Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.разбрах

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Сеп 25, 2017 4:24 pm

Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Образование в чужбина 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Образование в чужбина
Някой?
Пишете всичко, което знаете по темата...
Аз търся безплатно обучение в Германия. Искам да кандидатствам с биология и химия.
Много ще съм ви благодарна за компетентни отговори! :)

За красиви очи:
~ търси доброто у хората...

Съб Апр 06, 2013 9:17 pm Профил

Мнение Re: Образование в чужбина
В Германия не е безплатно образованието, но не е и скъпо. Напълно безплатно е в скандинавските държави, но приема е много труден и отсявката е голяма. От друга страна, в Северна Европа стандарта на живот е наи-висок, което означава, че е доста по-скъпо и трудно се живее с под 1000 евро на месец за студент.

Пон Апр 08, 2013 3:20 pm Профил
Аватар

Замислям се за Freie Univesitat Berlin ...

За красиви очи:
~ търси доброто у хората...

Вто Апр 09, 2013 1:11 pm Профил
Аватар

В Западна Европа, визирам в частност Франция, Германия, Белгия и Швейцария не е безплатно, но не е и толкова скъпо както в Англия примерно. Тук не плащаме семестриални такси, има една такса, която е годишна, в рамките на около 250-300 евро и след това цяла година нищо не плащаш към университета, трябват ти пари за собствената ти издръжка,квартира или общежитие, храна, евентуално някакви сметки ако си на квартира. В много от университетите има и стипендии след 1-та година за успех или по някакви социални критерии, които засягат годишните доходите на родителите ти и тези стипендии често ти припокриват тази годишна такса, в един момент се оказва, че плащаш на университета някакви си 4-5 евро за да учиш там. Трябва лично да се поинтересуваш в сайта на самия университет, обикновено там са описани тези неща.

Чет Апр 25, 2013 6:50 pm Профил

В Германия май най-евтината провинция за учене и живот е NRW (Nordrhein-Westfalen). Таксата за университета е 250 евро на семестър, като в нея влиза и карта за транспорта в цялата провинция. Общежитията са по 200-230евро на месец със сметките, а и частните квартири в по-малките градове не са прекалено скъпи. Работа винаги можеш да си намериш. И за пътуване е удобно, близо е до Холандия, Белгия и Франция.
Само искам да отбележа, че бакалавърските специалности на английски са предимно свързани с компютри, така че дано знаеш немски :roll:

Нед Апр 28, 2013 4:21 pm Профил

Аз съм още малка, но мисля за образование в чужбина ;д Това което си избрах е Московския университет Ломоносов. Мисля, че отпускат стипендии. Въпроса е, че за стипендия трябва да си много много много умна за да влезеш там :D А иначе съм чувала, че в Франция образованието е безплатно, но дали е така един бог знае ;д Имам приятелка от Франция, тя още е малка колкото мен е само, че за сега им е безплатно. Това не е отговор на въпроса ти, но иначе по въпроса. Добре си избрала, аз не знам какво е там, защото не съм живяла в Германия докато в Русия, аз съм си и рускиня така, че :D :D Определено не ти помогнах :D

Сря Юни 19, 2013 10:06 am Профил
Аватар

Здравейте! Ще ходя да уча магистратура в чужбина, трябва да подготвя всички докумнти, коити се изискват. Някой може ли да ме насочи към фирма, която се занимава с легализация на документи, ще му бъда много благодарна.

Сря Сеп 21, 2016 10:50 pm Профил
Аватар

Сестра ми учи и работи в Германия. Когато оправяше документите, беше голяма лудница вкъщи, но благодарение на http://www.prevodite.net/ всичко мина една идея по-гладно. Те се занимаваха с процедурата по легализация на всички нужни документи.

Чет Сеп 22, 2016 10:39 pm Профил
Аватар

Искрено много ти благодаря! Утре ще отида да ги разпитам по-детайлно за всичко, което ме интересува.

Чет Сеп 29, 2016 12:11 am Профил

Здравейте,

Следвам Психология в Мюнстер. Препоръчам Ви моя университет, прекрасни колеги и изключително големи професионалисти! Ако има някой в областа, ще се радвам да се запознаем. В момента съм в София за седмица. Хубав следобед.

Сря Юни 28, 2017 5:06 pm Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форум от рhрВВ © рhрВВ Grоuр.