Lady Popular Cosmopolitan
С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Сеп 20, 2018 4:25 am

Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 как се грижите за косата си..? 

полагате ли грижи за косата си?
да 93%  93%  [ 28 ]
не 7%  7%  [ 2 ]
Общо гласове : 30

как се грижите за косата си..? 
Автор Съобщение

Мнение как се грижите за косата си..?
в темата споделяйте как се грижите за косата си - маски, балсами,шампоани, ампули и т.н. ..също казвайте от кое сте доволни и от кое не :)

Нед Май 01, 2011 7:25 pm Профил
Аватар

Мнение 
Нищо специално не й правя. Просто не я горя с преси, лакове и др. подобни. Имам здрава дълга коса и много я уважавам :lol: Само дето е доста своенравна...

Are you wondering who you are...

Нед Май 01, 2011 10:42 pm Профил
Аватар

Мнение 
Уж се грижа, но и доста я третирам. Това, което може да се определи като грижа - домашни маски(предимно кисело мляко, жълтък, лимон си правя), Стимулант за растеж на Икаров (бих го похвалила), Хининова вода, кристали. И редовно подстригване.
Обаче - боядисване, последвано от кичури, последвани от боядисване... от 10 години и говорим за изрусяване. Изправяне с преса - сега съм го намалила, но имаше 2 години, в които всеки ден се изправях. Ползвам и маша. А сешоар още ползвам всеки ден. :cry:

"А някой мисли ли за душата на краставицата, която плаче?"
А.Слабаков

Нед Май 01, 2011 11:15 pm Профил

Мнение 
scarlet7 написа:
Уж се грижа, но и доста я третирам. Това, което може да се определи като грижа - домашни маски(предимно кисело мляко, жълтък, лимон си правя), Стимулант за растеж на Икаров (бих го похвалила), Хининова вода, кристали. И редовно подстригване.
Обаче - боядисване, последвано от кичури, последвани от боядисване... от 10 години и говорим за изрусяване. Изправяне с преса - сега съм го намалила, но имаше 2 години, в които всеки ден се изправях. Ползвам и маша. А сешоар още ползвам всеки ден. :cry:
може ли да те попитам за хининовата вода...миналата год. точно по това време ползвах я 3 месеца и 2/3 седмици абе почти 4 месеца..косата ми растеше, но и цъфтеше ..а и мисля, че косамът ми стана малко по-тъничък..да си забелязала нещо от тези неща при теб :? .. а за един от по-горните постове може ли снимка на косата ти..извинявам се, но имам слабст към хубави и ДЪЛГИ коси :oops:

Пон Май 02, 2011 10:35 am Профил

Мнение 
а забравих да кажа за моята косичка :lol: .. ами правя й домашни маски по 2 пъти на седмица с тривитаминол .. когато почивам от тривитаминола слагам само стимулант за коса на Икаров ..ампулки периодично си взимам ей така по 3/4 (колкото да не е без хич :lol: ) .. кристали с UV-филтър.. а ..на AVON си бях взела терапия за заплетени краища НИКАКЪВ ЕФЕКТ .. ако някой др я е ползвал да сподели защото на мен или не ми действа или не я използвам правилно :? .. а колкото до преси,сешоари и т.н. не съм ползвала от септември..т.е ползвала съм, но за този срок от около 6 месеца съм ползвала сешоар 5 пъти най-много а преса 2 пъти :P

Пон Май 02, 2011 10:42 am Профил
Аватар

Мнение 
и аз използвам стимуланта на Икаров, мия я с Клоран с хинин по 1 месец на всеки 3 месеца, като между курсовете пак си ползвам хининова вода, отвара от коприва и разни домашно приготвени масчици.

Пон Май 02, 2011 1:10 pm Профил

Мнение 
Ох какво ли не съм и слагала на мойта вече.Много грижи полагам за косата но и доста я третирам.Всеки месец се изрусявам със супри и безамонячни бои,за да превръща по природа черната ми коса в платинено руса.На всичкото отгоре е и къдрава,а къдравите са много сухи по принцип.Въпреки това вярвам,че с правилни грижи може да се компенсира това "горене" и слава богу косата ми все още далеч няма вид на изгоряла и изтощена слама.Ползвам стимуланта Икаров,шампоан и балсам на Лореал с пчелно млечице,след това маска,задължително професионална( на Wella Professional или schwarzkopf) на измитата вече коса -стимулант за растеж без отмиване и балсам/серум без отмиване (спрейчетата от проф.серия на Велла или спрей-серумите на Глисс от магазина).Веднъж в месеца ходя и на възстановяваща терапия при фризъор.

