Lady Popular Cosmopolitan
С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Дек 10, 2018 2:25 pm

Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Възстановяване на работа 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Възстановяване на работа
Здравейте, момичета и момчета. Имам нужда от консултация по един въпрос. От месец октомври бях назначена на работа на трудов договор с изпитателен срок от 6 месеца. Преди мен на длъжността е имало друга дама, която е била дисциплинарно уволнена. Тя заведе дело, което спечели на районно ниво и би трябвало да бъде възстановена на работа. Работодателят ми ще обжалва решението и вероятно то ще се проточи във времето. Но не това е въпросът ми. При моето назначаване длъжностната характеристика беше променена и длъжността вече изисква висше образование, което въпросната дама няма. Идеята е дали има как, въпреки че тя не отговаря на условията, все пак да бъде възстановена на работа, което поради липса на друга щатна бройка би довело до моето отстраняване.
Благодаря предварително.

Сря Ное 03, 2010 8:59 pm Профил

Мнение 
Доколокото съм запозната, ако спечели отново делото, работодателят трябва да е възстанови на работа и да плати обезщетения за периода, в които тя не е работила.
При положение, че длъжностната характеристика е променена и тя не отговаря на новите изисквания, работодателят трябва да предложи масто, подходящо за нейния ценз.

(Все пак - това са бегли спомени от правото, което учих преди доста годинки...)

Съб Ное 06, 2010 9:44 am Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Много благодаря. Малко се поуспокоих за работата си. Защото без да изпитвам лоши чувства към предшественичката си, не желая да се връща, защото това означава, че аз трябва да си търся нова работа. Но пък и тя е спечелила делото само на първа инстанция, има още време до окончателното решение.

Съб Ное 06, 2010 9:27 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.