Lady Popular Cosmopolitan
С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Сеп 24, 2018 9:09 pm

Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Бургаски свободен университет 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение 
Моя приятелка учеше право в БСУ, издържа точно 1 година, книжката й беше пълна с 2-3 и тук там 4-ки :? А буквално ЗУБРЕШЕ за изпитите :? Родителите й вкараха връзки (и пари) и я преместиха в ЮЗУ - пак право, и завърши там. Споеделяла ми е, че повечето й колеги са окапали до 4ти курс в БСУ :? А освен това доколкото съм чувала при кандидатстване за работа дипломата в който и да е държавен университет тежи повече от тази в БСУ :)

Съб Окт 04, 2008 5:31 pm Профил
Аватар

Мнение 
:oops:

Последна промяна ForgetMeNot на Съб Окт 04, 2008 9:07 pm, променена общо 1 път

Съб Окт 04, 2008 5:32 pm Профил
Аватар

Мнение 
Sorry мацки,но на туй университет ли му викате :?: И кой престижен работодател ще те вземе с диплома от БСУ :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: .Според мен загубени години :cry:

Съб Окт 04, 2008 6:46 pm Профил
Аватар

Мнение 
Първата година записах да уча в БСУ, но там само за WC не искаха пари. Относно обучението и преподавателите мога да кажа, че който иска- учи, който не иска и в СУ да завърши (ако може) няма да прокопса :D :D :D След това срещу 450 лв. академична справка от БСУ се преместих в Югозападен университет "Неофит Рилски" в Благоевград, където се дипломирах миналата година 8) Разликата е че ЮЗУ е държавен , а БСУ- частен университет. Сега работя в съдебната система, а там не гледат къде си завършил, а колко знаеш :lol: :lol: :lol:

Последна промяна Viarkata на Нед Ное 16, 2008 6:21 pm, променена общо 1 път

Пет Ное 07, 2008 8:26 pm Профил WWW
Аватар

Мнение 
аз пък съм последна година там.....имам невзети доста изпити,но това е защото не съм се явявала поради отцъствие от страната,иначе на колкот осъм се явила,всички съм взела от първия път - без поправки и ликвидации :lol: Но разбирасе има доста нередности които просто не искам да коментирам защото мойе да стане страхотен скандал.Ще споделя една малка подробност - моят семестър е 850лв, а семестърът на студент/ка , чиито родител е доцент е 500( явно просто са им малки заплатите = на един семестар - е, малки са.....)
тази година ми прави впечатление че има много по- малък наплив и дано хората са се усетили навреме.Иначе изискванията към студентите са много високи!!!!!

Вто Ное 11, 2008 10:24 pm Профил
Аватар

Мнение 
Аз съм трета година и също нямам никакви забележки (освен семестрите и ликвидациите). Наистина е мнооого лесно да се влезе, но за излизането съвсем не е така. И не корупцията е причината. Още в първи курс имах колеги които прекъснаха , не заради парите, а защото виждат че не могат да се справят с материята.
Имаме и преподаватели и от Софийския унив. и от НБУ. И нивото на преподаване е еднакво. Няма деление и когато тръгнеш да си търсиш работа по специалността. А и вече уреждат стажове във фирми. :P :P :P

Съб Ное 15, 2008 11:25 pm Профил

Мнение bukmeikar
Здравейте! Аз съм трета година в БСУ и съм много доволна!В самото начало като кандидатствах и аз бях чула всякакви неща,че като влезеш веднъж трудно се излиза и че винаги си на ликвидация,но когато започнах,а и сега вече трети курс разбрах ,че не е така.До сега съм имала само една ликвидация,но тя си беше по моя вина....Повярвайте университета ни е супер и не съжалявам ,че уча там :roll:

Вто Ное 18, 2008 5:31 pm Профил

Мнение 
Писна ми да чета работи от типа на БСУ е еди си какъв университет , трудно се влиза и лесно се излиза или че не можеш да си намериш работа после и т.н. и т.н. Все едно искате да ми кажете ,че БСу-то е най-черния университет, само той е с високи такси,че само там има корупция.Лично аз корупция не сам видяла.И наистина имаме доценти , които са преподаватели и в СУ и в НБУ.А относно - те са корумпирани и т.н. , пробвайте се, че да видим.А и дори и да има със сигурност са единици, а и моля ви - кажете ми къде в нашата любима родина няма корупция? Казвате,че лесно се завършва - моля първо влезте,запишете се, завършете и като завършите свободния , тогава ми пишете БСУ така, БСУ иначе.А относно високите семестри и ликвидации- погледнете цените на ВСУ - те сигурно са много по-нормални.А БСУ-то поне е в хубава сграда и има много добра техническа база.

Съб Дек 20, 2008 5:35 pm Профил
Аватар

Мнение 
Бургаския свободен университет има 6 годишна акредитация и има преподаватели от Софийския университет дори. Сградата е страхотна, 4иста и приветлива. Аз съм втори курс и плащам 710 лв на семестър, докато първата година беше 600лв за задо4но обу4ение. Мога да кажа, 4е е доста трудно следването, защото самите доценти изискват знания и преподават на едно високо, но в същото време разбираемо ниво. Не 4е ми липсват поправки или ликвидации, но като се стегна в кръста- надявам се да успея!!!

