Lady Popular Cosmopolitan
С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Дек 11, 2018 6:00 am

Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
 Цената гарант ли е за качество? 
Автор Съобщение

Мнение Цената гарант ли е за качество?
Здравейте! Търсих такава тема, но не намерих. За това искам да ви попитам според вас в България цената гарант ли е за качество, както се говореше до скоро? Интересно ми е да прочета за ваши случки и мнения, защото аз все повече се убеждавам, че вече не е така. Дори наблюдавам обратната тенденция- колкото по- ниски цени, толкова по- качествено.

Чет Юни 25, 2009 8:56 pm Профил
Аватар

Мнение 
Естествено, че не е никаква гаранция- има доста по-стойностни критерии за качеството от самата цена, с нея винаги може да се спекулира :wink:

Чет Юни 25, 2009 11:04 pm Профил
Аватар

Мнение 
Скъпите стоки са скъпи, защото обикновено идват от чужбина. И когато закупуваш въпросната скъпа стока, ти заплащаш не само нея, ами превоза, заплатата на шофьора, митото и т.н. Плащаш разноските по вноса на стоката. Следователно скъпите неща са същите боклуци като евтините и няма смисъл да си даваш парите напразно.

Пет Юни 26, 2009 12:12 am Профил

Мнение 
Обикновено скъпите неща са скъпи заради името (марката) си. Превозът и заплатата на шофьора едва ли са най-големия разход.
Определено цената не е гаранция за качество, но все пак е показател - макар и да има хубави неща на ниска цена, то те са рядкост.

Пет Юни 26, 2009 12:25 pm Профил
Аватар

Мнение 
Не съм толкова богат, че да си купувам евтини неща. 8)

Пет Юни 26, 2009 12:27 pm Профил
Аватар

Мнение 
play_girl_bs написа:
Не съм толкова богат, че да си купувам евтини неща. 8)

Ай мноу ти са мола!

Съб Юни 27, 2009 1:09 am Профил

Мнение 
Специално в Бългрия - НЕ

Изображение

Съб Юни 27, 2009 8:33 pm Профил

Мнение 
В България - НЕ!!!

Вто Юни 30, 2009 6:09 pm Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Специално в България-цената не е гаранция за качество.

Vsichko,koeto pravq go pravq za teb!!!!!!!!
http://janusha.blog.bg/

Чет Авг 06, 2009 2:24 am Профил
Аватар

Мнение 
Цената в никакъв случай не е гарант за качество. Но по-високата цена обикновено е продиктувана от марката и аз лично бих предпочела да закупя нещо на марка, която се е доказала многократно на по-висока цена, отколкото нещо на някоя фирма, която чувам за първи път.

Чет Авг 06, 2009 9:59 am Профил
Аватар

Мнение 
Естественно че в Б-Я НЕ!!!! Била съм на много места по света и ако ви кажа във Виена със 200 евро колко действиетлно маркови неща съм си купила.... тука с 400 лева ще влезна в 3 магазина в мола ще си купя 2 якенца и 1 панталон една чанта евентуално и това е. Истината е че в Б-я много надуват цените на марковите продукти. Но иначе спокойно мога да кажа ЧЕ МАРКАТА ОПРЕДЕЛЕЯ ЦЕНАТА и ако е така ЦЕНАТА ОПРЕДЕЛЯ КАЧЕСТВОТО, т.е. марката определя качеството

Чет Авг 06, 2009 2:31 pm Профил

Мнение Цената гарант ли е за качество
Я хорошо разбираюсь в этом. Могу помочь в решении вопроса.

Пон Авг 31, 2009 7:43 am Профил
Аватар

Мнение 
Когато прочетох заглавието на темата, първото нещо за което се сетих беше "Не съм толкова богат, за да си купувам евтини неща" и съм съгласна с това твърдение... но не е в сила за България...

Пон Авг 31, 2009 8:55 am Профил
Аватар

Мнение 
Аз не знам защо сякаш всички говорят за дрехи. Примерно, при храните в общия случай цената е гарант за качество, в козметиката също. При обувките отново - ако не купувате от някоя лъскава марка, която е само марка, но нищо друго, също цената е някакъв гарант за качество в смисъл, че примерно не можеш да си купиш обувки от естествена кожа за 30 лева.
Та ако трябва да избирам между паста за зъби за два лева и паста за зъби за 10 лева, купувам си втората. Или пък слънцезащитен крем - 2 или 20? С моята слънчева алергия, ако си купя тоя за 2 лева, познайте после как ще мязам на човек. И така нататък. За гримове също. За кремове също. И се оказва, че всички биха разчитали на малко по-скъпия продукт(козметичен, например) да е по-качествен от по-евтиния такъв.
НО! Ако става дума за някакво блузе, дето мога да си го взема и за 20, и за 100 лева, познайте кога ще дам 100 лева. Нещата трябва да се съобразяват. Никога не бих дала за единия надпис безумна сума. Така че наистина цената е гарант за качество, но разбира се не на всички стоки, не във всички магазини и ако само обикаляш и гледаш цените, шанса да попаднеш на нещо качествено намалява сериозно. Трябва и акъл! ;)

Вто Сеп 01, 2009 8:58 am Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.