Lady Popular Cosmopolitan
С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Дек 11, 2018 6:01 am

Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Какъв бизнес бихте започнали ? 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Какъв бизнес бихте започнали ?
Здравейте! :)Искам да се допитам до Вас за това какъв бизнес бихте започнали с начален капитал да речем от 10 000лв.

Разбира се, в желаното допитване не търся отговор на въпроса – „С 10 000лв. как да стана милионер до края на годината?”!

Можете да излагате абсолютно всякакви мнения :)

Благодаря предварително за мненията Ви :)

Сря Ное 19, 2008 1:31 pm Профил
Аватар

Мнение 
В никакъв случай няма да е с дрехи или кафе/ресторант... Просто вече в България са адски много тези места и магазини... Бих се замислила, може би за детски магазин или магазин за "Алкохол и цигари"... Вярно, че и тези магазини са предостатъчно, но има най-много интерес, особено ако стоката е по-различна от обикновеното. Друго също толкова интересно е Книжарница... Поне според мен де... Успех :)

Сря Ное 19, 2008 1:37 pm Профил
Аватар

Мнение 
Да, съгласна съм с теб. Аз съм мислила за книжарница, дори имам почти готов бизнес план по този проект. А от давна мисля и за по разчупено, да го наречем "гъзарско" кафе...но за там ще са необходими доста повече от 10 000лв :wink:
Относно малките магазинчета...имам един познат,който има магазинче за алкохол и цигари - в квартала (по-скоро в карето на квартала) имаше 8 броя за близо 12 блока.... Начален капитал 5 000лв. при наем на помещение (общо мазе) 160лв./м. След развиването на "магазинчето" две от осемте фалираха, други две вкараха още продукти за по-голямо предлагане.... в момента (след 1г.) когато приспадна данъци и услуги за осчетоводяване, заплата... носи близо 1 000лв./м - т.е. само минава да си ги взима. :lol:

Проста сметка: 4-5 такива кокошкарски работи по хилядатина лв./м. са му добре, само дето вече не му се занимава с това...
А аз топлата вода, за да стана милионер не искам да откривам :lol:

Сря Ное 19, 2008 1:53 pm Профил
Аватар

Мнение 
ГЕОДЕЗИЧЕСКИ УСЛУГИ 8) 8) 8) 8) 8)

Сря Ное 19, 2008 1:57 pm Профил

Мнение 
Не знам каква ориентация имаш - към какви дейности ... Ако питаш мене лично, аз бих се захванал с модификация на компютърни кутии. Или някакво арт-направление по въпроса. Има сериозно търсене сред компютърните манияци, та става. Мислили сме го двамата с един мой приятел, който има завършена художествена гимназия и висша специалност зъботехника. Тоест - пича е добър в ръката. Ако ни дойде добра муза, може и да го захванем ...

Сря Ное 19, 2008 1:58 pm Профил
Аватар

Мнение 
4естно да ти кажа не сьм мислила какьв бизнес бих захванала,може би с магазин за дрехи,скьпи маркови не6та,но аз искам да си работя в полицията по прицип,а когато се водя на работа там,нямам право да имам не6то на мое име,в смисьл бизнес мои.

Сря Ное 19, 2008 2:13 pm Профил

Мнение 
10 000 лв. не са много пари може би с нещо което не се предлага толкова,а е много търсено от потребителите не знам да ли ще ме разбереш :o
Ето Например бизнеса с продажба на моточасти е доста печеливш фирмите са много малко,а хората с мотори се увеличават постоянно в моя град,но лошото е че е сезонна работа,а и 10 000 няма да стигнат изобщо.
С компютри също не е зле стига да разбираш от компютри,а ако не наемаш персонал,но ест. ще трябва обурудване,трябва да плащаш заплати,осигуровки и т.н
Или пък ти си жена предполагам се интересуваш от козметика,прически може нещо от този род.Ако в квартала няма много козметични или фризьорски салони е идеално.На никой няма да му се ходи до центъра за една прическа например най-лесно в квартала при фризьорката
Аз сега уча сч. и контрол и се надявам някой ден да си имам своя сч. фирма ...

