Lady Popular Cosmopolitan
С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Сеп 24, 2018 11:24 am

Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 ВИДОВЕ КОНТРАЦЕПТИВИ 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение 
Inanna написа:
ekcnpecuBHa написа:
Момичета,искам да ви попитам някой дали е пил "Джаз"?Те са съвсем нови на пазара и са на "Bayer".Ако някой ги е пил нека сподели мнение.Благодаря предварително

Аз съм вече към края на първата опаковка и засега съм много доволна! Отразяват ми се много добре засега, но е строго индивидуално, нали знаеш :)

В този ред на мисли , имам въпрос относно тези хапчета и се надявам някой да е наясно, защотото аз хич не съм :(
През тези 4 "плацебо" дни, при положение, че последните таблетки нямат активна съставка, дали съм защитена все пак от забременяване при евентуален фал? :roll:
И ако не съм дали след 24-тото хапче да не започна нова опаковка? С приятеля ми ще се виждаме по това време и не искам излишни притеснения и ...зацапвания хаха :oops:

И аз съм в края на първата опаковка и доколкото съм запомнила през плацебо дните пак си си защитена, но само ако си си вземала другите 24 таблетки както трябва. Апък за другото...отвори 33-та страница от упътването :lol:

Иначе и аз съм много доволна най-вече че и цици ми порастнаха :lol:

Пон Дек 28, 2009 1:32 pm Профил WWW

Мнение 
milaaa написа:
Inanna написа:
ekcnpecuBHa написа:
Момичета,искам да ви попитам някой дали е пил "Джаз"?Те са съвсем нови на пазара и са на "Bayer".Ако някой ги е пил нека сподели мнение.Благодаря предварително

Аз съм вече към края на първата опаковка и засега съм много доволна! Отразяват ми се много добре засега, но е строго индивидуално, нали знаеш :)

В този ред на мисли , имам въпрос относно тези хапчета и се надявам някой да е наясно, защотото аз хич не съм :(
През тези 4 "плацебо" дни, при положение, че последните таблетки нямат активна съставка, дали съм защитена все пак от забременяване при евентуален фал? :roll:
И ако не съм дали след 24-тото хапче да не започна нова опаковка? С приятеля ми ще се виждаме по това време и не искам излишни притеснения и ...зацапвания хаха :oops:

И аз съм в края на първата опаковка и доколкото съм запомнила през плацебо дните пак си си защитена, но само ако си си вземала другите 24 таблетки както трябва. Апък за другото...отвори 33-та страница от упътването :lol:

Момичета, и аз се сдобих с цици:)В края на опаковката съм вече,ако трябва да ги сравнявам с Ясмин мисля, че са по-добри за моя организъм поне де.Тъпото е ,че както всички контрацептиви, които съм пила до сега ми намаляват желанието за секс...

Пон Дек 28, 2009 11:44 pm Профил
Аватар

Мнение 
Май има нещо вярно...

Сря Яну 06, 2010 12:47 pm Профил WWW
Аватар

Мнение 
milaaa написа:
Inanna написа:
ekcnpecuBHa написа:

Благодаря за отговора!!! :) :)

Вто Яну 12, 2010 11:43 pm Профил

Мнение 
И аз имам един въпрос.. Понеже са ми изписани от лекарката ми и трябва да ги започна този месец, искам да питам тези които са приемали Джаз, вярно ли е, че намаляват удоволствието от секса? :(

Пет Фев 12, 2010 6:29 pm Профил
Аватар

Мнение 
Здравейте.. тъй като искам да започна да вземам противозачатъчни имам едно притеснение само.... дали се получава стерилитет при продължително взимане на тези хапчета.... чувала съм такива теории, но не съм сигурна доколко са 100% истина .... :D

Пон Мар 15, 2010 7:18 pm Профил
Аватар

Мнение 
Cvetelinka написа:
Здравейте.. тъй като искам да започна да вземам противозачатъчни имам едно притеснение само.... дали се получава стерилитет при продължително взимане на тези хапчета.... чувала съм такива теории, но не съм сигурна доколко са 100% истина .... :D

:shock: Не

Пон Мар 15, 2010 7:24 pm Профил

Мнение 
Cпермициди

Това представляват различни форми на контрацепция по химически път. Основното им качество е наличието на активна субстанция, която разрушава мембраната на сперматозоидите и значително ограничава тяхната подвижност. Освен това тя влошава и изхранването на мъжките гамети. Обикновено спермицидите са под формата на свещички, пяни, гелове, желета и т.н. Те се поставят във влагалището непосредствено преди половия контакт. Доказана е и тяхната ефективност в предтвъртяване заразяването с причинители на полово-преносими болести. Все още обаче е спорен въпросът дали спермицидите предпазват от вируса на СПИН.

woow ,towa za bolestite ne go znaeh, a i ne go wqrwam napulno....nqkoq ot was polzwala li e spermizidi?