Пон Май 02, 2011 1:26 pm Профил
Аватар

Мнение 
siNochko0 написа:
scarlet7 написа:
може ли да те попитам за хининовата вода...миналата год. точно по това време ползвах я 3 месеца и 2/3 седмици абе почти 4 месеца..косата ми растеше, но и цъфтеше ..а и мисля, че косамът ми стана малко по-тъничък..да си забелязала нещо от тези неща при теб :? .. а за един от по-горните постове може ли снимка на косата ти..извинявам се, но имам слабст към хубави и ДЪЛГИ коси :oops:

За хининовата вода - при мен не дава такива проблеми. Но аз не я ползвам толкова редовно, често я изпускам, защото забравям или ме мързи. Това, което не изпускам е стимулантът на Икаров. Но, ако мислиш, че от нея ти е изтъняла не я ползвай пак, въпреки че аз за такова нещо за пръв път чувам от хининова вода. Ама то знае ли човек, на всяка коса различно й действа един и същ продукт.

"А някой мисли ли за душата на краставицата, която плаче?"
А.Слабаков

Пон Май 02, 2011 10:28 pm Профил
Аватар

Мнение 
Ходя на фризьор през месец горе-долу,просто толкова ми е необходимо,и то не защото цъфти,а защото връхчетата ми израстват изтънели и неравни и косата се обезформя.Мия я през 1-2 дни,когато се замърси.Използвам маска,кристали и пяна/ спрей за обем.И аз като Скарлет-сешоар след всяко измиване,преса и лак мнооооого рядко.Боядисвам я на около 40 дни.

Вто Май 03, 2011 8:31 am Профил
Аватар

Мнение 
Обичам си косата и за мен ако тя изглежда добре и аз се чувствам добре. Затова полагам грижи за нея. Шампоани,маски за коса,продукти,предпазващи от термична обработка. Боядисвам и подстригвам я всеки месец. Но поради факта,че след всяко миене(понякога стигам и до 4-5 пъти в седмицата) се налага да използвам и сешоар и преса,макар че и двата уреда са "уж" предпазващи косата,тя цъфти и това ме побърква. Не знам как да спра този цъфтеж. Може би ако имах възможност всяка седмица бих я подстригвала.

Вто Май 03, 2011 9:26 am Профил
Аватар

Мнение 
Предполагам всеки полага елементарни грижи за себе си по някакъв начин. Аз се грижа за своята, е, не мога да кажа, че много, но що годе и осигурявам нужното, но и не съм обсебена от нея, в смисъл, чак толкова, че да не си я изправям или да не се връзвам със силиконови ластичета. Правя всичките щуротии по нея, които се сетя.

Вто Май 03, 2011 9:58 am Профил
Аватар

Мнение 
По принцип не ползвам много продукти за коса - шампоан, маска и това е. Но избягвам да я горя с преса и сешоар, не слагам пяна или гел. Боядисвам я веднъж на месец. Тя ми се отблагодарява с липса на цъфтежи. Общо взето имам здрава коса.

Вто Май 03, 2011 10:14 am Профил
Аватар

Мнение 
Най-добрата грижа за косата е-използването на шампоани, които не са бъкани с химия.
Използвам хума и шампоан с хинин. Косата ми е много здрава и доста по-гъста, отколкото преди, когато се разцепвах да пробвам всички възможни марки шампоани.
Не използвам преса, въпреки, че имам две. Е, случва ми се, но около 2-3 пъти в годината. Имам и маша, ама не съм я ползвала от 3 години :lol:
И използвам сешоар единствено, за да си изсуша косата. Като преди това (единственото нещо с химия) ползвам серум за предпазване от сешоар.

Вто Май 03, 2011 12:37 pm Профил
Аватар

Мнение 
Слагам и маска за дълбоко подхранване всяка седмица, отделно всеки път след шампоан и слагам балсам без отмиване. Прибавям и кристали за коса,серум за сухи връхчета, стимулант на Икаров чат-пат и това е горе-долу

Вто Май 03, 2011 12:54 pm Профил ICQ

Мнение 
Косата ми е болна тема.От стрес и хранителен проблем преди години започна да пада...от тогава не е същата.
Ползвам шампоани без химии...Фито,Клоран,Биопойнт...и всякакви,които са на билкова основа.Всякакви пантени,елсев,гарние и т.н. съм ги забравила.
Старая се да не ползвам козметика,която се изпробва върху животни.
Правя си домашни маски,понякога и купени...ампулиустимуланти,витамини.
Вегетарианка съм,но ям риба,яйца и млечни продукти,защото имам анемия....а това е много лошо за косата и ноктите.
Използвам преса 1-2 пъти годишно,сешуар също много рядко,защото и не ми е приятно.
Ползвам пяна за коса...никакви кристали....балсам също не ползвам,нямам серуми и такиво неща.
Имам някакъм спрей за обем от 100г.,но не го ползвам.А и го купих по погрешка :lol: на Л'ореал е и това ве спира да го ползвам.

Вто Май 03, 2011 12:56 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.