Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Авг 18, 2017 1:56 pm

Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 Панически пристъпи 
Автор Съобщение

Мнение Re: Панически пристъпи
Здравейте, искам да споделя с вас как се оттървах от паническите атаки благодарение на метода на ЕЕГ-Биофийдбек. Преди няколко месеца получавах по няколко пристъпа на седмица, с ужасен световъртеж, задух, сърцебиене и чувството че идва края на света. Започнах да ходя на биофийдбек по два пъти в седмицата по един час и сега съм много добре. Ако ви е интересно потърсете повече за метода и пробвайте, на мен много ми помогна. А е много приятно и забавно - играеш видео игра само с ума си и това тренира нервната ти система. Научаваш се да владееш психиката и тялото си и емоциите си. Доста е интересно.
Поздрави,
Боряна

Пет Май 18, 2012 5:23 pm Профил

Здравейте :)
Реших и аз да споделя моя опит с паническите атаки. Всичко започна с една новина - "заседнали хора в метрото"! Следващите няколко возения бяха просто дискомфорт, но един ден си казах: "Лелеееее възможно ли е просто да припадна и да умра тук в тунела?" От тогава страдам. При мен паническите атаки не са без причина. Стават само, когато се замисля за тях. Ако съм се отнесла и си мисля нещо няма проблем, но мине ли ми мисълта през главата.... УЖАС! Смразяваща мисъл...
По някакъв начин успях да се справя със страха (всеки път се отпусках, дишах спокойно и страхът изчезна), но после нещата станаха доста сериозни. Започна да ми се гади постоянно. В съчетание с нервния ми стомах... Днес започнах училище (университет), а пътят ми от нас е час и половина. През този час и половина ми идваше да повърна около 1000000 пъти!!! И проблемът е, че това създава прекалено много трудности, както за мен така и за хората около мен.
Та така.... поръчах си книгата, обсъждана по-горе в коментарите и съм доста обнадеждена. Но дори това да не помогне знам, че успея ли да завърша четвърти курс, аз ще се върна при любимите ми хора, от които сега съм далеч. Когато съм около тях аз се чувствам спокойна и щастлива :) Предлагам на всички страдащи да постъпят като мен-намерете любим човек, който Ви кара да се чувствате спокойни и обичани! :)

Пон Окт 08, 2012 8:44 pm Профил

Здравейте! Искам да споделя моят опит с паниките атаките. Когато се появиха за първи път, тръгнах по психиатри. Започнаха да ми предписват лекарства. Единственото, което мога да кажа е, че от лекарства полза няма. Лично аз смятам, че причините за паник атаките са психологически. Отключиха се в следствие на преживян развод и проблеми с родителите ми. Затова реших да започна психотерапия. От известно време посещавам Иван Алексиев-аналитично ориентиран психолог в София. Чувствам подобрение, но все още не съм се оправила.

Вто Юни 06, 2017 8:07 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.