Сря Яну 21, 2009 8:38 pm Профил
Аватар

Мнение 
Аз съм доволна от обучението в БСУ,има много доценти от СУ , преподават на високо ниво,изискват много (повечето).Ако седнеш и четеш по време на семестъра , разбира се няма да стигнеш до ликвидации.

Сря Фев 18, 2009 1:40 am Профил

Мнение 
здравейте студентка съм в БСУ 1ви курс и мога да ви кажа че корупцията я има.сесията свърши на първия изпит бяхме общо 380 човека,тестовете се провериха за час и половина.80% от студентите бяха скъсани, на последния сущата работа.за да се преместя догодина трябва да дам 1000лв на БСУ да си взема дипломата.
НАПРАВЕТЕ СИ САМИ ИЗБОРА,НО ВИ СЪВЕТВАМ НА ВСЯКЪДЕ ДРУГАДЕ ИДЕТЕ, НО НЕ И ТАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!![color=red]
[/color]

Чет Фев 26, 2009 3:34 pm Профил
Аватар

Мнение 
И аз не го харесвам, ама ако имаше геодезия щях да се запиша в БСУ! По-евтино щеше да ми идва от МГУ. Или ако не по-евтино, то със същите пари щях да си карам, ама поне нямаше да се претряпвам от път. Едно е да пътувам 400 км. в едната посока, и още толкова в другата. Друго е да пресечеш улицата и да си там. 8) Ама кото няма - Сори, не ме печелите като бройка. 8)

Чет Фев 26, 2009 3:42 pm Профил
Аватар

Мнение 
аз съм втора година там искам да ви кажа че колкото и да учиш смисъл няма оценяването е субективно ако ваобще може да се говори за токава мен лично много ме е яд защтото колкото и потенциял да има човек никои не му дава поле за изява относно дипломата и това къде си завършил никой не гледа въпроса опира до качества и знания дали си завършил в бсу или унсс значения никакво въпроса е до качества умения да ти идва от вътре и да правиш нещата с желание на който не му се учи кадето и да е няма да прокопса всичко е лични качества и капацитете на сиво вещество

Чет Фев 26, 2009 6:10 pm Профил
Аватар

Мнение 
Zdraveite na vsi4ki predi 2g zavar6ih VSU i negativnite otzivi koito pro4etoh za BSU sam gi 4uvala i za varnenskiq.
Moga da vi kaja 4e az sam mnogo dovolna ot universiteta i koito iska da u4i si u4i, saglasna sam 4e taksite sa visoki, no vse pak tova se znae predvaritelno nali nikoi ne vi e izlagal 4e e evtino a pak posle da vi kaje aide sega pla6tai po 800-900 na semestar. Tova si e li4en izbor ako mislite 4e ne vi e po djoba mi ne se zapisvaite tam, pak posle edva izdarjah i 1g.
A otnosno s korupciqta vav VSU az li4no ne sam se sblaskvala s takava (neznam v Burgaskiq kak e ) a ne bqh ot nai-u4enolubivite i povqrvaite vednaj v 4 kurs nakraq se opitah da si kupq izpit :oops: koito vla4eh ot 1 kurs i go bqh ostavila za polsedniq moment, no udarih na kamak. Stignah do mnogo visoko nivo i do 4ovek koito be6e mnogo ako ne nai-silniq v universiteta(4rez podhodq6tite vrazki i poznati), no prepodavtelq se zainati i kaza ne i tova e.
Sa6to taka sme govorili s prepodavateli ot SU i Ikonomi4eskiq vav Varna, koito prepodavaha i na nas otnosno otno6enieto na drugite kam nas deto u4im vav VSU i te ni kazvaha 4e tova koeto prepodavat na nas e sa6toto kakto i na tqh i 4e iziskvaniqta sa absolutno sa6tite.
Az sam dovolna ot universiteta a ako ne vi e po djoba po dobre izob6to ne zapo4vaite, za6toto hi4 ne e evtino, predpolagam 4e tova vaji i za BSU, vse pak sa 4astni. I o6te ne6to navsqkade osven v BG e prestijno da zavar6i6 4asten universitet samo u nas e krivorazbranata civilizaciq, i az se gordeq 4e zavar6ih takav, vapreki 4e prez 4-te godini dokato u4eh mi be6e pisnalo da slu6am kakvi sme i kolko struvame tiq deto u4ime tam, kak sme bili ligliovcite na mama i tate i t.n.........

Съб Фев 28, 2009 4:24 pm Профил
Аватар

Мнение 
хаха имало корупция в БСУ? А в СУ не даваха ли как един преподавател си искаше.......от судентка...мисля, че със специалност журналистика...Виждам, че повечето хора, които изказват негативно мнение не са, нито са били студенти в БСУ. Аз не бих изказала толкова остра критика за университет, където не съм следвала...И напълно подкрепям съфорумката преди мене!!!

Съб Мар 14, 2009 11:03 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.