Сря Ное 19, 2008 2:34 pm Профил
Аватар

Мнение 
Сега покрай моята сватба разбрах, че съм много добра в подобни организации и страшно много ме влече :). Та реших че искам да си отворя сватбена агенция, но след 2 месеца проучване се отказах - прекалено голяма конкуренция и биха ми трябвали много пари и връзки, които просто нямам :oops: :o

Сря Ное 19, 2008 5:52 pm Профил
Аватар

Мнение 
Патентния данък за моточастите е мн голям...а и мене не ме влече толкова.
Занимавала съм се с бизнес с маркови дрехи :wink: стават нещата, но по добре да не е магазин, а да продаваш на едро-така поне имаш сигурни печалби, особедно ако моделите са успешни, ако умееш да привличаш клиенти и да поддържаш добри търговски взаимоотношения с тях.Дори можеш да си изградиш мрежов маркетинг 8) . А да ти кажа в днешно време...си е малко сезон за сезон.Имайки в предвид женската суета и как всички ние все се страмин да сме "последна мода" вероятността от застояване на стока е мн голяма. За бизнес с дрехи си мисля,ча ако някой се хване именно с бебешки дрешки или изобщо дрехи за малки деца, няма да сбърка по простата причина, че винаги ще има търсене.
А относно компютрите-страст са ми, но не чак до такава степен... :)

Сря Ное 19, 2008 6:53 pm Профил
Аватар

Мнение 
С 10 000 лв. бих се захванала с автомивка

I touch your skin
I smell the sin
My love for you is dying.

Нед Ное 30, 2008 12:49 pm Профил
Аватар

Мнение 
В момента не е най-доброто време за започване на бизнес, особено от типа малко магазинче...повечето хора в момента си закриват бизсена, не го откриват, за съжаление :o Дръж си парите в банката и хубаво си помисли :)

Външността е само една форма, един тленен облик на човешката душа...

Нед Ное 30, 2008 2:35 pm Профил

Мнение 
Да, и аз си мислех за агенция за събитиен мениджмънт. Не точно сватбена агенция, че там нямам никакъв опит - поне засега :)
Но сега в тази криза, дето всички само за нея говорят, даже семейства се разпадат - хахаха - не е подходящият момент. Всеки си следи разходите и не си позволява да харчи излишни средства за разни си партита и тийм-билдинги.
Събрала съм някакви пари, но ми стоят на депозит. Пинк е права! Лихвите се вдигат все повече. Моята лихва достига до 11% на края на периода за Свободния депозит на ПИБ. Изчислявах го - средно 8.06 процента се получава.

Вто Дек 02, 2008 1:24 pm Профил
Аватар

Мнение 
Moeto e malko-me4ta,ama da si go kaja i tuka. :lol: Iskam da imam sobstven biznes - diskote da e.Predi godina bqh po6turqla po taq moq me4ta-pravih si skici na vsi4ko,koe kade 6te: svetlini , barove , piloni , DJ , tanciorki , separeta , dansig , masi , voob6te si4ko po dizaina.Na koi bar kolko 4oveka 6te ima , kolko ohrani , kolko servitiorki , zaplati , dohodi - prihodi , danaci , razre6itelni za alkohol . Vsi4ko imam na skici i to ne samo edin proekt , a tri razli4ni.Raboteh 3 godini po diskotekite i taq fiks maniq me be6e pob1rkala.Dano nqkoi den da me capne edin kufar s pari prez 4eloto,4e da se os16testvi me4tata mi.Ne s1m pisala po temata ,no .............
Za 10 000 leva .......... ?
Biznes.......... ? Ima moje bi ,no ..............ne se se6tam :lol: SORRY

Вто Дек 02, 2008 2:45 pm Профил
Аватар

Мнение Шоколад
Аз много искам да си направя малко бутиково магазинче за шоколадови неща - малки шоколадчета в различни форми, бутикови бонбони. И да се предлагат най-вече марки, които ги няма или много рядко се срещат на българския пазар :)
За жалост 10 000 лв няма да са ми достатъчни. :D

Вто Дек 02, 2008 3:42 pm Профил
Аватар

Мнение 
МНОГО МИ Е МЕРАК ЗА ЕДНО МАГАЗИНЧЕ ЗА ОБУВКИ И ЧАНТИ АМА НЕ ГОВОРИМ НЕКВИ ПЕНСИОНЕРСКИ НЕщО КОЕТО ДА ТИ ХВАНЕ ОКОТО ЩОМ ГО ВИДИш ИМАМ НАБЛЮДЕНИЕ ЗА ТЕЗИ СТОКИ ЧЕ МНОГО ВЪРВЯТ И ОСОБЕННО В КОМБИНАЦИЯ НАЛИ СЕ СЕЩАШ?
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Вто Дек 02, 2008 11:43 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 76 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.