Пет Юни 18, 2010 12:48 pm Профил
Аватар

Мнение 
Представям ви 2 нови вида превенция.

1. Китайското "Спин-кай-сам".

2. Обикновен аспирин - поставя се между коленете и се стиска, като през цялото време се лежи по гръб

:lol: :lol: :lol:

Пон Юни 21, 2010 1:57 am Профил WWW
Аватар

Мнение 
Cvetelinka написа:

Здрасти и от мен!
Няма такава опасност, но е добре от време на време да се правят почивки, за да си спомнят яйчниците каква им е работата :). Противозачатъчните спират овулацията и поради тази причина е добре да се приемат година, година и половина и след това да се направи няколко месеца почивка. Има и жени, които си пият хапчета по две, три години и после забременяват без проблем. Аз лично пия от три години, с една почивка и за момента всичко е на шест :)

Съб Авг 14, 2010 8:53 pm Профил
Аватар

Мнение 
да добавя има и противозачатъчни за кърмачки, не променят продължителността на цикъла, менструацията идва както преди да се пият и не се прави почивка

Чет Авг 19, 2010 4:21 pm Профил

Мнение Re: ВИДОВЕ КОНТРАЦЕПТИВИ
Много се извинявам искам да попитам нещо,сигурно е тъп въпроса,но за по-сигурно искам да попитам хора,който го знаят от личен опит.Та значи,досега не сам пила противозачатъчни,започнах ги тоя месец(Ясмин) и както пишеше ги започнах 1-я ден от цикъла,в момента съм на 8-тото хапче,цикъла ми е 6 дена по принцип,демек 2 дена след цикъла и продължавам да имам леко кървене.Искам да попита дали е нормално,при условие,че аз реших да ги пия без консултация на доктор и също на места прочетох,че има такова кървене само първите дни след цикъла,а на друго място пишеше,че продължава целия първи месец,та някой знае ли как е въобще и дали е нормално?Благодаря предварително :)

Пет Дек 16, 2011 1:42 am Профил
Аватар

Всичко може да е нормално, особено предвид факта, че си си ги предписала сама.
Нормално е първите месеци да имаш някакво леко зацапващо кървене, докато ти свикне организма. Особено пък в началото на опаковката. Много странични ефекти официално се водят за нормални на този етап и отшумяват с времето. Аз лично не съм изпитала нито един, но при други момичета е било различно. Във всеки случай е строго индивидуално! Толкова ли не разбрахте, че хормоните се отразяват различно на всеки организъм?!?
Другият вариант е много жестоко да не си оцелила хапчетата, тотално да се разминават с организма ти и той никога да не свикне с тях. Тогава все пак ще трябва да се прежалиш и да питаш лекар с какво да ги смениш - и такива случаи има много, и тях ще ги видиш документирани по форумите.

Въпросът ти няма универсален отговор - или чакай да видиш дали ще се оправи от самосебе си, или иди на лекар - това е което ще ти кажат във всеки форум + конското за това как не трябва да ги пиеш на своя глава.

Пет Дек 16, 2011 4:42 pm Профил

Да,и аз така си мислех,но просто исках да попитам.А за това,че сама съм си го решила знам,че не е правилно,но просто реших да пробвам.Ясно ми е за конското по форумите доста често съм го виждала,което е без мислено всеки си има глава на раменете и просто пита за съвет...това да докторите съм сигурна,че на всички им е ясно,че каквото и да пиеш преди това трябва да се консултираш с доктор.И нещо,което забравих да попитам дали и болка в корема е нормално да имам,не е много силна както първите дни на цикъла ми,но е същата просто по лека?Благодаря за отговора все пак :)

Пет Дек 16, 2011 7:43 pm Профил
Аватар

Виж, нека обобщим - нормално е всичко, което е изброено в листовката (малката книжка) на хапчетата. Там списъка на възможните странични ефекти е толкова ужасяващо дълъг, че със сигурност покрива всичко, което може да ти се случи. Мисля, че пишеше и при какви симптоми трябва да търсиш лекар, така че най-добре се довери на информацията там.
А това как и защо си си ги предписала, наистина си е твое решение и със сигурност не се дължи на това, че не знаеш какво е правилно, така че аз поне не те съдя и не мисля, че има смисъл да го коментираме.

Между другото, има една огромна тема само за Ясмин, така че най-добре я изчети и нея, ако все пак държиш на лични мнения от опит ;)
http://www.cosmopolitan.bg/forum/viewtopic.php?f=2&t=4379

Съб Дек 17, 2011 12:20 am Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.