които работят предимно гърда със 90 % сигурност ще напипат при внимателен преглед тумор с размер около сантиметър.

Пон Окт 18, 2010 1:39 pm Профил
Аватар

Мнение 
Аз бих препоръчала на всеки, който иска адекватен преглед да избягва безплатните и профилактични кампании, защото там се преглеждат много хора наведнъж и се набляга на количеството, не на качеството на прегледа.Малките тумори- под 2 сантиметра за гърда искат по-внимателен оглед от кадърен ехографист, за да бъдат забелязани.Гърдите на младите момичета са по-плътни и трудни за гледане и затова искат повече време и внимание, за да се отчетат и най-малките промени.А това не е лесно постижимо при кампаниите, когато трябва да се прегледат примерно 100 души на ден.Така че по- добре дай 30 лева веднъж годишно, но иди при сигурен специалист,който ще ти обърне внимание.

Пон Окт 18, 2010 1:43 pm Профил
Аватар

Мнение 
Последните 2 години си правя преглед на гърдите. В рискова група съм - баба ми от майчина страна имаше рак на гърдата, а 10 години по-късно почина от рак на матката. Но освен, че съм рискова група имах и разни притеснения, за да ида на лекар, на 23 години ми направиха мамография (снимка на 2те гърди) въпреки че не е препоръчително да се прави преди 25 години (според лекарката, но с мама настояхме). Оттам ме успокоиха, че всичко е наред, нямам причина за притеснение и така аз се успокоих, ама не точно. Просто усещах, че нещо с мен не е наред. Тази година - март месец като че ли пак опипах нещо и с риск да шашна мама й споделих. В предвид, че нейната майка имаше това заболяване, тя просто се мобилизира и на следващия ден имах час в частен кабинет - един от най-добрите гръдни хирурзи във Варна. Поставиха ми диагноза "фиброаденом", доброкачествено образование, причинено от хормонални промени. Шашнах се, това все пак са гърдите ми, и въпреки че лекарите ме увериха, че не трябва да се притеснявам все пак щях да се побъркам. Оперираха ме няколко дена след това. В отделението ми стана лошо колко хора и колко млади жени има и то със сериозни заболявания. Не искам да ви разказвам тези истории, с които се срещнах там, но ме накараха да се замисля, че не трябва да се изследваме само "когато ножа опре в кокала". Голяма част от заболяванията, включително РМШ могат да се излекуват, ако бъдат открити навреме.

Пон Окт 18, 2010 2:52 pm Профил
Аватар

Мнение 
Вени, Изображение
дано всичко да е наред, прави си редовни прегледи :)
между другото има доста противоречиви мнения дали трябва да се опирира фиброаденома преди раждане и кърмене..ама щом така си го почувствала за себе си,че е по-добре,значи е било за добро :)
Бай дъ уей, не си прави мамография...много е вредно за некърмела жена
иначе Изображение

Пон Окт 18, 2010 3:28 pm Профил
Аватар

Мнение 
Мерси, мила :kiss:
Бях на контролен преглед преди няколко седмици, казаха, че всичко изглежда наред, ама аз си имам винаги едно на ум. За това дали да се маха или не, знам че, има доста противоречиви мнения, но самият факт, че знаеш, че имаш нещо там може да те побърка. Освен това не се знае точно какво ще се случи с това образувание когато един ден забременея - можело да заеме мястото на цялата гърда и така се реших да го махна.

Пон Окт 18, 2010 3:45 pm Профил
Аватар

Мнение 
Тук е така, че в момента, в който отидеш на гинеколог, гинеколога ти преглежда и гърдите, така че на всеки 6 месеца... Сега съм с месец закъснение за прегледа, защото се преместих и не съм си намерила лекари...

Пон Окт 18, 2010 4:13 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 75 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.